kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Өнеркәсіп пен теміржолдың дамуы және шетелдік капиталдың ене бастауы" 10 сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

пәні

Қазақстан тарихы

Пән мұғалімі: Ауэзова Г.Ж.

20.05.2019 ж

10 «А»  сынып

Қатысқандар                     Қатыспағандар:

Тақырыбы

Өнеркәсіп пен теміржолдың дамуы  және шетелдік капиталдың ене бастауы

Мақсаты

- Оқушыларға Қазақстандағы өнеркәсіп пен теміржолдың дамуы  және шетелдік капиталдың енуінің себептері мен маңызы туралы түсінік беру. Оқушылардың ойлау қабілеті мен шығармашылық ізденіс,дағдыларын сыни тұрғыдан қалыптастыру,еркін ойын айта білу мен сөйлеу мәдениетіне баулу,оқушылардың ой-пікірін айта білу белсенділігін арттыру.

Күтілетін нәтиже

Өз ойларын еркін жеткізіп, бір-бірінің пікірін тыңдап, толықтырып, кемшілік тұстары мен жақсы ойларын айтады.

7 модульдің қолданылуы

“Оқыту үшін  бағалау және оқуды  бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,  “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Кім жылдам, Ыстық орындық, Жигсо, Интервью әдісі, Кім жылдам

Қолданылатын ресурстар

А3 форматты қағаз, маркерлер, тақта, стикерлер, ноутбук

Ұйымдастыру кезеңі

  Сәлемдесемін. Сыныптағы оқушылардың келген-келмегендерін түгелдеймін.

Топқа бөлемін.

Мұғаліммен сәлемдеседі.

Санау бойынша топ құрып орындарына отырады

       

Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Білім

Қызығушылық

тарын  ояту

«Кім жылдам»

Сұрақтар қою арқылы үй тапсырмасын бекіту.

Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсір.

Мұғалім берген тапсырманы орындау. Әр  топ бір-біріне сұрақтар қояды.

Түсіну

Топпен жұмыс

«Ыстық орындық» әдісі арқылы тапсырма беру

Топтарға жаңа тақырыпқа сәйкес    тапсырмалар таратып, түсініктерін ортаға әр топтан шығартып айтқызу.

Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру

Қолдану

 «ЖИГСО  әдісі» пайдаланамыз

Осы көрсетілген жаңа тақырыпты оқушыларға қысқаша түсіндіру мақсатында осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз беттерінше дайындық жасату.

Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту.

Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады, бір-біріне түсіндіреді.

Талдау

Интервью әдісі

арқылы тақырыпты талдау үшін тапсырма беру.

Интервью  әдісін пайдалану арқылы жаңа тақырыпты меңгерту және сабақты талдату

Әдіс бойынша бір- біріне жаңа тақырып көлемінде интервью арқылы сұрақ- жауап жүргізу.

Ол үшін әр топтан ортаға оқушы шығып интервью сәтін жүргізеді

Жинақтау

Кім жылдам

 арқылы  сабақты  жинақтайды

Әр топқа тақырыпқа қатысты сұрақтар беріледі

Топтар өзара жарысады, ойларын ортаға салады, тақырыпты жинақтайды

Бағалау

Өзін-өзі бағалау

(2 мин)

бағалау парақшалары

Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату

Өзін -өзі топпен бағалайды

Рефлексия

Стикерлерді толтыру

Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну

Ұсынылған стикерді толтыру

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Өнеркәсіп пен теміржолдың дамуы және шетелдік капиталдың ене бастауы" 10 сынып»

пәні

Қазақстан тарихы

Пән мұғалімі: Ауэзова Г.Ж.

20.05.2019 ж

10 «А» сынып

Қатысқандар Қатыспағандар:

Тақырыбы

Өнеркәсіп пен теміржолдың дамуы және шетелдік капиталдың ене бастауы

Мақсаты

- Оқушыларға Қазақстандағы өнеркәсіп пен теміржолдың дамуы және шетелдік капиталдың енуінің себептері мен маңызы туралы түсінік беру. Оқушылардың ойлау қабілеті мен шығармашылық ізденіс,дағдыларын сыни тұрғыдан қалыптастыру,еркін ойын айта білу мен сөйлеу мәдениетіне баулу,оқушылардың ой-пікірін айта білу белсенділігін арттыру.

Күтілетін нәтиже

Өз ойларын еркін жеткізіп, бір-бірінің пікірін тыңдап, толықтырып, кемшілік тұстары мен жақсы ойларын айтады.

7 модульдің қолданылуы

“Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Кім жылдам, Ыстық орындық, Жигсо, Интервью әдісі, Кім жылдам

Қолданылатын ресурстар

А3 форматты қағаз, маркерлер, тақта, стикерлер, ноутбук

Ұйымдастыру кезеңі


Сәлемдесемін. Сыныптағы оқушылардың келген-келмегендерін түгелдеймін.

Топқа бөлемін.

Мұғаліммен сәлемдеседі.

Санау бойынша топ құрып орындарына отырады

Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Білім


Қызығушылық

тарын ояту

«Кім жылдам»

Сұрақтар қою арқылы үй тапсырмасын бекіту.

Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсір.

Мұғалім берген тапсырманы орындау. Әр топ бір-біріне сұрақтар қояды.

Түсіну

Топпен жұмыс

«Ыстық орындық» әдісі арқылы тапсырма беру

Топтарға жаңа тақырыпқа сәйкес тапсырмалар таратып, түсініктерін ортаға әр топтан шығартып айтқызу.


Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру

Қолдану

«ЖИГСО әдісі» пайдаланамыз

Осы көрсетілген жаңа тақырыпты оқушыларға қысқаша түсіндіру мақсатында осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз беттерінше дайындық жасату.

Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту.

Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады, бір-біріне түсіндіреді.


Талдау

Интервью әдісі

арқылы тақырыпты талдау үшін тапсырма беру.


Интервью әдісін пайдалану арқылы жаңа тақырыпты меңгерту және сабақты талдату

Әдіс бойынша бір- біріне жаңа тақырып көлемінде интервью арқылы сұрақ- жауап жүргізу.

Ол үшін әр топтан ортаға оқушы шығып интервью сәтін жүргізеді


Жинақтау

Кім жылдам

арқылы сабақты жинақтайды

Әр топқа тақырыпқа қатысты сұрақтар беріледі

Топтар өзара жарысады, ойларын ортаға салады, тақырыпты жинақтайды

Бағалау

Өзін-өзі бағалау

(2 мин)

бағалау парақшалары


Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату

Өзін -өзі топпен бағалайды

Рефлексия

Стикерлерді толтыру

Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну

Ұсынылған стикерді толтыру




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс

Скачать
"Өнеркәсіп пен теміржолдың дамуы және шетелдік капиталдың ене бастауы" 10 сынып

Автор: Ауэзова Галия Жаркимбековна

Дата: 28.05.2019

Номер свидетельства: 512532


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства