а) білімділік: О?ушылар?а ?о?амны? рухани ?міріні? ма?ызды салаларыны? бірі дін ??ымы жайында ж?не де оны? т?рлері мен жа?а а?ымдары жайында т?сінік беру.
?) т?рбиелік: О?ушыларды хал?ымызды? ежелден келе жат?ан рухани м?дениетіне ??рметпен ?арау?а ?йрету, діни сенімдерді? адам баласына пайдалы жа?тарын аны?тау?а к?мектесу,имандылы?, адамгершілікке т?рбиелеу.
б) дамытушылы?: О?ушыларды? дінге деген жан –жа?ты
к?з?арастарын ?алыптастыру, дін ж?не наным-
сенімдерді? адам баласыны? рухани ?мірінде
алатын орнын аны?тау?а ?йрету.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Сабақтың тақырыбы:Қазақстан Республикасындағы негізгі діндер
Сабақтың мақсаты:
а) білімділік: Оқушыларға қоғамның рухани өмірінің маңызды
салаларының бірі дін ұғымы жайында және де оның
түрлері мен жаңа ағымдары жайында түсінік беру.
ә) тәрбиелік: Оқушыларды халқымыздың ежелден келе жатқан
рухани мәдениетіне құрметпен қарауға үйрету,
діни сенімдердің адам баласына пайдалы жақтарын
анықтауға көмектесу,имандылық, адамгершілікке
тәрбиелеу.
б) дамытушылық: Оқушылардың дінге деген жан –жақты
көзқарастарын қалыптастыру, дін және наным-
сенімдердің адам баласының рухани өмірінде
алатын орнын анықтауға үйрету.
Сабақтың түрі: Теориялық
Сабақтың типі:Жаңа білімді меңгеру(Дәстүрлі емес сабақ)
Сабақтың оқыту әдістері: ”Оқу мен жазу арқылы сын тұрғысынан ойлау”
стратегиясының элементтері;тірек сызбалары,
ой қозғау,сұрақ-жауап, ауызша баяндау.
Сабақтың көрнекілігі және техникалық жабдығы: Интерактивті тақта, Дүние
жүзінің саяси картасы, Қазақстанның саяси картасы,
слайдтар,буклеттер.
Пәнаралық байланыс: Философия , Дүниежүзі тарихы, Қазақстан тарихы,
Мәдениеттану,География.
Ұйымдастыру кезеңі:Оқушылармен сәлемдесу,түгелдеу, дәрісхана тазалығын ретке
келтіру.
Сабақта жасалатын әрекеттер:
-топқа бөлу
-терминмен жұмыс
-дәптерге тақырыпты,жоспарын,анықтамаларды және статистикалық мәліметтерді жазу
- топпен жұмыс(әр топқа берілген тапсырма бойынша топ басшыларымен топ құрамы жауап береді)
1.Қызығушылықты ояту.
Жаңа сабақтың тақырыбын хабарлау және мақсатын түсіндіру.
Ой-шақыру әдісі: Оқушылар үш топқа бөлініп отырғызылады.Әр топтың топ басщысы анықталады. Дін жайында түсініктері топтастыру арқылы қаралып, оқушылардың берген жауаптары толықтырылып,жаңа сабақ басталады.
Дін
ДВАрь
2.Мағынаны тану
Жаңа сабақ тақырыбы: Қазақстан Республикасындағы негізгі діндер
Жаңа сабақ жоспары: 1.Дін туралы түсінік
2.Қазақстан Республиуасындағы негізгі діндер
а) Ислам
ә) Христиан
3.Бүгінгі Қазақстандағы негізгі діни ағымдары
Дінінң түрлері
Алғашқы қауымдық діндер
Әлемдік діндер
Ұлттық діндер
Будда
Фетишизм
Христиан
Тотемизм
Ислам
Иудаизм Иудаизм
Анимизм
Синтоизм
Индуизм
Ислам
Протестанттық
Католиктік
Шиит
Суннит
Христиан
Қазақстан Республикасындағы негізгі діндер
Православие
Исмаилиттер
Уақабшылдық
Бүгінгі Қазақстандағы жаңа діни ағымдары
Хизб-ут Тахрир
Таблиғи жамағат
Ахмадие
Иегова куәгерлері
Лютерандар
Елушілер
Бүгінгі Қазақстнадағы жаңа діни ағымдар
Баптистер
Жетінші күн адвентистері
Дайындалған слайд материалдары,суреттер арқылы жаңа сабақ түсіндіріледі. Керекті анықтамалар,мағұлматтар мен деректер,терминдер дәптерге жазылады.
3.Ой толғаныс
Топтық жұмыс басталады.Жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергенін байқау үшін бірнеше ойландыратын, сергітетін және қызығушылығын
Оятатын М.М.жанпейісованың”Модульдік оқыту техналогиясының”ойын элементтерін пайдалана отыра, ойындар ойнатып сабақ пысықталып, бекітіледі.
1.”Бақытты сәт”ойыны
2.”Тұлғаны танып біл”ойыны (Ислам дінін қабылдаған атақты адамдар жайлы)