kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

К?ркем?нерді? ?аза?станда дамуы

Нажмите, чтобы узнать подробности

20 - 30 жылдарда?ы сауатсызды?ты о?ушыларды? сол жылдарда?ы адамдарды? сана сезімін т?сіну ж?не ХХ ?. басында?ы ?аза? ?дебиеті опера балет,бейнелеу ?нері, музыка м?дениетіні? дамуы туралы ал?ан білім біліктерін тексеру.   

А) ?аза? ?дебиеті мен музыкасы ж?не кино ?неріні? даму ба?ыттарын, жа?а с?здерді? ма?ынасын біледі;

В) Тарихи кезе?дердегі м?дени  ?згерістерді салыстырады;

С) М?дениеттегі ?згерістерге ?зіндік к?з?арасы негізінде талдау жасайды. Идеология дегеніміз белгілі бір ма?сат?а ба?ыттал?ан идеялар ж?йесі. Осы идеяларды ж?зеге асыру ар?ылы ?лтты? немесе ?леуметтік топты? т?пкілікті ма?сат?а жетуі к?зделеді.   

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«30 ҚАРАША ашық сабақ 9 сынып»

СҚОТайынша ауданы

«Кеңес Одағының Батыры И.М.Бережной атындағы

Келлер орта мектебі» КММ

тарих пәнінің мұғалімі

Абдрахманова Гулзина Батановна

Сыныбы:9

                  

Сабақтың тақырыбы:

«Көркемөнердің Қазақстанда дамуы»

Мақсаты :

20 - 30 жылдардағы сауатсыздықты оқушылардың сол жылдардағы адамдардың сана сезімін түсіну және ХХ ғ. басындағы қазақ әдебиеті опера балет,бейнелеу өнері, музыка мәдениетінің дамуы туралы алған білім біліктерін тексеру.

Күтілетін

нәтижелер:

А) қазақ әдебиеті мен музыкасы және кино өнерінің даму бағыттарын, жаңа сөздердің мағынасын біледі;

В) Тарихи кезеңдердегі мәдени өзгерістерді салыстырады;

С) Мәдениеттегі өзгерістерге өзіндік көзқарасы негізінде талдау жасайды.

Керекті жабдықтар:

маркер, стикерлер, рефлексия парақтары , АТҚ-ны қолдану .

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Үй тапсырмасын сұрауда тест тапсырмасын беру, жаңа сабақты меңгертуде  бірлескен оқу «Ойлан, топтас, бөліс», «ДеңгейлІк тапсырмалар» қорытындылау барысында «Бағалау критериі» сияқты рефлексия парақтарын пайдалану

Негізгі ұғымдар

Идеология: Идеология дегеніміз белгілі бір мақсатқа бағытталған идеялар жүйесі. Осы идеяларды жүзеге асыру арқылы ұлттық немесе әлеуметтік топтың түпкілікті мақсатқа жетуі көзделеді .

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері:


Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

 

11 мин

Сыныппен амандасу.

Үй тапсырмасын сұрау. «Әдебиеттің дамуы»

Үй тапсырмасын сұрақ жауап, тест арқылы тексеру. Тапсырманы орындаған оқушыларды бағалау.

1сұрақ. 20ғ-20-30ж-ғы қазақ әдебиетінде дамыған жанрлар .

2.20ғ-20-30ж-ғы қазақ әдебиетінде ерекше орын алған ақындар және қоғам қайраткерлері кім?

3.Қазақстанның мәдениетіндегі өзгеріс -көптілді мәдениет дегеніміздің мәнін ашып беру?

4. 20ғ алғашқы онжылдықтарында қазақ әдебиетінде қандай жаңалықтар болды?

Тест сұрақтары:

1.Қазақ КСР-атауын Казақстан Республикасы деп өзгерту шешімі кашан кабылданды

А) 1992ж 2 науырыз

В) 1991 ж 10 желтоксан

С) 1998ж 6 маусым

2. «Қазақ КСР-ның тілдер туралы» Заңы қашан қабылданды?

А)1989ж 12.09; В )1990ж 22.09; С)1989ж 22.09.

3. Қазақстанда тұңғыш жоғары оқу орны - педагогикалық институт ашылды: A) 1936ж.  В)1928ж.  С) 1937ж.

4. С .Торайғыровтың еңбегі
A) «Қамар сұлу», « Кедей». 

В) «Еңлік –Кебек», «Қалқаман-Мамыр»

С) «Абай» , «Рабиға»

5. М.Дулатовтың өлеңдер жинағы
А) «Оян қазақ», «Терме» , «Азамат» В) «Тар жол тайғақ кешу», «Альбатрос» С) «Азамат Азаматыч»

6. 1916ж либерал-демократиялық зиялы-қауым

А)Ә.Бөкейханов,А.Байтұрсынов, М.Дулатов

В) А.Қосақов Ә.Жанбосынов

С) К.Көкімбайұлы,Т.Бокин .

7. Абайдың шәкірті А) С.Сейфуллин В) М.Дулатов С) Ш.Құдайбердіұлы

8. 20ғ. 20-30ж-ғы қазақ әдебиетінің жазушы ақындары

А) Т.Бокин А.Иманов К.Көкімбайұлы

В) А.Қосақов Ә.Жанбосынов С)М.Дулатов А.Байтұрсынұлы,

М.Жұмабаев Ж.Аймауытов

9. Ауыл шаруашылығын күштеп ұжымдастыру бағытын жариялады

А) 1927 ж желтоқсанда XV съезі B) 1925 ж желтоқсан ХІҮ съезде

C) 1926ж ХІҮ съезде.

10. 1916 ж көтерілістің оңтүстік шығыс орталығы

А) Қостанай В) Орал С) Жетісу

Үй тапсырмасы орындалғаннан кейін оқушыларды бағалау.

«Менің таңдаған түсім» әдісі арқылы топтастыру

-мұғаліммен сәлемдесу;

сабаққа зер салу



Үй тапсырмасы бойынша жауап беруге дайындалады

 


 























Үй тапсырмасы бойынша тест жұмысын жауап парақшасына орындайды.

Жауап парағы

Оқушының аты-жөні____________

 



Тапсырманы орындау барысында оқушылар уақытты үнемдеуі керек

 

Дұрыс жауаптары:

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

В

С

В

А

А

А

С

С

А

С

 

 

Тест жұмысын тексеру барысында әр оқушы жауап парағын көршісімен алмастыру арқылы оның жұмысын тексереді.

Бағалау критериі:

1-5 балл – «орташа»

6-8 балл – «жақсы»

9-10 балл – «өте жақсы»

 







Оқушылар түстерді таңдау арқылы топқа бөлінеді

Тұсаукесер















2 мин

Ой қозғау:

1920-1950жж репрессияға қарамастан Қазақстан мәдениеті жетіліп,әдебиеттің жаңа жанр түрлері-новееллалар,романдар повестер,жаңа жанр драматургия дамыды . Театр,опера балет ,кино бейнелеу, музыка өнері дами түсті .Әйтседе 1930ж сталиндік жазалау шаралары қазақ әдебиетінің даму барысын төмендетті .Бірақ социализм идеяларының өрескел бұрмаланғанына қарамастан қазақ кеңестік әдебиеті дами түс

Бүгінгі жаңа сабағымыздың тақырыбы «Көркемөнердің Қазақстандағы дамуы »

Мақсаты: ХХ ғ. басындағы қазақ әдебиеті опера балет,бейелеу өнері, музыка мәдениетінің дамуы жайында түсінік беру.

 

1. Оқушылар өткен тақырыптар бойынша ақын-жазушылардың тағдыры туралы жауап береді. (саяси қуғын-сүргін, қамау, ату жазасы)

2. Оқушылардың жауабы…

 

Жаңа тақырыпты , жаңа ұғымдарды дәптерлеріне жазып алады.

Негізгі бөлім

20мин

Топтық жұмыстар:

Мәтін мазмұнын,   идеясын меңгерту мақсатында топтарға тапсырма беру

І топ: «Әдебиетшілер»

I тапсырма.  «Ойлан, топтас, бөліс»,

Қазақ кеңес кезеңіндегі драматургия , театр, музыка, мәдени саладағы өзгерістер

«Деңгейлік тапсырма»


ІІ топ: «Суретшілер»

I тапсырма. «Ойлан, топтас, бөліс», Опера, балет театры, кино бейнелеу өнеріндегі кеңестік кезеңдегі өзгерістер

«Деңгейлік тапсырма»

 

 

І тапсырма бойынша берілген тапсырманы топпен оқулықтан мұқият оқи отырып берілген тапсырманы орындайды.





I тапсырма.бойынша берілген тапсырманы топпен оқулықтан мұқият оқи отырып берілген тапсырманы орындайды.

Қорытынды

12мин

 Сонымен оқушылар Қазақстан мәдениетінің,әдебиетінің одан әрі дамуы-қазақ қоғамының ішкі сұраныстарына,

тарихи дамуының барысына сай жүрді .Сол кезеңдегі жазушыларға шығармаларына тән белгі-қазақ ауылындағы таптық қарама қайшылықтарды сынау;бүкіл қазақ халқының мүделерімен мақсаттарын білдіреді.

Кері байланыс:  Рефлексия парақтарын толтыру

Үйге тапсырма:

1.  «Көркемөнердің дамуы» тақырыбын түсініп оқу.

2.  Әр тақырыпшаға 8 сұрақтан нұсқа түрінде дайындап келу









Оқушылар оқып, естіп-білгендері бойынша  рефлексия парағын толтырады. . 

 








«Деңгейлік тапсырма» СЕМАНТИКАЛЫҚ КАРТА 1

Р/с

Негізгі оқиғалар

жылдар

келісемін

келіспеймін

1.

Түркістан-Сібір темір жолы салынып бітті

1937ж



2

Түрксіб темір жолында қатардағы жұмысшы болған, кейіннен «Қазақ-көлік құрылыс» тресінің басшысына дейін көтерілген тұлға:

Д.Омаров



3

Эпикалық шығарманың шебері

А.Байтұрсынұлы



4

С.Асфендияровтың жарық көрген еңбегі 1 бөлімі

1919ж



5

С .Торайғыровтың еңбегі . 

Қилы заман



6

С.Сейфуллиннің еңбегі

Қамар-сұлу, Кедей



7

8

Қатардағы жұмысшыдан,Түрксіб темір жолының бастығына дейін көтерілген басшы

Қазақ тілінің негізін салушы:

Қ.Қазыбеков

І.Жансүгіров



9

Қазақ АКСР-інің атауын Қазақ КСР-і болып қайта құрылған уақыты

1936ж



10

Қырғыз (Қазақ) өлкесін басқару жөніндегі революциялық комитет қашан құрылды?

1931ж



«Деңгейлік тапсырма» СӘЙКЕСТЕНДІРУ ТЕСТ 2

Р/с

Жылдар


Негізгі тарихи оқиғалар

1

1909жылы


Алашорданы тарату туралы шешім қабылдады

2

1916 жылғы көтерілісте


М.Дулатұлының жыр жинағы шықты «Оян, қазақ!»

3

1920 жылы 9 наурызда


М.Шоқай ашқан съезд: БүкілТүркістандық төтенше IVсъезд

4

1917 ж қарашаның

22-сінде


Торғай уезінің қазақтары өзінің ханы етіп сайлады: Ә.Жанбосыновты

5

1931ж аяқталды


Орынбордағы Жалпы қазақ съезі өткен уақыт

6

1913жылы


«қазақтар мен орыстар арасындағы этностық жанжалдар даладағы өмірдің сипаты белгісіне айналды» деп жазған Т.Рысқұлов

7

1917ж. 21-26шілде


«ұжымдастыру»

8

1932 жылдың көктеміне аяқтау


Түрксіб теміржолы

9

1934жылы


«Қазақұлтының өмір сүруінің өзі проблемаға айналды» деп жазған қайраткер А. Байтұрсынов

10

1899жылы


С.М Киров атындағы Қазақ мемлекеттік университеті ашылды:









«Деңгейлік тапсырма» СӘЙКЕСТЕНДІРУ ТЕСТ 3 жаңа тақырып

Алматыда ұйғыр музыкалық-драма театры ашылды:

Қызылордада ұлттық қазақ театры ашылды:

Қызылордада корей театры ашылды:

алғашқы болып қандай театр ашылды?

1926

2

1937

3

1933

4

«Ленфильм» қазақтың бірінші дыбысты фильмі «Амангелді» кинокартинасын жасап шығарды

А.В Затаевичке Қазақстанның халық әртісі атағы берілді:

Әміре Қашаубаев Парижде өткен Дүние жүзілік қолданбалы көрмеде: қандай оқиға соңы болды?

1932

5

1925

6

1938

7

«Жасқазақ марсельасы», «Дұрыстың жолы»

«Тар жол тайғақ кешу», «Қилы заман», «Қарт қожа» , «Ботагөз»

«Оқыту» «Айман-Шолпан» , «Қызыл сұңқар», «Жалбыр» «ҚызЖібек» жаңа әдеби жанрда жазылған драматургиялық пьесаны көрсет

драмалы жанр


8

революциялық ән

9

Ұлт-азаттық көтеріліске арналған

10

«Ескі және жаңа тұрмыс»


«Байдың қоныс аударуы», «Қыз алып қашу», «Бәйге»


«Балаларды басы байлы сату», «Көмілмей қалған»

шығармашылық тақырыбын табу керек

В.Вершагин

11

Ә.Қастеев

12

Г.Хлудов































Просмотр содержимого презентации
«Көркем өнердің Қазақстанда дамуы»

Сабақтың тақырыбы    КӨРКЕМӨНЕРДІҢ ҚАЗАҚСТАНДА ДАМУЫ

Сабақтың тақырыбы

КӨРКЕМӨНЕРДІҢ ҚАЗАҚСТАНДА ДАМУЫ

Мақсаты:

Мақсаты:

  • 20 - 30 жылдардағы сауатсыздықты оқушылардың сол жылдардағы адамдардың сана сезімін түсіну ХХ.ғ.басындағы қазақ әдебиеті опера балет,бейелеу өнері, музыка мәдениетінің дамуы туралы түсінік беру.
  • Күтілетін нәтижелер:
  • А) қазақ әдебиеті мен музыкасы және кино өнерінің даму бағыттарын, жаңа сөздердің мағынасын біледі;
  • В) Тарихи кезеңдердегі мәдени өзгерістерді салыстырады;
  • С) Мәдениеттегі өзгерістерге өзіндік көзқарасы негізінде талдау жасайды.
  • Негізгі ұғым: Идеология

  • Ей, перзентім, білгенің жөн адам үш түрлі болады.
  • Адамның бірінші түрі - біледі және білген сайын білгісі келеді,бұлар ғалымдар тобына жатады. Бұлардың айтқанына риза болу керек.
  • Екінші түрі – біледі, біле тұра “білмеймін” дейді. Бұлар ұйқыдағы зұлымдар, олардан сақ болған жөн.
  • Үшіншісі – білмейді және білгеннің тілін алмайды. Олар ессіз надандар. Бұлар аулақ жүру керек.
  • «Қабуснама»дан үзінді 1021-1098 жылдар арасында өмір сүрген Унсур әл-Маали Әмір Қайқабуст (кейде Қайқауыс деп те аталады)
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ: І. Ұйымдастыру кезеңі; - Психологиялық дайындау;  -Кезекші мәліметі; ІІ.Үй жұмысы;  үй тапсырмасын жинақтауға арналған тапсырмалар: сұрақтар деңгейлік тапсырмалар ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру жоспары: -Көркемөнердің Қазақстанда дамуы - драматургия және театр өнері - музыканың дамуы - опера және балет театры - Қазақстан мәдениеті Мәскеуде -кино-бейнелеу өнері ІҮ. Қорытындылауға арналған тапсырмалар:/ойын технологиясы/  - сәйкестендіру тест сөзжұмбақ шешу; Y. Рефлексия ҮI. Үй жұмысы: деңгейлік тапсырмалар.

САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ:

І. Ұйымдастыру кезеңі;

  • - Психологиялық дайындау;
  • -Кезекші мәліметі;

ІІ.Үй жұмысы;

үй тапсырмасын жинақтауға арналған тапсырмалар:

  • сұрақтар
  • деңгейлік тапсырмалар

ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру жоспары:

-Көркемөнердің Қазақстанда дамуы

- драматургия және театр өнері

- музыканың дамуы

- опера және балет театры

- Қазақстан мәдениеті Мәскеуде

-кино-бейнелеу өнері

ІҮ. Қорытындылауға арналған тапсырмалар:/ойын технологиясы/

- сәйкестендіру тест

  • сөзжұмбақ шешу;

Y. Рефлексия

ҮI. Үй жұмысы: деңгейлік тапсырмалар.

Үй тапсырмасын тексеру  1сұрақ.  20ғасырдың1920-1930ж-ғы қазақ әдебиетінде жаңадан дамыған жанр және әдебиетте ерекше орын алған ақын қоғам қайраткерлері кім? 2.Қазақстанның мәдениетіндегі өзгеріс - көптілді мәдениет дегеніміздің мәнін ашып беру? 3. 20ғ алғашқы онжылдықтарында қазақ әдебиетінде қандай жаңалықтар болды? Қазақ тілінде осы кезеңде пайда болған жанрларды атаңдар?

Үй тапсырмасын тексеру

1сұрақ.

20ғасырдың1920-1930ж-ғы қазақ әдебиетінде жаңадан дамыған жанр және әдебиетте ерекше орын алған ақын қоғам қайраткерлері кім?

2.Қазақстанның мәдениетіндегі өзгеріс - көптілді мәдениет дегеніміздің мәнін ашып беру?

3. 20ғ алғашқы онжылдықтарында қазақ әдебиетінде қандай жаңалықтар болды? Қазақ тілінде осы кезеңде пайда болған жанрларды атаңдар?

Деңгейлік тапсырма Бағалау критериі: 1-5 балл – «орташа» 6-8 балл – «жақсы» 9-10 балл – «өте жақсы»

Деңгейлік тапсырма

Бағалау критериі:

1-5 балл – «орташа»

6-8 балл – «жақсы»

9-10 балл – «өте жақсы»

СЕМАНТИКАЛЫҚ КАРТА Р/с ОҚИҒАЛАР 1. Түркістан-Сібір темір жолы салынып бітті 2 ЖЫЛДАР   ке-мін 1937ж Түрксіб темір жолында қатардағы жұмысшы болған, кейіннен «Қазақ-көлік құрылыс» тресінің басшысына дейін көтерілген тұлға: 3 келі семін Д.Омаров Эпикалық шығарманың шебері  4 5 С.Асфендияровтың жарық көрген еңбегі 1 бөлімі А.Байтұрсынұлы 6 1919ж С .Торайғыровтың еңбегі .  Қилы заман С.Сейфуллиннің еңбегі 7  8 Қамар-сұлу, Кедей 9  Қатардағы жұмысшыдан,Түрксіб темір жолының бастығына дейін көтерілген басшы Қазақ тілінің негізін салушы: Қ.Қазыбеков І.Жансүгіров Қазақ АКСР-інің атауын Қазақ КСР-і болып қайта құрылған уақыты 10 1935ж Қырғыз (Қазақ) өлкесін басқару жөніндегі революциялық комитет қашан құрылды? 1931ж

СЕМАНТИКАЛЫҚ КАРТА

Р/с

ОҚИҒАЛАР

1.

Түркістан-Сібір темір жолы салынып бітті

2

ЖЫЛДАР

ке-мін

1937ж

Түрксіб темір жолында қатардағы жұмысшы болған, кейіннен «Қазақ-көлік құрылыс» тресінің басшысына дейін көтерілген тұлға:

3

келі

семін

Д.Омаров

Эпикалық шығарманың шебері

4

5

С.Асфендияровтың жарық көрген еңбегі 1 бөлімі

А.Байтұрсынұлы

6

1919ж

С .Торайғыровтың еңбегі . 

