kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

1867-1868 жж. «Бас?ару туралы уа?ытша ережелер»

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тапсырмалар

1. О?улы?пен ж?мыс

2. Кезекпен ?айталау. Ж?п?а 1 с?ра? беріліп, бірігіп жауап береді

3. Ке? ау?ымды лекция.

4. Т?рткі с?ра?тар

5. Со??ы с?зді ма?ан ?алдыр

Келесі тапсырма

Топ?а тапсырма

1 топ-Реформа туралы ?ле? шы?ару

2 топ-Сурет салу

3 топ -??гімелеу

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«1867-1868 жж. «Бас?ару туралы уа?ытша ережелер» »

Мерзімі: 16.02.15

Кабинет: 307, 5 сабақ

Сабақтың түрі: аралас

Сабақтың тақырыбы: 1867-1868 жж. «Басқару туралы уақытша ережелер»

Сабақтың мақсаты: Реформаның қазақ жеріне тигізген пайдасы мен зардабын білу, мазмұнын, мәнін ашып, тиімді және тиімсіз жақтарын табуға үйрету.

Сыныбы: 8 «А»

Пәні: Қазақстан тарихы

Орындаушы: тарих мұғалімі, Әлмағамбет М.Е.

Тапсырмалар

1. Оқулықпен жұмыс

2. Кезекпен қайталау. Жұпқа 1 сұрақ беріліп, бірігіп жауап береді

3. Кең ауқымды лекция.

4. Түрткі сұрақтар

5. Соңғы сөзді маған қалдыр

Келесі тапсырма

Топқа тапсырма

1 топ-Реформа туралы өлең шығару

2 топ-Сурет салу

3 топ -Әңгімелеу

Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары:

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әркеті

2 минут

 

 

 

 

 

 

1 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

5 минут

 

 

 

5минут

 

 

 

 

 

 

6 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 минут

 

 

 

3 минут

 

 

 

 

4 минут

 

 

 

 

  3 минут

 

 

 

Ұйымдастыру кезеңі:

А.Оқушылармен сәлемдесу

Ә.Қағазға сандарды жазып,сол суырған қағаздары арқылы топтарға бөлу

 

Бағалау критерииі.Әр топ бір-бірін бағалайды

Мазмұнын, мағынасын толықтай ашылып, жүйелі айтылса-10 балл

Тақырыптың ашылса, жүйелі айтылмаса-7 балл

Тек қана мазмұны айтылса-5 балл

 

«5» бағасы-20 балдан жоғары

«4» бағасы-15 баллдан жоғары

«3»бағасы-10 баллдан жоғары

 

Үй тапсырмасын тексеру

1.«Қазақ халқының ежелден арманы –тәуелсіздік»,ой толғау жазу.

2.Үй тапсырмасының мәтіні бойынша әр топ бір-біріне сұрақтар қояды

 

Бүгінгі сабақ бойынша бағыт-бағдар беру

 

Оқулықпен жұмыс

 

Жаңа тақырып бойынша топта әр адам 1 жоспарды бөліп алып, кезекпен әр адам өз тобына түсіндіреді.

 

 

 

 

Кезекпен қайталау. Әр топтың бір-бір жұбына 1 сұрақ беріліп, бірігіп жауап береді

1 жұпқа-

1.Бутаков комиссиясы ұсыныстары қабылданбағаннан кейін қазақ өлкесін басқару ережесін дайындау кімге жүктелді?

2 жұпқа-

1867-68 ж.реформаның Ережелерін бекіткен қай орыс патшасы?

3 жұпқа-

Реформаны дайындауға қатысқан қазақ зиялыларынан кімдерді білесің?

4 жұпқа-

Реформа бойынша неше губерния құрылды?

5 жұпқа-

1867-68 ж.реформа бойынша сот жүйесінің ең төменгі буыны?

6 жұпқа-

Қай облыста қазылар соты сақталды?

 

«Кең ауқымды лекция» стратегиясы

Әр топ реформаның мәні, мазмұны, сипаты туралы өз пікірлерін айтады.

 

 

Сергіту сәті

 

«Түрткі сұрақтар» стратегиясы

1 топқа

Қазақ жерін неге 3 генерал-губернаторлыққа бөлді?

2 топқа

Денсаулық саласындағы өзгерістер халыққа пайдасын тигіздіме ?

3 топқа

Қазақстанда жерді пайдалану саласына неліктен өзгеріс енгізді?

 

«Соңғы сөзді маған қалдыр» стратегиясы

 

Бағалау 

 

Үйге тапсырма

Топқа тапсырма

1 топ-Реформа туралы өлең шығару

2 топ-Сурет салу

3 топ -Әңгімелеу

 

 

Мұғаліммен сәлемдесу.Оқушы-

лар қағазы бойынша орындарына отыру.

 

 

Әр топ бір-бірін бағалады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар үй тапсырмасында ой толғауды жүйелі жазып, әр топ бір-біріне сыни тұрғыдан ойланатын сұрақтар қойды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топта жоспарды бөліп алып, бір-біріне түсінікті етіп түсіндірді.

 

 

 

Сұрақтарға жұп болып жүйелі жауап беріп, белсенді қатысып, флипчарт қорғады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топ болып тақырыптың маңызы болатын тақырыпшаларды аша білді.

 

 

 

 

Топ болып сұрақтарға сыни тұрғыдан ойланып, жауап берді.

 

 

 

 

 

 

 

Әр топтан оқушылар қорытындылады.

 

Әр топ бірін-бірі бағалады.

«5»-13

«4»-2

«3»-1

Өзіндік талдау:

Реформаның денсаулық және жер саласына тигізген әсері, қазақ жерінде болған өзгерістер туралы ұғынады.

Өз пікірін еркін айтуға дағдыланады.

Реформаның басқа қабылданған реформалардан айырмашылықтары мен ұқсастықтарын ашып көрсету.

Күтілетін нәтиже

Бүкіл қазақ жерінің Ресей жеріне өтуі, қабылданған реформаның Қазақстанның әлеуметтік дамуы мен кері әсерін білу;


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
1867-1868 жж. «Бас?ару туралы уа?ытша ережелер»

Автор: ?лма?амбет Маржан Ерхан?ызы

Дата: 27.03.2015

Номер свидетельства: 192326


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства