kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашы? саба? "Ке?ес Ода?ы"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: Ке?ес Ода?ы

Ма?саты:Ке?ес ?кіметіні? азамат со?ысыны? себеп салдарын,н?тижесін білу.

міндеттері:

КСРО ??рылу тарихын біледі.

?жымдастыру мен Тотолитарлы? саясатын саралайды.

Сауатты талдау?а да?дыланады.

Саба?та ?олданыл?ан ?дістер:топтастыру,постер,кезбе тілші,венн деогроммасы,Компазициялы? талдау.

Саба? ?з ма?сатына жетті.О?ушылар белсене ?атысты

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашы? саба? "Ке?ес Ода?ы"»



Күні: 20.10.15

Сыныбы: 9

Сабақтың тақырыбы

Кеңес Одағы


Мақсаты

Кеңес үкіметіндегі азамат сғысының себеп, салдарын және даму бағыттарын анықтау.


Міндеттері:

  • КСРО –ның құрылу тарихын біледі

  • Ұжымдастыру мен Тоталитаризм саясатының зардаптарын саралайды

  • Сауатты талдауға дағдыланады


Күтілетін нәтиже

Кеңес Одағы тақырыбының ерекшеліктерін тарихи деректер арқылы ажыратып, тарихын меңгереді оны бағдарлауда тапсырмаларды орындайды, білімдерін практикада көрсетеді


Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Жигсо, Кезбе тілші, Венн диограммасы, Композициялық талдау

Қолданылатын ресурстар

маркерлер, портреттер, тақта, стикер,слайд

Ұйымдастыру кезеңі



"Шаттық шеңбері" арқылы сыныптың психологиялық ахуалын жақсарту.

Оқушылар 4 топқа бөлемін.


Мұғаліммен сәлемдеседі.

Шеңбер жасап бір-біріне жылы сөздер айтты.

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Білім


Уәж тудыру

Әр топқа суреттер тарата отырып бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтаймыз.

Әр топ суретке байланысты мәлімет береді


Қолдарындағы суретке қарай отырып мағынасын ажыратады.

Түсіну


Жигсо



Төрт топқа төрт түрлі тақырып беріледі

  1. Азамат соғысы

  2. Жаңа экономикалық саясат

  3. КСРО- дағы индустрияландыру

  4. Тоталитарлық жүйе және жекебасқа табыну


Әр топ өзіне берілген тапсырмалар мен сұрақтарды бірге орындап талқылап топ постерлерін қорғайды.

Қолдану


Кезбе тілші

Тақырыптың мағанасы мен идеясын ашып түсіну үшін әр топтан бір кезбе тілші шығады.


Тілші әр топ тақырыбына байланысты әңгіме өрбітеді.

Талдау


Композициялық талдау

Жаңа тақырыпқа байланысты сұрақтар топтарға ұсынам ын.

  • КСРО-да қуғын-сүргіннің болу себебі неде?

  • Жеке басқа табыну өзге мемлекеттерде орын алды ма?

  • Елді индустрияландырудың маңыздылығы неде?

  • 1925 ж КСРО-да Индустрияландыру бағыт алуы Қазақстанға әсері болды ма?


Оқушылардың мақсаты берілген сұраққа өз ойларын ортаға салу

Жинақтау



Венн диаграммасы





Ресей мен Германия басшыларының ел басқарудағы саясаттарының ұқсастықтары мен ерекшеліктерін анықтау


Әр оқушы өз бетінше дәптерге жұмыс жасайды.



Бағалау

Мәтінді толық игеруі 1

Өз деңгейінде топқа түсіндіре алуы 2

Картамен жұмыс жасай алуы 2

Диаграмманы толтыру ( 1 )

Кем дегенде өмірмен байланысты екі дәлелдер келтіру ( 2 )

Баяндау тілінің өзіндің ерекшілігі ( 2 )


Керібайланыс

  • Бүгін мен не үйрендім?

  • Маған не ұнады\не ұнағанжоқ,немесемен қандай сезімде болым? Себебін көрсет

  • Бүгінгі сабақ бойыншасұрағың немесе пікірің


Үйге тапсырма беру

$ 4. КСРО














Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ашы? саба? "Ке?ес Ода?ы"

Автор: Смайлова Рахия Сергебаевна

Дата: 28.03.2016

Номер свидетельства: 311028


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства