kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

14-15?асырларда?ы ?аза?станны? экономикалы? жа?дайы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ма?саты:

Білімділік:  Орта ?асырларда жо??ар шап?ыншылы?ынан кейінгі кезе?де ?аза?станны? экономикалы? жа?дайын білулеріне ба?ыт-ба?дар беру.

Дамытушылы?: О?ушыларды? а?ыл-ойын, бай?а?ышты? ?абілеттерін дамыта отырып, сана-сезімін ояту.

Т?рбиелік: О?ушылар бойында ?з жеріне, еліне деген с?йіспеншілікке баулу, оны? ?адір-?асиетін ??ыну?а  т?рбиелеу.

Міндеттер:

О?ушыларды? білімін тере?дету, ой-?рісін ке?ейту, д?ниетанымды? к?з?арасын ?алыптастыру, патриооты? т?рбие беру.

?діс-т?сілдер:

Топпен  ж?мыс істеу, сыни т?р?ыдан ойлау,  с?ра?-жауап, талдау ?орыту, ?зін-?зі ба?алау

Саба?ты? т?рі:

Аралас  саба?

Саба?ты? к?рнекілі:

Интерактивті та?та, слайдтар, видео-ролик, ?лестірмелі пара?тар, топты? тапсырма, критериалды ба?алау пара?ы

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«14-15?асырларда?ы ?аза?станны? экономикалы? жа?дайы »

Пән мұғалімі

Турарбекова Алемнур Бауыржановна

Сыныбы:

Пән:

Қазақстан тарихы

Сабақтың тақырыбы:

14-15ғасырлардағы Қазақстанның экономикалық жағдайы

Мақсаты:

Білімділік: Орта ғасырларда жоңғар шапқыншылығынан кейінгі кезеңде Қазақстанның экономикалық жағдайын білулеріне бағыт-бағдар беру.

Дамытушылық: Оқушылардың ақыл-ойын, байқағыштық қабілеттерін дамыта отырып, сана-сезімін ояту.

Тәрбиелік: Оқушылар бойында өз жеріне, еліне деген сүйіспеншілікке баулу, оның қадір-қасиетін ұғынуға тәрбиелеу.


Міндеттер:

Оқушылардың білімін тереңдету, ой-өрісін кеңейту, дүниетанымдық көзқарасын қалыптастыру, патриоотық тәрбие беру.

Әдіс-тәсілдер:

Топпен жұмыс істеу, сыни тұрғыдан ойлау, сұрақ-жауап, талдау қорыту, өзін-өзі бағалау

Сабақтың түрі:

Аралас сабақ

Сабақтың көрнекілі:

Интерактивті тақта, слайдтар, видео-ролик, үлестірмелі парақтар, топтық тапсырма, критериалды бағалау парағы

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І.Кіріспе

Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу

Амандасады, сабаққа дайындықтарын көрсетеді.

ІІ.Ұйымдастыру

Топқа бөлу («Егіншілер» «Қолөнершілер», «Зергерлер» лидер сайлау, крийтерилі бағалалау парақшаларын үлестіру;


ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру

Топ бойынша жұмыс. Сөзжұмбақтар шешу.

Жауап беру.

ІҮ. Сергіту сәті

Видео-ролик:

«Астана – болашақтың қаласы»


Ү. Жаңа сабақ:


Білу







Түсіну









Талдау







Жинақтау





Қолдану







Бағалау



Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру

(слайд)

Тақырыпты ашатын видео көрсету.



Топтарға жаңа сабақ бойынша тапсырма беру:


«Егіншілер»

«Қолөнершілер»

«Зергерлер»




Слайдпен сұрақтар қою.







«Джигсо әдісі» бойынша сұрақтар қою




Рефлексия.

Не білдім?

Нені білгім келеді?

Нені білуім керек?




Баға қою











Топбасшы бағалау парағына әр оқушының топтағы белсенділігін бағалайды.

Берілген тапсырмалар бойынша постер қорғау, топбасшы бағалап отырады.


Сұрақтарға бір-бірлеп жауап береді.

Топбасшы бағалау парағына әр оқушыны бағалайды



Әр топ бір біріне сұрақ қояды. Жазбаша түрде береді.



Кесте толтырады.







Топбасшылардың қорытынды бағасы


ҮІ .Үйге тапсырма

§ 14-15ғасырлардағы Қазақстанның экономикалық жағдайы

126-130 бет.

Үй тапсырмасын күнделікке жазу,

баға қойдыру.























1.«Қараша» дегеніміз кім?

Жауабы: Қарапайым халық



2.Шыңғыс ханың тұқымдары жасау ретінде алған жерлері қалай аталады?

Жауабы: Інжу



3.Вақфтық жерлер кімдердің жері?

Жауабы: Дін иелерінің жерлері



4.Әскерлерді азық-түлікпен қамтамасыз ету үшін жиналатын салық

Жауабы: Тағар салығы



5.Жан басына және мал басына салынатын салық

Жауабы: Құшыр салығы



6.Сойырғал, иқта дегеніміз не?

Жауабы: Ханға адал қызмет істегендерге берілетін жерлер



7.Миршикар деп кімді атаған?

Жауабы: Ханның аңшылық ісін басқаратындар



8.Даруғалардың міндеттеріне не кірген?

Жауабы: Алым-салық жинау және тәртіпті қадағалау кірген



9.«Ноян» деген кімдер?

Жауабы: Бай -шонжарлар



10.Мұрагердің, яғни хан баласының тәрбиешісі

Жауабы:Атабек



































Бағалау парақшасы



«Егіншілер» тобы





Топтағы оқушылардың

аты-жөні

Үй жұмысына дайындығы

Постер қорғау

Слайдтағы сұрақтарға жауап беру

Топтардың бір ібіріне сұрақтар қоюы

Кестені толтыру

Қорытынды баға


































































Бағалау парақшасы



«Қолөнершілер» тобы





Топтағы оқушылардың

аты-жөні

Үй жұмысына дайындығы

Постер қорғау

Слайдтағы сұрақтарға жауап беру

Топтардың бір ібіріне сұрақтар қоюы

Кестені толтыру

Қорытынды баға

































































Бағалау парақшасы



«Зергерлер» тобы





Топтағы оқушылардың

аты-жөні

Үй жұмысына дайындығы

Постер қорғау

Слайдтағы сұрақтарға жауап беру

Топтардың бір ібіріне сұрақтар қоюы

Кестені толтыру

Қорытынды баға



































































РЕФЛЕКСИЯ

Не білдім?

Нені білгім келеді?

Нені білуім керек?
































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
14-15?асырларда?ы ?аза?станны? экономикалы? жа?дайы

Автор: Турарбекова Алемнур Бауыржановна

Дата: 26.04.2015

Номер свидетельства: 205775


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства