kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

СТАНОВЛЕННЯ АНТИЧНОЇ ГРЕЦЬКОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ. УРОК УЗАГАЛЬНЕННЯ (Всесвітня історія, 6 клас)

Нажмите, чтобы узнать подробности

Урок узагальнення та систематизації знань шестикласників з теми «Становлення античної грецької цивілізації»

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«СТАНОВЛЕННЯ АНТИЧНОЇ ГРЕЦЬКОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ. УРОК УЗАГАЛЬНЕННЯ (Всесвітня історія, 6 клас)»

Тема. СТАНОВЛЕННЯ АНТИЧНОЇ ГРЕЦЬКОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ

УРОК УЗАГАЛЬНЕННЯ

Мета. Узагальнити та систематизувати знання шестикласників з теми «Становлення античної грецької цивілізації», отримані на попередніх уроках, підготуватися до уроку тематичного оцінювання.

Обладнання: карта, історичний атлас, роздатковий матеріал.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Інструктаж вчителя щодо виконання завдань.

  3. Виконання завдань учнями.

І. Історична карта – твій помічник.













  1. Розглянь карту. Греція складається з кількох частин:

  • Балканський півострів (материкова Греція)

  • Острови в Егейському морі (Острівна Греція)

  • Узбережжя Малої Азії (Іонійська Греція)

Визнач, до якої частини Греції – материкової, Острівної чи Іонійської – належать території

А) Мілет, Троя, Ефес

Б) Крит, Делос, Евбея

В) Коринф, Мікени, Спарта?

2. У Греції море роз’єднувало чи об’єднувало острови? Таке географічне положення сприяло чи перешкоджало утворенню єдиної держави?

3. Чи впливало географічне положення Еллади на процес грецької колонізації?


ІІ. Попрацюй з хронологією

1. Познач на лінії часу відповідними літерами періоди історії Давньої Греції




А - Ахейська цивілізація

Б – Мінойська цивілізація

В – Гомерівська Греція

Г – Троянська війна

Д – Велика грецька колонізація


2. Визнач подію, яка відбулася раніше за іншу. Постав літеру під відповідною цифрою, знайди синонім до отриманого слова.

1) Г Реформи Солона

Е Реформи Лікурга

2) К Тиранія Пісістрата

Л Троянська війна

3) Л Створення Лабіринту

М Запровадження остракізму

1)

2)

3)

4)

5)






4) І Рада «400»

Й Рада «500»

5) О Театр в Афінах

Н «Іліада» Гомера


ІІІ. Віднови текст - вибери із запропонованого переліку назв, імен, термінів потрібні і встав їх на місце пропусків.

Найдавнішим центром грецької цивілізації був острів … . розташований на острові палац царя Міноса, що складався з кількох тисяч залів, кімнат, коридорів, греки називали … . У палаці мешкав … - чудовисько з людським тілом і головою бика. Зі знищенням цього чудовиська у греків пов’язаний міф про …, знайти зворотній шлях якому допомогла … . За ім’ям царя Міноса цивілізацію назвали …, а відкрив її англійський археолог … . Маючи могутній бойовий флот, населення острова не будувало … навколо міста. У ХV ст. до н.е. … зруйнували цивілізацію, а остаточно знищили її племена …, які мешкали на півдні Балкан.

Евбея, Крит, Лабіринт, Дракон, Мінотавр, Тесей, Геракл, вулкан і землетрус, нитка Аріадни, праця Пенелопи, Мінойська, Ахейська, А. Еванс, Г. Шлімман, оборонні укріплення, дорійці, ахейці.

ІV. Повтори терміни та історичні поняття.

Підбери до запропонованих термінів відповідне пояснення.

А Акрополь

Б Поліс

В Метрополія
Г
Остракізм

Д Народні збори

Е Тиранія


1 місто-держава у Давній Греції

2 «суд черепків», який завершувався вигнанням небажаних осіб з Греції

3 укріплена частина грецького міста

4 одноосібна влада, що спирається на підтримку армії

5 збори вільного чоловічого населення, яке мало громадянські права

6 найбільш привілейована верства населення

7 держава, що володіє колоніями


V. Повторення – запорука успіху.

1. Розглянь схему «Управління грецькими полісами», повтори поняття.

Спарта Афіни

5 ефорів (наглядачів)

Архонти

Ареопаг (рада старійшин)





2 царі

Герусія(рада старійшин)


Рада «400»

Суд




Народні збори (апела)

Затверджували (не обговорювали!)закони, оголошували війну, укладали мир

Народні збори

Вирішували питання війни і миру, обирали органи управління і суд







Демократія – влада народу.

Олігархія – влада вузького кола осіб.


1) У якому полісі народні збори відігравали більшу роль?

2) Рада старійшин у Спарті складала закони, в Афінах – слідкувала за їх виконанням.

Чи справедливим був спосіб прийняття державних рішень у спартанців?

3) 5 ефорів Спарти мали право слідкувати за життям кожного громадянина, навіть царя.

Архонти в Афінах - це правителі полісу, яких обирали народні збори.

Чи однаково спартанська й афінська влада втручалися в особисте життя громадян?

4) Афінська держава зміцнювала демократичне правління. Чи можна це саме сказати про Спарту, адже спартанці називали себе «громадою рівних»?

5) Який термін відповідає державному управлінню Спарти демократія чи олігархія?


2. Давні греки залишили багато крилатих висловів, які увійшли до європейських мов. Спробуй знайти їм відповідники в українській мові.

Який висновок можна зробити про вплив грецької цивілізації на світову культуру?

Одіссея -

Троянський кінь -

Ахіллесова п’ята -

Лаконічна мова -

Яблуко розбрату -

Між Сциллою і Харибдою -


  1. Причина сварки, ворожнечі.

  2. Чітка, коротка, зрозуміла.

  3. Підступний дарунок, таємний задум.

  4. Між двома ворожими силами, небезпека з обох боків.

  5. Тривалі мандри, сповнені пригод.

  6. Слабке, вразливе місце.



VІІ. Зроби підсумок (узагальніть вивчений матеріал)

Переглянувши всі виконані завдання, дай відповідь на найголовніші запитання теми.

Де виникла найдавніша цивілізація в Європі?

Завдяки яким історичним джерелам ми дізнаємося про минуле Давньої Греції?

Чи існувала в Греції у І тис. до н.е. єдина держава? Як впливали на її формування природні умови Еллади?

Що викликало появу законів Лікурга в Спарті і Солона в Афінах?

Чиї інтереси вони захищали?

Чим відрізнялося державне управління Спарти від управління Афін?

Що зумовило Велику грецьку колонізацію? Чи мала вона вплив на історію України?


Чи можна стверджувати, що у І тис. до н.е. Греція була єдиною державою, оспіваною у поемах Гомера «Іліада» та «Одіссея»?


  1. Підведення підсумків уроку. Оцінювання.

  2. Домашнє завдання.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Автор: Кресан Жанна Володимирівна

Дата: 02.02.2017

Номер свидетельства: 387167


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства