kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тарихтан-та?ылым.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба? та?ырыбы : Тарихтан-та?ылым.

Ма?саты:О?ушылар ?Р Президенті Н.?.Назарбаевты? ?мірбаяны ж?не ?ызметіндегі атаулы о?и?аларды біледі, Елбасыны? елімізді? дамып к?ркеюі ?шін ?ос?ан ?лесіні? ма?ыздылы?ын т?сінеді.  

Н?тиже :О?ушылар ?Р Президентіні? ?мірі мен ?ызметіндегі атаулы о?и?аларды? хронологиялы? сызы?ын ??ра алады, Елбасыны? с?йікті ?стазы ?ОС ардагері С.А.Исаевты? пікірлеріне байланысты т?йін ойлары атты жина?ты ??растыра алады. 

Сілтеме: ?аламтор ресурсы -http://kaztar.kaznu.kz/1/main/nodes/16.

Негізгі идеялар: ?Р Президенті Н.?.Назарбаевты? ?мірі мен ?ызметі, ?ОС ардагері, Елбасыны? ?стазы С.А. Исаевты? т?йін ойлары.

Саба?та ?олданылатын материалдар :Постер, стикер, маркер,смайликтер.

Белсенді о?ытуда ?олданылатын ?діс-т?сілдер : СТО(), (талдау, с?ра?-жауап).

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тарихтан-та?ылым. »

Сабақ тақырыбы : Тарихтан-тағылым.

Мақсаты:Оқушылар ҚР Президенті Н.Ә.Назарбаевтың өмірбаяны және қызметіндегі атаулы оқиғаларды біледі, Елбасының еліміздің дамып көркеюі үшін қосқан үлесінің маңыздылығын түсінеді.

Нәтиже :Оқушылар ҚР Президентінің өмірі мен қызметіндегі атаулы оқиғалардың хронологиялық сызығын құра алады, Елбасының сүйікті ұстазы ҰОС ардагері С.А.Исаевтың пікірлеріне байланысты түйін ойлары атты жинақты құрастыра алады.

Сілтеме: Ғаламтор ресурсы -http://kaztar.kaznu.kz/1/main/nodes/16.

Негізгі идеялар: ҚР Президенті Н.Ә.Назарбаевтың өмірі мен қызметі, ҰОС ардагері, Елбасының ұстазы С.А. Исаевтың түйін ойлары.

Сабақта қолданылатын материалдар :Постер, стикер, маркер,смайликтер.

Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер : СТО(), (талдау, сұрақ-жауап).

Сабақ кезеңі

Әдіс-тәсілдер

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Күтілетін нәтиже

1

І.Ұйымдастыру .

1.Жағымды психологиялық ахуал тудыру





2.Оқушыларды топқа бөлу.






Тілек айту.






Топқа бөлу.








3минут






2 минут







Мен сыныпқа сабақ тақырыбын айтамын, сабаққа қатысып отырған ҰОС ардагері, Елбасының сүйікті ұстазы С.А.Исаевты келе жатқан Ұлы Жеңістің 70 жылдық мерейтоймен құттықтау кезегін оқушыларға беремін.


Оқушыларды 4 топқа бөлемін.

1 топ-балалық шақ. 2топ-мектеп қабырғасында. 3топ-қызмет жолы.

4топ-ҚР Президенті

(Видеоролик көрсету).

Оқушыларға Елбасының өмірінің кезеңдері жазылған парақшаларды таратамын.


Оқушылар сабақтың тақырыбымен танысып, С.А. Исаевты мерекесімен құттықтайды.






Оқушылар видеоролик көріп болғасын, Елбасының өмір кезеңдері жазылған парақшаларды алып, топқа бөлінеді.


Сыныптың психологиялық ахуалы жақсарады, сабақ алдында еркіндік сезімі қалыптасады .




Оқушылар топпен жұмыс жүргізу дағдысын үйренеді , болжау жасай алады.





2

ІІ.Ой қозғау.

1.Шығармашылық жұмыс.

(Блум таксономиясы, талдау,қолдану кезеңдері).


СТО-топтастыру (хронология түрінде).




15 минут







Топтарға Н.Назарбаевтың өмірбаяның 4 кезеңге сәйкес бөліп беремін. Хронология сызығына негізгі оқиғаларды теріп жазуды тапсырамын.

С.А.Исаевтан қандай оқиға байланысты түйінді ойын айтуды сұраймын.


Оқушылар Н.Назарбаевтың өмірбаянымен танысып, атаулы оқиғаларды хронологиялық сызыққа түсіреді, баяндайды.

Оқушылар Елбасы ұстазының түйінді ойын жазып алады.



Оқушылар ұжымдасып жұмыс жүргізу дағдыларын меңгереді. Негізгі оқиғаларды топтастыруды меңгереді.



4

Тақырыпты бекіту.

( Блум топтастыру.)





СТО-ойды қорытынды-лау

15минут

Топтарға оқиғалар қатарынан басты оғиғаны таңдауды тапсырамын, С.Исаевтан таңдауға баға қоюды сұраймын.

Оқушыларға С.А.Исаевтың түйінді ойларын жинақтап, біріктіруді тапсырамын.

Оқушылар ауызша түрде топтасқан оқиғалардан біреуін таңдайды, неге таңдағаның түсіндіреді.


Топтар С.А.Исаевтың Елбасы өмірі мен қызметіне байланысты түйін ойларын жинақтап, оқиды.

Оқушылар сабақтың тақырыбын толық ашады, тапсырмаларды орындау және қорғау барысында

бір-бірінің білімдерін толықтырады. Оқушылар шешім шығаруды үйренеді, дәлелдеуді меңгереді.

5

Рефлексия .

(Блум таксономиясы бойынша бағалау кезеңі )

Гүл сыйлау.

3минут

Оқушыларға гүлдерді Елбасы ұстазына беріп, С.А.Исаевқа тілек айтып, сабақтан алған сезімдерін айтуды сұраймын.

Оқушылар гүл шоқтарын алып, С.А.Исаевқа тілектерін айтады, сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.

Оқушылар сабақтағы

көңіл-күйін жазып , өздерінің ойын жетілдіреді , нақты баға беру қабілеті дамиды.

8

Оқушыларды бағалау

Формативті бағалау

2 минут

Сабақ барысында белсенділік танытқан оқушыларды С.А.Исаевтан бағалауын сұраймын.

Таңдаған оқушыларға смайлик таратамын.

Оқушылар өздерінің бағасын білгесін, тиісті қорытындылар шығарады.

Сабақ дұрыс қорытындыланып, өзінің бастапқы мақсатына жетеді .













Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс

Скачать
Тарихтан-та?ылым.

Автор: Абишева Айнур Абджалаловна

Дата: 16.03.2015

Номер свидетельства: 187471


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства