kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

XVI-XVII ғғ қазақ халқының мідениеті

Нажмите, чтобы узнать подробности

16-17 ғғ Қазақ халқының мідениетімен таныстыру

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«XVI-XVII ғғ қазақ халқының мідениеті»

«Болашаққа бағдар:рухани жаңғыру»

атты байқауға қатысу

Облыс,аудан, қала, село(ауыл) атауы

Ақтөбе олысы, Ойыл ауданы,Қаратал ауылы

Білім бері мекеменің атауы

Ш.Берсиев атындағы орта мектеп

Байқау мен номинацияның атауы

«Ұлттық кодтың сақталуы : халқымыздың ділі, тілі, мінезі, мәдениеті,салт-дәстүрі...»

Қатысушының тегі,аты-жөні,лауазымы

ЖҰмабаева Гүлшат Тасқынбайқызы

Тарих пәнінің мұғалімі

Телефоны,ұялы, е-mail

[email protected]

8-7022407892

[email protected]

























Сабақтың тақырыбы: XVI-XVII ғасырлардағы қазақ халқының мәдениеті

Мақсаты: Қазақ халқының мәдениеті тарихымен таныстыру

Қолданылатын әдіс-тәсілдер: Блум таксономиясы, психологиялық жайлы ахуал орнату, серпілген сауал, көршіңе әңгімелеп бер, қос жазба күнделік, күрделі жауаптар тақтасы

Жұмыс түрлері: жеке, жұптық, топтық, ұжымдық

Керекті құрал-жабдықтар: оқулық, карта, әдістеме, стикер, жұмыс дәптері

Бағалау түрлері: бағалау парағы

Кері байланыс: Блоб ағашы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Рефлексия



Кіріспе



Ұйымдасты-ру кезеңі

Сыныпта психологиялық жайлы ахуал орнату.

Топқа бөлу.

Әр топқа бағалау парағын тарату.

Амандасу, түгелдеу

Сыныпты топқа бөлу материалдық мәдениет

Кеспе қағаздар арқылы: рухани мәдениет

Оқушылар «Тарих» ойыны арқылы бір-бірлеріне жақсы көңіл күй сыйлайды.

Топқа бөлінеді, бағалау парағын алады

ойын, бағалау түрлері



А кезеңі:

Білу

Сұрақ-жауап:

Өтілген тақырыптарды еске түсіру.

«Дискуссиялық өрнек» арқылы



Әр дұрыс, толық жауап берген оқушыларға шапалақ соғу арқылы құрмет көрсету.



Сұрақтарға «келісемін»

Немесе «келіспеймін» жауап береді жауаптарын дәлелдеуі керек.












серпілген сауал

Түсіну












Жаңа сабақ: Тақырыптың мақсаты мен критерийлерін құрастыру. Оқушылардың өз бетінше игеретін тақырыптарын оқулық бойынша бөлу.

Тақырыпты «4 сурет,1 сөз» арқылы шешеді

Жаңа тақырыпты дәптер

леріне жазады. Тақырыптың мақсаты, критерийлерін құрасты-рады. Сабақ материалын жеке игереді, бірге бөліседі, топта талқылайды.




Критерийлер, көршіңе әңгімелеп бер

В кезеңі:

Қолдану

«Ротация» әдісі


Жаңа тақырыпты түсінгендері бойынша жазады.Өзара салыстырады

Постер қорғау

Сергіту жаттығуы

Сергіту жаттығуын жасату

Сергіту жаттығуын жасайды

Сергіту жаттығуы

Талдау

Қос жазба күнделігі:

Маған әсер еткен оқиға

Себебі





Қос жазба күнделігін толтырып, себебін анықтап, талдау жасайды



Қос жазба күнделігі

С кезеңі:

Жинақтау

Шахмат тақташасына жаңа сабақта игерген 10 сөз жазу. Соның ішінен 3-уіне толығырақ тоқталу

Жаңа тақырыптағы сөздерді жазады. 3-уіне толығырақ тоқталып, мазмұндайды.

шахмат

Бағалау

Орта ғасырдағы Еуропа мемлекеттерінің жасап отырған саясатын қалай бағалайсың?

Өз пікірлерін білдіріп, бағалау жасайды

бағалау

Үй тапсырмасы

  1. Тақырыптың мазмұнын толық оқу, мазмұндауға даярлану.

  2. 169-беттегі кестені толтыру

  3. Тест құрастыру.

Оқушылар күнделіктеріне жазып алады

күнделік

Оқушы білімін бағалау

Бағалау парағын толтырту

Бағалау парағын толтырады

Бағалау парағы



Рефлексия



Сабақты қаншалықты меңгергенін белгілеу үшін блоб ағашын тарату

Сабақты қаншалықты меңгергенін блоб ағашына белгілейді

Блоб ағашы

Екі топты орындаған тапсырмаларына қарай суреттер ашылады:

«Мәдени мұра» мемлекеттік бағдарламасы – мәдени, экономикалық және әлеуметтік капитал, жалпы адамзаттық мәдениеттің құрылымдық бөлігі, этнос, қоғам, адам парасатының дамуы мен құрылуының бастауы, тарихи естеліктердің маңызды қоймасын жасау және қорғау бағдарламасы. Ежелгі тарихтың негіздерін бүгінгі күнмен қосатын жолды құрап, уақыттың үзіліссіз байланысын көрсететін қазіргі дау-дамайдағы адамзатқа қажетті көп қырлы қоғамның тарихи тәжірибесін зерттейді.



Астанадағы ЕХРО-2017 көрмесі ТМД елдері мен Орталық Азия аумағындағы өткізілетін ең алғашқы халықаралық деңгейдегі көрмеге айналуы мүмкін. EXPO-2017 халықаралық көрмесін Астанада өткізу - Қазақстанның негізгі жобаларының бірі. Мұндай ауқымды шараны еліміздің астанасында ұйымдастыру туралы Мемлекет басшысы бастама көтерді.






















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
XVI-XVII ғғ қазақ халқының мідениеті

Автор: Жумабаева Гульшат Таскинбаевна

Дата: 20.05.2017

Номер свидетельства: 417211


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства