kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Қазақтың әдет-ғұрыптары мен салт-дәстүрлері" 10 сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тақырыбы

Қазақтың әдет-ғұрыптары мен салт-дәстүрлері.

Мақсаты

Тақырыпты  топ арқылы талдайды, мағынасын  түсініп оқиды, тапсырмалар орындауға жағдай жасайды, бір-біріне ортақ шешім қабылдауға үйренеді

Жалпы мақсат

Тақырыпты  түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру

Күтілетін нәтиже

Тақырыпты түсіне отырып,  сөздік қорлары молайып тапсырманы дамытуға үйренеді.

7 модульдің қолданылуы

АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін  бағалау және оқуды  бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,  “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Миға шабуыл, Сурет сөйлейді, Интервью әдісі,   Бес жолды өлең

Спираль әдісі

Қолданылатын ресурстар

Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук

Ұйымдастыру кезеңі

Тренинг

«Екі жұлдыз, бір тілек» тренингін жасау арқылы оқушылардың жақсы көңіл – күйлерін, сыныптың ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Оқушылардың мұндағы мақсаты жақсы тілектер  арқылы өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу.

Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Білім

Миға шабуыл

Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа

Сұрақтарға жеке жеке жауап береді

Түсіну

Сурет сөйлейді

Әр топ суретті талқылап, әңгіме құрастырады, мағынасын ашып ортаға салады

Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген  тақырыпқа қатысты не біліп не үйренгендерін, суреттердегі тақырып туралы әсерлерін топ болып талдай отырып ортаға жеткізу, әңгіме құрастыру

Қолдану

Интервью әдісі

Жаңа тақырыпты оқушыларға түсіндіру. Соңында интервью әдісін пайдалану арқылы жаңа тақырыпты меңгерту және сабаққа тапсырмалар қолдану.

Әдіс бойынша бір- біріне жаңа тақырып көлемінде интервью арқылы сұрақ- жауап жүргізу

Ол үшін әр топтан ортаға оқушы шығып интервью сәтін жүргізеді

Талдау

Спираль әдісі

Топ ішінен бір сарапшыны тағайындап басқа топтарға түсіндіреді, қайтадан өз топтарына барып түсінгендерін түсіндіреді.

Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап, өз ой-пікірлерімен санаса білуі, топпен жұмыс жасауы.

Жинақтау

Кейіпкерге хат

Топ бойынша тақырыпты жинақтау үшін тақырыпқа қатысты  кейіпкерге өз ойларынан хат жазады топ басшысы оқиды

Өз ойларынан кейіпкерге хат жазады, қысқаша оқып шығады тақырыпты жинақтайды

Бағалау

Өзін-өзі бағалау (2 мин)

Бағалау парақтарын таратады

Бір-бірін бағалауды қадағалау.

Топты бағалау

Өзін өзі бағалау

Рефлексия

Стикерлерді толтыру

Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну

Ұсынылған стикерді толтыру

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Қазақтың әдет-ғұрыптары мен салт-дәстүрлері" 10 сынып»

Сыныбы: 10 «А» Пәні: Қазақстан тарихы Күні: 14.03.2019 ж


Тақырыбы

Қазақтың әдет-ғұрыптары мен салт-дәстүрлері.

Мақсаты

Тақырыпты топ арқылы талдайды, мағынасын түсініп оқиды, тапсырмалар орындауға жағдай жасайды, бір-біріне ортақ шешім қабылдауға үйренеді

Жалпы мақсат

Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру

Күтілетін нәтиже

Тақырыпты түсіне отырып, сөздік қорлары молайып тапсырманы дамытуға үйренеді.

7 модульдің қолданылуы

АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Миға шабуыл, Сурет сөйлейді, Интервью әдісі, Бес жолды өлең

Спираль әдісі

Қолданылатын ресурстар

Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук

Ұйымдастыру кезеңі


Тренинг

«Екі жұлдыз, бір тілек» тренингін жасау арқылы оқушылардың жақсы көңіл – күйлерін, сыныптың ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Оқушылардың мұндағы мақсаты жақсы тілектер арқылы өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу.

Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Білім

Миға шабуыл


Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа

Сұрақтарға жеке жеке жауап береді

Түсіну

Сурет сөйлейді

Әр топ суретті талқылап, әңгіме құрастырады, мағынасын ашып ортаға салады

Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тақырыпқа қатысты не біліп не үйренгендерін, суреттердегі тақырып туралы әсерлерін топ болып талдай отырып ортаға жеткізу, әңгіме құрастыру

Қолдану

Интервью әдісі

Жаңа тақырыпты оқушыларға түсіндіру. Соңында интервью әдісін пайдалану арқылы жаңа тақырыпты меңгерту және сабаққа тапсырмалар қолдану.


Әдіс бойынша бір- біріне жаңа тақырып көлемінде интервью арқылы сұрақ- жауап жүргізу

Ол үшін әр топтан ортаға оқушы шығып интервью сәтін жүргізеді

Талдау

Спираль әдісі

Топ ішінен бір сарапшыны тағайындап басқа топтарға түсіндіреді, қайтадан өз топтарына барып түсінгендерін түсіндіреді.


Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап, өз ой-пікірлерімен санаса білуі, топпен жұмыс жасауы.

Жинақтау

Кейіпкерге хат

Топ бойынша тақырыпты жинақтау үшін тақырыпқа қатысты кейіпкерге өз ойларынан хат жазады топ басшысы оқиды

Өз ойларынан кейіпкерге хат жазады, қысқаша оқып шығады тақырыпты жинақтайды

Бағалау

Өзін-өзі бағалау (2 мин)

Бағалау парақтарын таратады

Бір-бірін бағалауды қадағалау.


Топты бағалау

Өзін өзі бағалау

Рефлексия

Стикерлерді толтыру

Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну

Ұсынылған стикерді толтыру


пәні

Қазақстан тарихы

Пән мұғалімі: Ауэзова Г.Ж.

20.05.2019 ж

10 «А» сынып

Қатысқандар Қатыспағандар:

Тақырыбы

Өнеркәсіп пен теміржолдың дамуы және шетелдік капиталдың ене бастауы

Мақсаты

- Оқушыларға Қазақстандағы өнеркәсіп пен теміржолдың дамуы және шетелдік капиталдың енуінің себептері мен маңызы туралы түсінік беру. Оқушылардың ойлау қабілеті мен шығармашылық ізденіс,дағдыларын сыни тұрғыдан қалыптастыру,еркін ойын айта білу мен сөйлеу мәдениетіне баулу,оқушылардың ой-пікірін айта білу белсенділігін арттыру.

Күтілетін нәтиже

Өз ойларын еркін жеткізіп, бір-бірінің пікірін тыңдап, толықтырып, кемшілік тұстары мен жақсы ойларын айтады.

7 модульдің қолданылуы

“Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Кім жылдам, Ыстық орындық, Жигсо, Интервью әдісі, Кім жылдам

Қолданылатын ресурстар

А3 форматты қағаз, маркерлер, тақта, стикерлер, ноутбук

Ұйымдастыру кезеңі


Сәлемдесемін. Сыныптағы оқушылардың келген-келмегендерін түгелдеймін.

Топқа бөлемін.

Мұғаліммен сәлемдеседі.

Санау бойынша топ құрып орындарына отырады

Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Білім


Қызығушылық

тарын ояту

«Кім жылдам»

Сұрақтар қою арқылы үй тапсырмасын бекіту.

Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсір.

Мұғалім берген тапсырманы орындау. Әр топ бір-біріне сұрақтар қояды.

Түсіну

Топпен жұмыс

«Ыстық орындық» әдісі арқылы тапсырма беру

Топтарға жаңа тақырыпқа сәйкес тапсырмалар таратып, түсініктерін ортаға әр топтан шығартып айтқызу.


Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру

Қолдану

«ЖИГСО әдісі» пайдаланамыз

Осы көрсетілген жаңа тақырыпты оқушыларға қысқаша түсіндіру мақсатында осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз беттерінше дайындық жасату.

Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту.

Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады, бір-біріне түсіндіреді.


Талдау

Интервью әдісі

арқылы тақырыпты талдау үшін тапсырма беру.


Интервью әдісін пайдалану арқылы жаңа тақырыпты меңгерту және сабақты талдату

Әдіс бойынша бір- біріне жаңа тақырып көлемінде интервью арқылы сұрақ- жауап жүргізу.

Ол үшін әр топтан ортаға оқушы шығып интервью сәтін жүргізеді


Жинақтау

Кім жылдам

арқылы сабақты жинақтайды

Әр топқа тақырыпқа қатысты сұрақтар беріледі

Топтар өзара жарысады, ойларын ортаға салады, тақырыпты жинақтайды

Бағалау

Өзін-өзі бағалау

(2 мин)

бағалау парақшалары


Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату

Өзін -өзі топпен бағалайды

Рефлексия

Стикерлерді толтыру

Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну

Ұсынылған стикерді толтыру









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс

Скачать
"Қазақтың әдет-ғұрыптары мен салт-дәстүрлері" 10 сынып

Автор: Ауэзова Галия Жаркимбековна

Дата: 28.05.2019

Номер свидетельства: 512530


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства