?лы Отан со?ысы жылдарында тылда е?бек еткен ?аза?станды?тарды? ере? е?бегі туралы т?сінік беру. Интерактивті ?діс-т?сілдерді ?олдана отырып о?ушыларды? топты? ж?мысты? да?дыларын дамыту. О?ушыларды к?шбасшылы? да?дыларын ?алыптастыру. ?з ?лкесіні? тарихын білуге т?рбиелеу. Зерттеушілік ж?мыспен айналысу да?дыларын дамыту.
Просмотр содержимого документа
«Майдан?а ж?не азат етілген аудандар?а к?мек»
Сыныбы:11 «Б»
Оқушы саны:18
Пәні:Қазақстан тарихы.
Сабақ тақырыбы: «Майданға және азат етілген аудандарға көмек»
Сабақ мақсаты:Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда еңбек еткен қазақстандықтардың ерең еңбегі туралы түсінік беру. Интерактивті әдіс-тәсілдерді қолдана отырып оқушылардың топтық жұмыстық дағдыларын дамыту.
Сабақтың түрі:аралас сабақ.
Сабақтың әдіс-тәсілдері:топтастыру,ақпараттық-зерттеу,сұрақ-жауап.
Көрнекілік:АКТ,бейне роликтер,суреттер,кестелер.
Күтілетін нәтижелер:
-Алған білімдерін жүйелеу,
-Оқушының ізденіс нәтижесі,
-Өз ойын,пікірін ашық айту,
-Топпен жұмыс істеу дағдыларын дамыту.
Сабақ барысы:
I.Ұйымдастыру.
Топқа бөлу. «Бағалау» парағын тарату.
«Бірге ойлаймыз»
II.Негізгі бөлім.
Тақырыпты хабарлау. §43-44.
Ақпарат беру.
Қазақстан бойынша.
Зайсан ауданы бойыншы.
Тапсырма «Әріптер сөйлейді»
«Т»-Қазақстан экономикасының соғыс жағдайына
«Ы»-Тылдағы оқушылар(пионер),студент жастар(комсомол),жекеленген адамдардың көмегі.бейімделіп көшірілуі.
«Л»-Комсомрлдардың азат етілген аудандарға көмегі және ауыл шаруашылығында рекорд жасағандар.
Тапсырма «Кезбе тілшілер»
Жобаларын қорғау.
«Бұл кім?» сурет бойынша тұлғаны анықтау.
Жамбыл Жабаев «Ленинградтық өренім».
ІІІ. «Топтастыру,жинақтау»
Түйінді сөздерді орыс-ағылшын тілдеріне аудару
Кері байланыс: «Екі жұлдыз,бір тілек»
Бағалау. «Бағалау парағы» бойынша.
Үйге тапсырма: Тыл еңбек ардагерлері туралы қосымша ақпараттар жинау.