kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Спарта Афинадан несімен ерекшеленеді?

Нажмите, чтобы узнать подробности

Күні:19.05.2017

Мұғалімнің аты-жөні:Шаймағанбетова Раушан

Сынып: 5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ежелгі СпартаАфинадан несімен ерекшеленді

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)

5.3.1.1 ежелгі мемлекеттердіңсаяси құрылымының ерекшеліктерін сипаттау

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:Афины мен Спартаның қалай басқарылғаны туралы мағлұмат алады.

Оқушылардың басым бөлігі; Афиналықтар мен Спарталықтар өмірінің ерекшеліктерін салыстырады,окып,талдайды.

Кейбір оқушылар:Ежелгі Спартаның Афинадан несімен ерекшеленетінін зерделейді.

 Бағалау критерийлері

Грекиялық қала-мемлекеттермен танысады

Олардың саяси құрылымдарын салыстырады,талдайды.

Ежелгі қала-мемлекеттердің тарихи маңызын зерделейді.

Тілдік  мақсаттар

МӘТІНМЕН ЖҰМЫС.МӘТІНДІ ОҚЫП,ТАЛДАЙДЫ,КЕСТЕНІ ТОЛТЫРАДЫ,СЫЗБАНЫ СЫЗАДЫ

Илоттар,периэктер,олигархия,герусия

Құндылықтарға баулу

Рухани  құндылықты сақтау және құрметтеу дағдыларын қалыптастыру.

Өзге елдің тарихын құрметтеу және бағалау

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану 5-сынып

Бастапқы білім

Грекия-демократия Отаны.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Спарта Афинадан несімен ерекшеленеді?»



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3В бөлімі-Ежелгі Грекия

Мектеп: №138 Абай орта мектебі

Күні:19.05.2017

Мұғалімнің аты-жөні:Шаймағанбетова Раушан

Сынып: 5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы

Ежелгі СпартаАфинадан несімен ерекшеленді






Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)

5.3.1.1 ежелгі мемлекеттердіңсаяси құрылымының ерекшеліктерін сипаттау






Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:Афины мен Спартаның қалай басқарылғаны туралы мағлұмат алады.

Оқушылардың басым бөлігі; Афиналықтар мен Спарталықтар өмірінің ерекшеліктерін салыстырады,окып,талдайды.

Кейбір оқушылар:Ежелгі Спартаның Афинадан несімен ерекшеленетінін зерделейді.




Бағалау критерийлері

Грекиялық қала-мемлекеттермен танысады

Олардың саяси құрылымдарын салыстырады,талдайды.

Ежелгі қала-мемлекеттердің тарихи маңызын зерделейді.








Тілдік мақсаттар


МӘТІНМЕН ЖҰМЫС.МӘТІНДІ ОҚЫП,ТАЛДАЙДЫ,КЕСТЕНІ ТОЛТЫРАДЫ,СЫЗБАНЫ СЫЗАДЫ

Илоттар ,периэктер,олигархия,герусия


Құндылықтарға баулу




Рухани құндылықты сақтау және құрметтеу дағдыларын қалыптастыру.

Өзге елдің тарихын құрметтеу және бағалау


Пәнаралық байланыстар

Дүниетану 5-сынып

Бастапқы білім


Грекия-демократия Отаны.


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

5-минут

Ұйымдастыру кезеңі

«Жеміс салаты» әдісімен оқушыларды 3 топқа бөлдім.

Сурет қиындылары арқылы(ГОМЕР,СОЛОН,ПЕРИКЛ) оқушылар топтастырылды.

-құрастырғанда қандай сөз шықты?

-олардың қандай еңбектерін білесіңдер?

Оқу мақсаты мен бағалау критерийлерімен танысу.




Сурет қиындылары

Сабақтың ортасы

10-минут







7-минут











2-минут





5-минут













6-минут
































1»Джигсо « әдісі арқылы мәтінмен жұмыс.

1-топ. Спарта қалай пайда болды?

2-топ. Спартаның тұрғындары.

3-топ.Полистерді басқарған кім?

Өз топтарында тұтас талдау

«Екі жұлдыз,бір тілек»әдісімен бағалау.

ІІ.Жеке жумыс. Тапсырма.

Афина мен Спартаның саяси құрылымын салыстырып кестені толтыру.