Қилы заман

С.Сейфуллиннің еңбегі

7

8

Қамар-сұлу, Кедей

9

Қатардағы жұмысшыдан,Түрксіб темір жолының бастығына дейін көтерілген басшы

Қазақ тілінің негізін салушы:

Қ.Қазыбеков

І.Жансүгіров

Қазақ АКСР-інің атауын Қазақ КСР-і болып қайта құрылған уақыты

10

1935ж

Қырғыз (Қазақ) өлкесін басқару жөніндегі революциялық комитет қашан құрылды?

1931ж

СӘЙКЕСТЕНДІРУ ТЕСТ Рс Жылдар 1  1909жылы 2  Негізгі тарихи оқиғалар 1916 жылғы көтерілісте 3 4 Алашорданы тарату туралы шешім қабылдады  1920 жылы9 наурызда  5 1917 ж қарашаның 22-сінде М.Дулатұлының жыр жинағы шықты «Оян, қазақ!» 1931ж аяқталды 6 М.Шоқай ашқан съезд: БүкілТүркістан- дық төтенше IVсъезд 1913жылы 7  8 Торғай уезінің қазақтары өзінің ханы етіп сайлады: Ә.Жанбосыновты Орынбордағы Жалпы қазақ съезі өткен уақыт 9  1917ж. 21-26шілде 1932 жылдың көктеміне аяқтау «қазақтар мен орыстар арасындағы этностық жанжалдар даладағы өмірдің сипаты белгісіне айналды» деп жазған Т.Рысқұлов 1934жылы 10 1899жылы «ұжымдастыру» Түрксіб теміржолы «Қазақұлтының өмір сүруінің өзі проблемаға айналды» деп жазған қайраткер А. Байтұрсынов С.М Киров атындағы Қазақ мемлекеттік университеті ашылды:

СӘЙКЕСТЕНДІРУ ТЕСТ

Рс

Жылдар

1

1909жылы

2

Негізгі тарихи оқиғалар

1916 жылғы көтерілісте

3

4

Алашорданы тарату туралы шешім қабылдады

1920 жылы9 наурызда

5

1917 ж қарашаның

22-сінде

М.Дулатұлының жыр жинағы шықты «Оян, қазақ!»

1931ж аяқталды

6

М.Шоқай ашқан съезд: БүкілТүркістан-

дық төтенше IVсъезд

1913жылы

7

8

Торғай уезінің қазақтары өзінің ханы етіп сайлады: Ә.Жанбосыновты

Орынбордағы Жалпы қазақ съезі өткен уақыт

9

1917ж. 21-26шілде

1932 жылдың көктеміне аяқтау

«қазақтар мен орыстар арасындағы этностық жанжалдар даладағы өмірдің сипаты белгісіне айналды» деп жазған Т.Рысқұлов

1934жылы

10

1899жылы

«ұжымдастыру»

Түрксіб теміржолы

«Қазақұлтының өмір сүруінің өзі проблемаға айналды» деп жазған қайраткер А. Байтұрсынов

С.М Киров атындағы Қазақ мемлекеттік университеті ашылды:

ЖАҢА САБАҚТЫҢ ЖОСПАРЫ: ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру жоспары: -Көркемөнердің Қазақстанда дамуы - драматургия және театр өнері - музыканың дамуы - опера және балет театры - Қазақстан мәдениеті Мәскеуде -кино-бейнелеу өнері ІҮ. Қорытындылауға арналған тапсырмалар:/ойын технологиясы/ Топтық жұмыстар:; «Ойлан, топтас, бөліс», Бірлескен оқу Деңгейлік тапсырма тарихи диктант; Ү. Үй жұмысы: деңгейлік тапсырмалар.

ЖАҢА САБАҚТЫҢ ЖОСПАРЫ:

ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру жоспары:

-Көркемөнердің Қазақстанда дамуы

- драматургия және театр өнері

- музыканың дамуы

- опера және балет театры

- Қазақстан мәдениеті Мәскеуде

-кино-бейнелеу өнері

ІҮ. Қорытындылауға арналған тапсырмалар:/ойын технологиясы/

  • Топтық жұмыстар:;
  • «Ойлан, топтас, бөліс», Бірлескен оқу
  • Деңгейлік тапсырма
  • тарихи диктант;

Ү. Үй жұмысы: деңгейлік тапсырмалар.

Көне ғимараттар. Н.Погодин атындағы орыс драма театры -1906 жыл.      Н.Погодин  атындағы  орыс драма  театры

Көне ғимараттар. Н.Погодин атындағы орыс драма театры -1906 жыл.

Н.Погодин атындағы орыс драма театры

Қазақтың тұңғыш кәсіби театры...(1926 жылы) Мұхтар Әуезов атындағы Қазақ Мемлекеттік Академиялық драма театры

Қазақтың тұңғыш кәсіби театры...(1926 жылы)

Мұхтар Әуезов атындағы Қазақ Мемлекеттік Академиялық драма театры

С.Сейфуллин атындағы Қарағанды облыстық драма театры    С.Сейфуллин Н. Бекежанов атындағы Қызылорда облысының қазақ музыкалық драмтеатры 

С.Сейфуллин атындағы Қарағанды

облыстық драма театры

С.Сейфуллин

Н. Бекежанов атындағы Қызылорда облысының қазақ музыкалық драмтеатры 

Тараздағы облыстық қазақ драма театры    Астана театры Қалибек Қуанышбаев  атынждағы музыка таетры

Тараздағы облыстық қазақ драма театры

Астана театры

Қалибек Қуанышбаев

атынждағы музыка таетры

Батыс Қазақстан  облыстық қазақ драма  театрына 20 жыл Т. Ақтанов атындағы Ақтөбе облыстық драма театры

Батыс Қазақстан облыстық қазақ драма театрына 20 жыл

Т. Ақтанов атындағы Ақтөбе облыстық драма театры

Ж.Шанин атындағы қазақ драма театры, ОҚО,    Абай атындағы қазақ музыкалық  драма театры

Ж.Шанин атындағы қазақ драма театры, ОҚО,

Абай атындағы қазақ музыкалық

драма театры

Жүсіпбек Аймауытов атындағы театр. Павлодар С. Мұқанов атындағы Солтүстік Қазақстан облысының қазақ музыкалық-драма театры

Жүсіпбек Аймауытов атындағы театр. Павлодар

С. Мұқанов атындағы Солтүстік Қазақстан облысының қазақ музыкалық-драма театры

Деңгейлік тапсырма 3 1 2

Деңгейлік тапсырма

3

1

2

СӘЙКЕСТЕНДІРУ ТЕСТ 1  Алматыда ұйғыр музыкалық-драма театры ашылды: 2 Қызылордада ұлттық қазақ театры ашылды: 3 1926  1937  Қызылордада корей театры ашылды: 4  алғашқы болып қандай театр ашылды? «Ленфильм» қазақтың бірінші дыбысты фильмі «Амангелді» кинокартинасын жасап шығарды 5 1933 6 А.В Затаевичке Қазақстанның халық әртісі атағы берілді: 1932 7   Әміре Қашаубаев Парижде өткен Дүние жүзілік қолданбалы көрмеде: қандай оқиға соңы болды? 1925 Тар жол тайғақ кешу,Қилы заман,Қарт қожа,Ботагөз 8  9 1938 Жасқазақ марсельасы,Дұрыстың жолы, Оқыту ,Айман-шолпан,Қызыл сұңқар,Жалбыр ,ҚызЖібек 10 11  1. «Ескі және жаңа тұрмыс» 2. «Байдың қоныс аударуы», «Қыз алып қашу», «Бәйге» 11 жаңа әдеби жанрда жазылған драматургиялық пьесаны көрсет 3.Балаларды басы байлы сату, «Көмілмей қалған» В.Вершагин Ә.Қастеев  кімнің шығармашылық тақырыбы? Г.Хлудов

СӘЙКЕСТЕНДІРУ ТЕСТ

1

Алматыда ұйғыр музыкалық-драма театры ашылды:

2

Қызылордада ұлттық қазақ театры ашылды:

3

1926

1937

Қызылордада корей театры ашылды:

4

алғашқы болып қандай театр ашылды?

«Ленфильм» қазақтың бірінші дыбысты фильмі «Амангелді» кинокартинасын жасап шығарды

5

1933

6

А.В Затаевичке Қазақстанның халық әртісі атағы берілді:

1932

7

Әміре Қашаубаев Парижде өткен Дүние жүзілік қолданбалы көрмеде: қандай оқиға соңы болды?

1925

Тар жол тайғақ кешу,Қилы заман,Қарт қожа,Ботагөз

8

9

1938

Жасқазақ марсельасы,Дұрыстың жолы,

Оқыту ,Айман-шолпан,Қызыл сұңқар,Жалбыр ,ҚызЖібек

10

11

1. «Ескі және жаңа тұрмыс»

2. «Байдың қоныс аударуы», «Қыз алып қашу», «Бәйге»

11

жаңа әдеби жанрда жазылған драматургиялық пьесаны көрсет

3.Балаларды басы байлы сату, «Көмілмей қалған»

В.Вершагин

Ә.Қастеев

кімнің шығармашылық тақырыбы?

Г.Хлудов

СӨЗЖҰМБАҚ ШЕШУ   1. Қазақстан өнерінің Мәскеудегі он күндігінде ерекше көзге түскен әнші. 2.Көп өмірін Қазақстанда өткізген «Қыз алып қашу«Бәйге»туындылары үлгі болды. 3.Қазақ ұлттық кино өнерінің алғашқы туындысы    4.Дүниежүзілік музыка көрмесіне қатысып жүлделі орынға ие болған. 5. «Көкшетау» «Жас қазақ марсельасы» «Қызыл сұңқарлар»поэма револю- циялық ән,пьесса жазған жазушы.  6.1932ж композиторға Қазақстанның Халық әртісі атағы берілді.  7. 1930 жылы Ќазаќ АКСР БМСБ атуға үкім шығарды.  Ә  Д  Е  Б  И  Е  Т

СӨЗЖҰМБАҚ ШЕШУ

1. Қазақстан өнерінің Мәскеудегі он күндігінде ерекше көзге түскен әнші.

2.Көп өмірін Қазақстанда өткізген «Қыз алып қашу«Бәйге»туындылары үлгі болды.

3.Қазақ ұлттық кино өнерінің алғашқы туындысы

4.Дүниежүзілік музыка көрмесіне қатысып жүлделі орынға ие болған.

5. «Көкшетау» «Жас қазақ марсельасы» «Қызыл сұңқарлар»поэма револю- циялық ән,пьесса жазған жазушы.

6.1932ж композиторға Қазақстанның Халық әртісі атағы берілді.

7. 1930 жылы Ќазаќ АКСР БМСБ атуға үкім шығарды.

Ә

Д

Е

Б

И

Е

Т

Сөзжұмбақ жауаптары Л  Ә  Ү  К  Ш  У Л  Д  О  В  Х  М  Л  І  Д  Е  А  Н  А Г  Б Ш А  У  А  Е  В  Қ  А  Н  Л  Л  И  Е  У  Й  Ф  С  Е  Ч А  И  Т  В  З  А  А  М  Й  В  А  О  У  Ы  Т

Сөзжұмбақ жауаптары

Л

Ә

Ү

К

Ш

У

Л

Д

О

В

Х

М

Л

І

Д

Е

А

Н

А

Г

Б

Ш

А

У

А

Е

В

Қ

А

Н

Л

Л

И

Е

У

Й

Ф

С

Е

Ч

А

И

Т

В

З

А

А

М

Й

В

А

О

У

Ы

Т

V РЕФЛЕКСИЯ.

V РЕФЛЕКСИЯ.

ҮI. Үй тапсырмасы:

ҮI. Үй тапсырмасы:

  • Үйге тапсырма:
  • 1. «Көркемөнердің дамуы» тақырыбын түсініп оқу.
  • 2. Әр тақырыпшаға 8 сұрақтан нұсқа түрінде дайындап келу
Сабақ аяқталды. Зейін қойып тыңдағандарыңызға рахмет!

Сабақ аяқталды.

Зейін қойып

тыңдағандарыңызға

рахмет!


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс

Скачать
К?ркем?нерді? ?аза?станда дамуы

Автор: Абдрахманова Гулзина Батановна

Дата: 19.02.2016

Номер свидетельства: 295864


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства