kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Орта ғасырлар тарихынан нені оқып үйренеміз?

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ тақырыбы: 
Кіріспе сабақ.   Орта ғасырлар тарихынан нені оқып үйренеміз?
    Мектеп: Байқадам орта мектебі
Мұғалімнің аты-жөні: 
Рымбек С.А.
Оқу  мақсаты:        VI-IX ғғ. мемлекеттерді білу және картаны қолдану арқылы саяси үдерістерді түсіндіру.
Бағалау критерийлері    •    Білу және түсіну     Ерте орта ғасырлық түркі қағанаттарының аттарын, орналасқан аумағын атап картадан көрсетеді;    
•    Қолдану Ерте орта ғасырлық қағанаттарды картадан көрсетіп, оларды кескін картаға түсіре алады;
•    Сыни ойлау Ежелгі Қазақстан мен Орта ғасырлардағы саяси үрдістер арасындағы байланысты тауып түсіндіре.
Тілдік міндеттер    Пәндік лексика мен терминология:
Кезең,  ғасыр, уақыт, қағанат, түрік, саяси т.б 
Диалог пен жазуға пайдалы сөздер тізбегі: 
Ортағасырлық кезеңінің ерекшелігі.
Ортағасырлық дәуірі..кезеңнен тұрады.
Алдыңғы білім
    Орбұлақ шайқасының тарихи маңыздылығын қайталайды.      
Сабақ кезеңдері    Жоспарланған іс-әрекеттер    Дерек көздері
Сабақтың басы

Сабақтың ортасы

    Ұйымдастыру кезеңі.
1) Ой-шақыру. 6-сыныпты қайталау. (есте сақталған кем дегенде 5 ұғым,   
3-5 оқиға жазу (хронология) топтық талқылауға ұсынады. Талқылаудан кейін бүгінгі жаңа сабақпен сабақтастырады.

2) Оқу мақсатымен таныстыру. Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен оқу мақсаттарымен, жетістік критерилері оқушыларға таныстырылады.
3) Мозайка жинау. Ертеортағасырлардағы саяси карта бейнеленген қиындыларды әр топ жинайды.

4) Кескін картамен жұмыс. Құрастырылған саяси картада мемлекеттерді анықтай отырып, кескін картаға түсіреді.
 
5) Ежелгі және Ертеортағасырлардағы саяси картаны салыстыру үшін келесі сұрақтарға жауап береді.

1.    № 1 және  № 2  картада қандай мемлекеттер белгіленген.
2.    № 1 және  № 2  картада қай кезеңдер бейнеленген?
3.    № 2  картада саяси өзгерістер болды ма? (болса қандай өзгерістер)
4.    № 1 және  № 2  Картада не өзгеріссіз қалды.
6) Қазақстан тарихының кезеңдерін салыстыру.
 


7) Қызықты бестік. Оқушылар өткен тақырыпты пысықтау үшін қызықты бестік ойыны арқылы қорытынды жасайды.
     

Мұғалім презентациясы

«Елім-ай» әні
Сұрақ-жауап

Таратпа
материалдар


https://www.youtube.com/watch?v=snCRREiAmA8 

Мұғалім презентациясы

Таратпа
материалдар

Сабақтың соңы


    
Кері байланыс: 
 
Үй тапсырмасы.  Қосымша ақпарат оқып келу.    
Стикерлер
Қосымша ақпарат
Дифференциациялап оқыту – Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?    Бағалау. Оқушылардың білімін қалай тексересіз?    Пәнаралық байланыс 
Қауіпсіздік ережелері 
АКТ-ны қолдану
Құндылықтармен байланыс
(тәрбие элементі)
Талқылау үрдісі кезінде барлық оқушылардың бірегей қатысуын қадағалаймын.
Дәйекті дәлелдерге ғана негізделген қорытындыға жетудің мағынасының мәні, сыныптағы қабілеті төмен оқушы дәлелдерге негізделе отырып кем дегенде өзін ойын білдіре алады, ал қабілеті жоғары оқушы тәуелсіз, негізгі жауап береді.  
Рефлексия
Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциациялап оқыту өз мәнінде жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?    


 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Орта ғасырлар тарихынан нені оқып үйренеміз?»

Сабақ тақырыбы:

Кіріспе сабақ. Орта ғасырлар тарихынан нені оқып үйренеміз?


Мектеп: Байқадам орта мектебі

Мұғалімнің аты-жөні:

Рымбек С.А.

Оқу мақсаты:

  • VI-IX ғғ. мемлекеттерді білу және картаны қолдану арқылы саяси үдерістерді түсіндіру.

Бағалау критерийлері

  • Білу және түсіну Ерте орта ғасырлық түркі қағанаттарының аттарын, орналасқан аумағын атап картадан көрсетеді;

  • Қолдану Ерте орта ғасырлық қағанаттарды картадан көрсетіп, оларды кескін картаға түсіре алады;

  • Сыни ойлау Ежелгі Қазақстан мен Орта ғасырлардағы саяси үрдістер арасындағы байланысты тауып түсіндіре.

Тілдік міндеттер

Пәндік лексика мен терминология:

Кезең, ғасыр, уақыт, қағанат, түрік, саяси т.б

Диалог пен жазуға пайдалы сөздер тізбегі:

Ортағасырлық кезеңінің ерекшелігі....

Ортағасырлық дәуірі........кезеңнен тұрады.

Алдыңғы білім


Орбұлақ шайқасының тарихи маңыздылығын қайталайды.

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекеттер

Дерек көздері

Сабақтың басы




















Сабақтың ортасы













Ұйымдастыру кезеңі.

1) Ой-шақыру. 6-сыныпты қайталау. (есте сақталған кем дегенде 5 ұғым,

3-5 оқиға жазу (хронология) топтық талқылауға ұсынады. Талқылаудан кейін бүгінгі жаңа сабақпен сабақтастырады.


2) Оқу мақсатымен таныстыру. Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен оқу мақсаттарымен, жетістік критерилері оқушыларға таныстырылады.

3) Мозайка жинау. Ертеортағасырлардағы саяси карта бейнеленген қиындыларды әр топ жинайды.


4) Кескін картамен жұмыс. Құрастырылған саяси картада мемлекеттерді анықтай отырып, кескін картаға түсіреді.

5) Ежелгі және Ертеортағасырлардағы саяси картаны салыстыру үшін келесі сұрақтарға жауап береді.


  1. № 1 және № 2 картада қандай мемлекеттер белгіленген.

  2. № 1 және № 2 картада қай кезеңдер бейнеленген?

  3. № 2 картада саяси өзгерістер болды ма? (болса қандай өзгерістер)

  4. № 1 және № 2 Картада не өзгеріссіз қалды.

6) Қазақстан тарихының кезеңдерін салыстыру.



7) Қызықты бестік. Оқушылар өткен тақырыпты пысықтау үшін қызықты бестік ойыны арқылы қорытынды жасайды.





Мұғалім презентациясы


«Елім-ай» әні

Сұрақ-жауап






Таратпа

материалдар





https://www.youtube.com/watch?v=snCRREiAmA8























Мұғалім презентациясы








Таратпа

материалдар


Сабақтың соңы







Кері байланыс:

Үй тапсырмасы. Қосымша ақпарат оқып келу.


Стикерлер

Қосымша ақпарат

Дифференциациялап оқыту – Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау. Оқушылардың білімін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-ны қолдану

Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)

Талқылау үрдісі кезінде барлық оқушылардың бірегей қатысуын қадағалаймын.

Дәйекті дәлелдерге ғана негізделген қорытындыға жетудің мағынасының мәні, сыныптағы қабілеті төмен оқушы дәлелдерге негізделе отырып кем дегенде өзін ойын білдіре алады, ал қабілеті жоғары оқушы тәуелсіз, негізгі жауап береді.

Рефлексия

Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциациялап оқыту өз мәнінде жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?


















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Орта ғасырлар тарихынан нені оқып үйренеміз?

Автор: Рымбек Серікбол Амангелдіұлы

Дата: 14.11.2017

Номер свидетельства: 438716