Афина айырмашылығы

ұқсастығы

Спарта айырмашылығы




Жұмыс дәптерлеріне орындау.

Жеке оқушыларды бағдаршам арқылы бағалау.

Сергіту сәті.

ІІІ.Жаңа сөздермен таныс.

Терминдік сөздердің анықтамасын мазмұнына қарай сәйкестендіру.

1

олигархия

А

Басыбайлы құлдар

2

периэктер

Б

Аз адамдардың билеуі

3

илоттар

В

Ақсақалдар кеңесі

4

герусия

Г

Жеке басы ерікті



ІҮ.Жеке жұмыс. Суретке қарап,эссе жазу.

«Бас бармақ» арқылы бағалау.















Оқулық интерактивті тақта



































Таза ақ парақты мидың

тұсына қою арқылы сурет салады(қайық,пальма,адам).

Сабақтың соңы

5-минут

























5-минут

Кеңейтілген тапсырмалар.

Тест сұрақтары: 1 Ежелгі Грекиядағы Аттика аймағы қай жерде орналасқан а)Солтүстік Грекия ә)Орталық Грекия б)Шығыс Грекия

2 Спарта қала-мемлекеті қай ғасырда қуатты мемлекетке айналды а) б.з.б Vғ ә)б.з.б Viғ б) б.з.б Iғ 3) Грекия қай түбекте орналасқан? а) Апиенин түбегі ә) Сицилия аралы б) Балқан түбегі 4 Ежелгі Афиныдағы жоғарғы өкімет билігі а) Демос ә) Патша б) халық жиналысы 5 Ежелгі Грекиядағы Афины қаласының бас алаңы а)Агора б) Ратуша с) Марс алаңы 6 Спарта мемлекеті қай аймақта орналасқан? а) Пелопоннес ә) Аттика б) Крит



Ү. Ұжымдық жұмыс.»Әріптестер».әдісі арқылы тақырыпты қорытындылау.Шарты: Әр оқушыға не жауабы бар,не сұрағы бар қағаз беріп,сәйкес келетін сұрақ пен жауапты іздейді. Күрделілік деңгейін арттыру үшін,оқушылар үндемей орындай алады

Оқушыларды мадақтау арқылы бағалау.

Рефлексия.

Не ұнады?

Не қиындық туғызды?

Қандай ұсыныс айтар едіңіз?






Стикерлерге бүгінгі сабақта «Не ұнады?»,»Не қиындық туғызды?»,»Қандай ұсыныс айтар едіңіз?» өз пікірлерін жазып береді.























.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?



Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Денсаулық сақтау технологиялары.Белсенді іс-әрекет түрлері.Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары


Жеке,жұптық топтық жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады.

Тапсырманы жеке орындай отырып,баспалдақ әдісі арқылы оқушының қай тұста екенін анықтау.

Топтық жұмыс арқылы оқушылардың бірлескен әрекетін бақылау, жетістіктерін айқындау. Кері байланыс.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары



Сабақ бойынша рефлексия



Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Оқу мақсатына қол жетті.















Сабақта саралау жұмыстары дұрыс жүргізілді.





Дұрыс сақталынды.



Болған жоқ.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:»Джигсо» әдісі осы сабақта сәтті шыққан элементтердің бірі.

2:Тапсырмаларды түрлендіріп отырса,оқушының сабаққа деген қызығушылығын арттырады.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: АКТ күнделікті сабақта пайдаланса.

2:Дидактикалық материалдың мол берілуі.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?






Бағалау критерийі

Дескриптор

Афина мен Спарта мемлекеттерінің саяси құрылымын салыстырады

Афина мен Спартаның саяси айырмашылығын анықтайды

Спартаның саяси ерекшелігін жазады

Афина мен Спарта мемлекетінің ұқсастығын анықтайды

Ежелгі Спарта мемлекетіндегі әлеуметтік қоғамы құрылымын анықтайды

Спартандардың Спарта қоғамындағы құқықтарын біледі.

Периэктердің Спарта қоғамындағы құқықтарын түсінеді.

Илоттардың Спарта қоғамындағы құқығын сәйкестендіреді.

Тарихи деректерді меңгерді.





































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Спарта Афинадан несімен ерекшеленеді?

Автор: Шаймаганбетова Раушан Масалимовна

Дата: 28.05.2019

Номер свидетельства: 512629


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства