kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Неліктен Давид пен Бодридің Марат туралы көзқарастары әр түрлі болды.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Француз буржуазиялық революциясы көрінісі өнер туындыларының көзқарасымен.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Неліктен Давид пен Бодридің Марат туралы көзқарастары әр түрлі болды.»



Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Француз буржуазиялық революциясының көрінісі


Мектеп:


Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 7 (8)

Қатысқандар:

Қатыспағандар:



Сабақтың тақырыбы

Неліктен Давид пен Бодридің Марат туралы көзқарастары әр түрлі болды.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.2.2.1 -Тарихи оқиғаларды интерпретациялау үшін өнер туындыларын пайдалану.

7.2.2.2. – Өнердегі негізгі стильдер мен ағымдардың белгілерін (неоклассицизим, романтизм, импрессионизм, реализм) анықтау.

7.3.1.1. – республикалық құрылымның ерекшеліктерін анықтау.



Сабақтың

мақсаты

Барлығы: Өнердегі негізгі стильдер мен ағымдардың белгілерін, республикалық құрылымның ерекшеліктерін анықтайды, тарихи оқиғаларды интерпретациялау үшін өнер туындыларын пайдаланады

Көпшілігі: : Өнердегі негізгі стильдер мен ағымдардың белгілерін, республикалық құрылымның ерекшеліктерін ажыратады, тарихи оқиғаларды интерпретациялауда өнер туындыларын зерттейді.

Кейбіреулері: өнер туындыларын пайдалану арқылы Давид пен Бордидің өліміне қатысты көзқарастарының арасындағы айырмашылықтарын көрсете отырып республикалық құрылымның ерекшеліктерін сипаттайды.

Бағалау критерийлері

- Тарихи оқиғаларды интерпретациялау үшін өнер туындыларын қолданады;

- өнердегі негізгі стильдер мен ағымдарды (неоклассицизм, романтизм, импрессионизм, реализм) ажыратады;

- 18 ғ Франциядағы Республикалық құрылымның ерекшеліктерін анықтайды.

Тілдік мақсаттар


Оқушылар:

-Тарихи оқиғаларды интерпретациялау үшін өнер туындыларын зерделейді (айтылым)

- Өнердегі негізгі стильдер мен ағымдардың түрлерін анықтап, мағынасын ашады. (жазылым)

- республикалық құрылымның ерекшеліктерін табады.(тыңдалым)

- Давид пен Бордидің өліміне қатысты көзқарастарының арасындағы айырмашылықтарын көрсетеді.(оқылым)

Пәнге қатысты лексика мен терминология: республика, революция, якобиншілер, Бас штаттар,неоклассицизм, романтизм, импрессионизм, реализм.

Диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер

Талқылауға арналған тармақтар:

Француз революциясымен қайта өзгертілген өнер халыққа жақындатылды. Өйткені..........................

Сіз неліктен екенін айта аласыз ба?

Неліктен 1792 жылы 20 қыркүйекте Ұлттық Конвент өз ісін бастады?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Конвент бірқатар жоғары білім беретін және мәдени маңызды мекемелерді құрды? Себебі:

Құндылықтарға баулу




– Өнердегі негізгі стильдер мен ағымдардың белгілерін анықтай отырып, Мәңгілік Елдің «Тарихтың, мәдениет және тілдің біртұтастығы» құндылығына баулу.

Пәнаралық

байланыс

Орыс әдебиеті,Қазақстан тарихы.

Алдыңғы білім


Ағартушылық идеялар американдықтарға қалай әсер еткендігін оқығанда Республикалық басқару құрылымының ерекшеліктерін анықтауды үйренген, сол білімдері арқылы Франциядағы республикалық басқаруды қарастырады .

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут


2 минут


6 минут















2 минут



Ұйымдастыру шаралары / сәлемдесу,түгендеу/

Топтастыру- оқушыларды түрлі – түсті жалаушалар арқылы үш топқа бөлемін

1 топ – Республикашылар – көк жалауша.

2 топ – Революционерлер – қызыл жалауша.

3 топ – Реалистер – ақ жалауша

Тапсырма 1 «1789 – 1799 жылдар аралығында Францияда қандай өзгерістер орын алды» Үй тапсырмасын «Бәйге» әдісі арқылы сұрау /қарқын бойынша саралау/

1 «Адам мен азамат құқықтары туралы декларация» қашан қабылданды ?

2 Бас штаттар деген не?

3Дін қызметшілері қай сословиеге жатады?.

4.Жергілікті сайланатын басқару органы?

5.Француз революциясының бірінші кезеңі?

6.Жер мен мүлікке салынатын салық?

7.Якобиндік клуб құлады,қашан?

8.Коммуна деген не?

9. Дін қызметшілері қай сословиеге жатады?.

Мониторинг. Әр берілген тапсырмада оқушы өзін- өзі. «Шыңға шығу»әдісі арқылы бағалап отырады. Сол бойынша сабақ соңында әр оқушының жетістігін бақылаймын.

Тапсырма 2. Суретпен жұмыс.

Давидтің «Мараттың өлімі» картинасын «Мені түсін» ойыны арқылы оқушыларға көруге ұсынылады.











Сұрақтар:

1.Картинада не бейнеленген?

2.Бұл картина тарихтың қай кезеңің қамтиды?

3.Бұл картина туралы өз көзқарастарынды білдіріңдер.

Сабақтың тақырыбын не деп ойлайсындар?

Сабақтың мақсаттарын хабарлау.

7.2.2.1 -Тарихи оқиғаларды интерпретациялау үшін өнер туындыларын пайдалану.

7.2.2.2. – Өнердегі негізгі стильдер мен ағымдардың белгілерін (неоклассицизим, романтизм, импрессионизм, реализм) анықтау.

7.3.1.1. – республикалық құрылымның ерекшеліктерін анықтау





Түрлі –түсті жалаушалар







Сұрақтар топтамасы









Бағалау парақшасы.




Жак – Луи Давид

«Мараттың өлімі» картинасы



Сабақтың ортасы

20 минут


18 минут

















2 минут

Тапсырма 3 Оқулықтағы мәтінмен жұмыс жасау.

1)Мәтінді жекелей оқу (3 минут)

І топ -өнердегі негізгі стильдермен ағымдардың негізгі белгілері.

ІІ топ – Давид пен Бодри картиналарындағы Марат туралы көзқарастары және сол уақыттағы тарихи оқиғалар.

ІІІ топ – Франциядағы Республикалық құрылыстың ерекшеліктері

2) Топтағы оқушыларға «Джигсо» әдісі арқылы түсіндірту.

3) Топтағы талқылау.

Қалыптастырушы бағалау. 3+2+1 активатор.

Тапсырма 4 /жекелей/ «Сөйлемді жалғастыр» тәсілімен оқушылар жазба жұмысын орындайды.

1Давид үшін Марат азапталушы болды, өйткені ... .

2.Бодри үшін Марат қылмыскер болды, өйткені . ... .

Мониторинг. Талқылап болғаннан кейін, оқушылар алдында жатқан «Шыңға шығу»тәсілінің парақшасына өздерін бағалайды.


Поля Бодри

Картина «Шарлотта Корде»






















Сабақтың соңы

10 минут




5 минут























2 минут



1минут





2 минут



Тапсырма 5

Берілген кестеге суретті пайдалана отырып өнердегі негізгі стильдерге және терминдердің мазмұнына анықтама беріңіз.



Неоклассицизм

Романтизм

Импрессионизм

Реализм







Өнер ағымдары

Мазмұны

Неоклассицизм


Романтизм


Импрессионизм


Реализм




Дескриптор Білім алушы:

1.Неоклассицизм стиліне анықтама береді.

2.Романтизм стиліне анықтама береді

3.Импрессионизм стиліне анықтама береді.

4.Реализм стиліне анықтама береді.

Сабақ барысында жүргізілген «Шыңға шығу» тәсілі бойынша оқушылардың оқу жетістігін бақылаймыз.



Рефлексия «Екі жұлдыз бір тілек»

Мониторинг. Талқылап болғаннан кейін, оқушылар алдында жатқан «Шыңға шығу»тәсілінің парақшасына өздерін бағалайды



Үйге тапсырма - Неліктен Давид пен Бодридың Марат туралы көзқарастары әртүрлі

болды .Тақырып бойынша тест құрастыру.





Интерактивті тақта
























Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?



Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?



Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Топ ережесін сақтау, АКТ пайдалану кезінде.

«Бәйге» әдісі арқылы сұрау /қарқын бойынша саралау/.



Топтық жұмысы-ДЖИГСО да жіктеу арқылы саралау.

Топтарға тапырма /диалог және қолдау көрсету/

«Бәйге» , «Шыңға шығу» тәсілі. «Екі жұлдыз бір тілек», . 3+2+1 активатор.



Сабақ бойынша рефлекция

Дейінгі рефлекция



  1. Сабақ мақсаттары мен міндеттері орындалды ма?

  2. Оқушылар нені үйренді?

  3. Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

  4. Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

  5. Сабақта уақыт кезеңдері сақталды ма?





Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Қалыптастырушы бағалау парағы

Бөлім

Француз буржуазиялық ревоюциясының көрінісі

Тақырып

Неліктен Давид пен Бодридің Марат туралы көзқарастары әртүрлі болды?

Оқу мақсаттары

7.2.2.2. – Өнердегі негізгі стильдер мен ағымдардың белгілерін (неоклассицизим, романтизм, импрессионизм, реализм) анықтау.


Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу және түсіну

Бағалау критерийлері

өнердегі негізгі стильдер мен ағымдарды (неоклассицизм, романтизм, импрессионизм, реализм) ажыратады;

Тапсырмалар

Тапсырма 5

Берілген кестеге суретті пайдалана отырып өнердегі негізгі стильдерге және терминдердің мазмұнына анықтама беріңіз.



Неоклассицизм

Романтизм

Импрессионизм

Реализм







Өнер ағымдары

Мазмұны

Неоклассицизм


Романтизм


Импрессионизм


Реализм







Дескриптор: Білім алушы.

1.Неоклассицизм стиліне анықтама береді.

2.Романтизм стиліне анықтама береді

3.Импрессионизм стиліне анықтама береді.

4.Реализм стиліне анықтама береді.

Сабақ барысында жүргізілген «Шыңға шығу» тәсілі бойынша оқушылардың оқу жетістігін бақылаймыз.

  • .






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Неліктен Давид пен Бодридің Марат туралы көзқарастары әр түрлі болды.

Автор: Адамжанова Каламкас Кайрхановна

Дата: 25.07.2019

Номер свидетельства: 517084


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства