kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сталиндік идеологияның Қазақстандағы қоғамдық-саяси өмірге әсері

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сталиндік идеологияның Қазақстандағы қоғамдық-саяси өмірге әсері туралы оқушыларға айтылды

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сталиндік идеологияның Қазақстандағы қоғамдық-саяси өмірге әсері»

Қысқа мерзімді жоспар


Бөлім

9.1 Қазақстан соғыстан кейінгі жылдарда (1946-1953 жылдар)


ПедагогтіңТ.А.Ә.

Тлембаев Ербол

Күні:04.02.21ж

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сынып:

9а,ә,б,ғ

Сабақтың тақырыбы

Сталиндік идеологияның Қазақстандағы қоғамдық-саяси өмірге әсері.

Зерттеу сұрағы: Неліктен тарихшы Ермұхан Бекмаханов 25 жылға бас бостандығынан айырылды?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

9.2.3.1 Ермұхан Бекмахановтың Қазақстан тарихы ғылымына қосқан үлесін бағалау;

9.3.1.1 қоғамдық-саяси өмірдің ерекшеліктерін түсіндіру және өзіндік интерпретация жасау

Сабақтың мақсаты

Барлығы: сталиндік идеологияның Қазақстанның қоғамдық-саяси ӛміріне ықпалының маңыздылығын анықтайды

Кӛпшілігі: жеке басқа табынушылық саясатының басты белгілерін талдайды

Кейбірі: КСРО- ны Сталин басқарған кезеңдегі Қазақстанның жалпы жағдайына ӛздігінше баға береді

Ойлау дағдыларының деңгейі

Жоғарғы деңгей дағдылары

Бағалау критериі

Қоғамдық-саяси ӛмірдегі сталиндік идеологияның ықпалының

маңыздылығына талдау жасайды

Тілдік мақсат

Оқушылар қысқаша қорытынды Эссе жазады ( жазылым)

Негізгі ұғымдар, тіркестер: тоталитаризм, космополитизм, лагерь, репрессия.

Сыныптағы диалогқа қажетті тілдік бірліктер:

Жеке басқа табыну кезеңдегі саяси жағдайдағы ӛзгерістер....

Жазалаудың себептері....

Айтылған мәселе бойынша мынадай қорытынды жасаймын....

Талдауға арналған тапсырмалар:

Ұлы Отан соғысынан кейін орталық биліктің қоғамдық-саяси бағыттағы саясаты неліктен ӛзгермеді?

Жазылым бойынша: «Тарихи диктант»

Тарихи концепт

Интерпретация

Құндылықтарға баулу

Ұлттық сана – сезім, патриотизм.

Пәнаралық байланыс

Дүние жүзі тарихы, география.

Алдыңғы білім

ХХ ғас. І жарт. КСРО да қалыптасқан тоталитарлық жүйені басқару ерекшеліктері, жоспарлы экономиканың күшті және әлсіз жақтары, Сталиннің жеке басына табынушылық зиялыларды қуғын сүргінге ұшыратқанын туралы білімдеріне сүйене алады.


Сабақтың барысы

Сабақтыңкезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі

(Т) «Тарихи дата әдісі» әдісі - үй тапсырмасын сұрау Өткен тақырыпты қайталау, жаңа тақырыпқа кіріспе

2.Топқа бөлу



Қазақ зиялылары Ахмет Байтұрсынов.

Ермұхан Бекмаханов. Халил

Досмұханбетовтың суреттері сипаттама береді.

ҚБ

Мадақтау

қазақ зиялыларының суреттері


Ортасы













Барлық оқушылар орындайды:

«Сәйкестендіру» әдісі.

1-тапсырма.Қоғамдық –саяси өмірдің ерекшеліктерін анықтаңыз.


Термин сөздер


Мағынасы

Репрессия


Өз Отаны мүдделерінен қол үзу

Космополит


Өз Отанын сүю

Ұлтшыл


Саяси қудалау, жазалау

Шовинист


басқа халықтарды қудалау


Қалыптастырушы бағалау. Ауызша бағалау. /білім алушылардың ішкі уәжін көтеру арқылы бағалаймын./

Жақсы, Керемет



Басым бөлігі орындайды:


2-тапсырма. Қоғамдық -саяси өмірдің қиындықтарын сипаттаңыз, талдаңыз.


Қалыптастырушы бағалау.. Топтарды ауызша жетелеу сұрақтары арқылы бағалаймын.

(Неліктен?Қашан?Келісесіңбе?Не себепті?)


Кейбірі орындайды:

Эссе. «Тарихта өткенді бейнелеуде жіберген қателіктері үшін неге Қазақстан тарихшылары мен әдебиетшілері тұрақты нысанға айналды?» тақырыбында эссе жазыңыз.



Дескриптор:

Репрессия сөзінің мағынасын сәйкестендіреді;

Космополит сөзінің мағынасын сәйкестендіреді;

Ұлтшыл сөзінің мағынасын сәйкестендіреді

Шовинист сөзінің мағынасын сәйкестендіреді;

Дескриптор:

Мәтінді оқып, қоғамды-саяси өмірдің қиындықтарын сипаттайды;

Қоғамдық -саяси өмірдің қиындықтарына талдау жасайды;


Дескриптор: білім алушы:

Тарихта өткенді бейнелеуде жіберген қателіктері үшін неге Қазақстан тарихшылары мен әдебиетшілері тұрақты нысанға айналды?» тақырыбында эссе жазады.







Өзара бағалау















Флипчарт

маркер





Оқулық,











Аяқталуы

Кері байланыс:

«Борт журналы» әдісі арқылы кері байланыс аламын. Білім алушылар бірінші кестеге бұрыннан білетінін жазады. Екінші кесетеге сабақта таратылған мәліметтерден жаңадан білгенін толтырады, үшінші кестеге өз болжамдарын жазады, қандай тың ақпараттар алғандығын төртінші кестеге толтырады.

Берілген мәлімет бойынша бұрыннан білетінім

Мәтінді оқып жаңадан білгенім

Болжамдар

Тың ақпараттар






Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


«Өзін-өзі бағалау»








































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс

Скачать
Сталиндік идеологияның Қазақстандағы қоғамдық-саяси өмірге әсері

Автор: Тлембаев Ербол Юлдашович

Дата: 25.05.2021

Номер свидетельства: 581571


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства