kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Разработка открытого занятия по Истории Казахстана на тему "Астана – Қазақстанның бас қаласы"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қазақстанның  бас қаласы  –  Астана тарихы туралы тереңірек  танысу, ақпаратты өз бетінше меңгеріп, тарихи оқиғалардың маңыздылығын түсіну. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Разработка открытого занятия по Истории Казахстана на тему "Астана – Қазақстанның бас қаласы"»


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Күні: 19.05.2016ж.

Пәні: Қазақстан тарихы

Сыныбы: 5 «Б»

Сабақтың тақырыбы:

Сабақтың мақсаты:




Күтілетін нәтиже:









Түйінді идеясы:


Әдіс - тәсілдер:






Ресурстар:


Бағалау:

Астана – Қазақстанның бас қаласы

Қазақстанның бас қаласы – Астана тарихы туралы тереңірек танысу, ақпаратты өз бетінше меңгеріп, тарихи оқиғалардың маңыздылығын түсіну.

Оқушылар:

  • Қазақстанның бас қаласы – Астана тарихы туралы тереңірек танысады;

  • ақпаратты өз бетінше меңгеріп, тарихи оқиғалардың маңыздылығын түсінеді;

  • Топтық жұмыс негізінде ынтымақтаста жұмыс жасап, өзгелерді оқыту арқылы есте сақтау қабілеті дамиды. Оқушыларды жүйелі білім алуға дағдыландыру

  • Топтық жұмыс, сұрақ – жауап әдісі, шығармашылықпен дамыта оқыту әдісі, ой қозғау, СТО стартегиялары, «суреттерді сөйлету» ойыны, диалогтік оқыту және Блум таксономиясы бойынша (білу, түсіну, талдау, жинақтау, қортындылау, бағалау);

  • Плакат А2, маркерлер, түрлі- түсті парақтар, ИТ,слайд, бейне роликтер, кері байланыс жасауға және қалыптастырушы бағалауға стикерлер.

  • Стикерлермен ұпай беріп қалыптастырушы бағалау. Бағалау парағы арқылы жинақты баға қою.

Сабақтың барысы:

уақыт

бөлім

Мұғалім әрекеті

Оқушылар әрекеті

5 мин.

Кіріспе

“Қазақстан дейтін менің бар елім,
Жатыр алып жарты дүние әлемін!”
Қ.Аманжоловтың сөзімен бастау.

Сынып оқушыларын түгелдеп үй жұмысына а)«Зымыран сұрақтар» әдісі бойынша шолу жасайды.

1.Қазақстан Республикасының жаңа екінші Конституциясы қабылданған жылы?

-1995 жылы 30 тамыз

2.Ұлттық валюта айналымға енгізілген жыл? -1993 жылы

3.Елтаңбаның авторларын ата.

-Ш.Уәлиханов, Ж.Мәлібеков

4.Теңге жасауды қолға алған фирма?

-“Харрисон” фирмасы

5.Қазақстан Республикасының Туы бекітілген жыл?-1992 жылы маусым

ә)Теңге туралы әңгімелерін оқытады.

б) Жасаған рәміздер жайлы презентацияларын қорғатады. Суреттерді таңдап «домино» әдісі арқылы топтастырады.

Суреттер мен сөздерді таңдау арқылы топтарын табады.

10 мин.

Танысты-

рылым

«Қалалар - біздің планетамыздың әлемі, қалалар өткеніміз де, бүгініміз де, болашағымыз да». Ш. Айтматов

Мұғалім оқушылармен бірге жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындау үшін «ой қозғау» жүргізеді. Онда әр- түрлі еліміздің астанасы болған қалалардың суреттерін көрсетіп, жаңа тақырыпты ашуға сұрақтар қояды.

Жеке мәтінмен жұмыс

1-топ: «Бозоқ» қаласы

2-топ: Астана - ел мақтанышы

3-топ: Елбасы жолдауы

Сұрақтарға жауап береді.

Жаңа тақырыппен танысып, жеке дәптермен жұмыс жасайды. Дәптерге түсініктерін сұрақ – жауап әдісі бойынша түсіреді


10 мин.

Негізгі

бөлім


10 мин.

2 мин.

8 мин.

Топтық жұмыс

1-топ: «Астана болған қалалар»

2-топ: «Астана қаласының тарихы»

3-топ: «Астананың көркем жерлері»

Сергіту сәті: «Астана» әнін тыңдай отырып, бейне ролик тамашалау.

Тақырыптың мазмұнын аша отырып,постер жасайды 

 


Тақырыптың мазмұнын аша отырып,постер қорғайды.

10 мин.

Қорытын-ды

«Суреттер сөйлейді» ойыны арқылы сұрақтар беріп сабақты қорытындылайды.

2. Үйге тапсырма: §31 оқу, Астана тақырыбына сөзжұмбақ жазу

Ерекше тапсырма. «Менің Астанам» тақырыбына байланысты сурет салып келу.


3. Бағалау

4. Кері байланыс сұрайды. Ханшатырға стикерлерін ілулерін өтінеді.

Оқушылар берілген деңгейлік тапсырмаларды шамаларына қарай орындайды.

Үй тапсырмасын жазып алады.

Оқушылар топ басшысына өз ұпайларын жазғызады да, мұғалімнен табыс критерийлері арқылы жинақты бағасын күтеді.

Кері байланыс: «Ханшатырға» стикерге жазып

Не ұнады---

Не қиын болды-----

Ұсынысым------ деп пікірлерін қалдырады.





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Автор: Калиева Гулбану Шариевна

Дата: 19.12.2016

Номер свидетельства: 371307


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства