kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ма?сат ба?ыны??ылы саба?тас с?йлем

Нажмите, чтобы узнать подробности

Топты? ж?мыс ар?ылы ма?сат ба?ыны??ылы саба?тасты ж?не оны? жасалу жолдарын  ме?герту. Ма?сат ба?ыны??ылы саба?тасты? бас?а ба?ыны??ылы саба?тастардан ?зіндік ерекшелігіне к?з жеткізу. ?з ойын еркін жеткізуге да?дыландыру.

С?ра?-жауап, «Ой ?оз?ау»,жеке ж?не ж?пты? ж?мыс, топты? ж?мыс, ассоциация, Венн диаграммасы,  рефлексия  «Білім а?ашы»

Топты? ж?мыс ар?ылы о?ушылар ма?сат ба?ыны??ылы саба?тасты? жасалу жолы мен ?зіне т?н ерекшелігін ??ынады. ?з ой-пікірлерін еркін айту?а да?дыланады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ма?сат ба?ыны??ылы саба?тас с?йлем »

Тақырыбы

Мақсат бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем (Қазақ тілі, 8-сынып)

Сабақтың мақсаты

Топтық жұмыс арқылы мақсат бағыныңқылы сабақтасты және оның жасалу жолдарын меңгерту. Мақсат бағыныңқылы сабақтастың басқа бағыныңқылы сабақтастардан өзіндік ерекшелігіне көз жеткізу. Өз ойын еркін жеткізуге дағдыландыру.

Күтілетін нәтиже

Топтық жұмыс арқылы оқушылар мақсат бағыныңқылы сабақтастың жасалу жолы мен өзіне тән ерекшелігін ұғынады. Өз ой-пікірлерін еркін айтуға дағдыланады.

Түйінді идеясы

Топ болып жұмыс істеуге,сұрақтар арқылы ойландыруға дағдыландыру.

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, «Ой қозғау»,жеке және жұптық жұмыс, топтық жұмыс, ассоциация, Венн диаграммасы, рефлексия «Білім ағашы»

Көрнекіліктері

Интербелсенді тақта, стикерлер,слайд,флипчарт,маркер т.б.

Дерек көздері

Қазақ тілі, 8-сынып. Кесте

Кезеңдері

Уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әректі

Кіріспе








Тұсаукесер













Негізгі бөлім























Қорытынды



Рефлексия



Бағалау


Үйге тапсырма


4 минут







8 минут













2 минут






6 минут




5 минут






5 минут


2 минут



4 минут



4 минут



2 минут



2 минут


1 минут

І. 1.Ұйымдастыру.(оқушылармен амандасу, түгендеу)

2.Тренинг, өздері таңдаған түстері бойынша топқа бөлу.

Топ басшысы белгіленеді.

Бағалау парақшасымен таныстыру. (Формативті бағалау,өзін-өзі бағалау, өзара бағалау, критериалды бағалау)

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

«Ой қозғау»

1.Сұрақтар:

-Қимыл-сын бағыныңқылы сабақтас дегеніміз не?

-Қимыл-сын бағыныңқылы сабақтастың жасалу жолының неше түрі бар?

-Қимыл-сын бағыныңқылы сабақтастың баяндауышы қалай жасалады?

-Қимыл-сын бағыныңқылы сабақтасқа тән тыныс белгісі не?

2.Жаттығу жұмысы.( Қимыл-сын бағыныңқылы сабақтасқа бірнеше сөйлем жазып келу,оқу, жасалу жолдарына талдау)

ІІІ. Ассоциация.

- Мақсат деген сөзді қалай түсінесіңдер?

-Мақсат сөзі тағы қай сөздермен мағыналас, мәндес болып келеді?

ІY. Жаңа сабақ: Мақсат бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем.

1-тапсырма.Барлық топтардағы оқушылар тақырыпты жеке оқу және түсіну, мазмұндау. (формативті бағалау. Қол шапалақтау)


2-тапсырма. 207-жаттығу. Алдыңғы бағыныңқы сыңарын толықтыра отырып, басыңқы сөйлемдерімен үйлестіріңдер.


1-топқа 2 сөйлемін, 2-топқа 2 сөйлемін, 3-топқа 3 сөйлемін жазу. Жұптық жұмыс жүргізіледі.

Жеке оқушыларға тапсырмалар


Сергіту сәті. Интербелсенді тақтадағы жаттығу қимылдарын қайталау.


Венн диаграммасы арқылы қимыл-сын бағыныңқылы және мақсат бағыныңқылы сабақтасты салыстыру.(1-топқа қимыл-сын бағыныңқылы сабақтас; 2-топқа мақсат бағыныңқылы сабақтас; 3-топқа ортақ белгілерін жазу)

Тест сұрақтары.

Сабақты қорытындылау.


Бүгінгі сабақтан алған әсерім...

(стикерге жаздырып «Білім ағашына» ілдіру)

(Формативті бағалау, өзін-өзі және өзара бағалау, критериалды бағалау)

1.Мақсат бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлемді оқу;

2. 206-жаттығу.

Амандасады, кезекші сабақта жоқ оқушыларды атайды.

Ортаға шеңбер жасап тұрады, бір-біріне жақсы тілектерін айтады. Топқа бөлінеді. Топ басшысын белгілейді.

Бағалау парақшасымен танысады.






Оқушылар үй тапсырмасы бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді.






Жазып келген жаттығуды оқиды,талдайды.




Өз ой-пікірлерін ортаға салады,жинақтайды.жүйелейді.





Жеке оқиды,түсінеді,мазмұнын айтады.







Жұптасып жаттығуды орындайды.


Қабышев А. Нұроллина Б.


Сергіту сәтіндегі қимылдарды қайталайды.



Ұқсастықтарын табады, айырмашылықтарын салыстырады.


Сұрақтың жауабын табу арқылы қорытындылайды.


Оқушылар сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, ілер алдында оқиды.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ма?сат ба?ыны??ылы саба?тас с?йлем

Автор: Жомартова А??алам Рамазан?ызы

Дата: 28.03.2015

Номер свидетельства: 192782


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства