|   Тақырыбы 18   |    Өнердің тууы, тастағы суреттер            |  
  |   Мақсаты   |    Жалпы адамзат баласының даму тарихында ерекше орын алатын қола дәуірінің ерекшелігі, бұл дәуірде жасалынған еңбек құралдар туралы мағлұматтар беру.       |  
  |   Жалпы мақсат   |    Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру   |  
  |   Күтілетін нәтиже   |    Оқушылар Қола дәурі туралы түсініктерін дамытады.   |  
  |   7 модульдің қолданылуы   |    АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.       |  
  |   Қолданылатын әдіс-тәсілдер   |    Миға шабуыл, Жигсо, Жұптық әңгіме, Кубиз     |  
  |   Қолданылатын ресурстар   |    Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук   |  
  |   Ұйымдастыру кезеңі                          Тренинг   |    «Мозайка» тренингі арқылы топқа бөлінеді   |    Оқушылардың мұндағы мақсаты суретердің қиындысын дұрыс тауып, өз жұптарын тауып 3  топтар құралды   |  
  |   Сабақ кезеңдері   |    Тапсырма   |    Мұғалімнің іс-әрекеті   |    Оқушылардың іс-әрекеті   |  
  |    Білім         Қызығушылық  тарын ояту   |    «Миға шабуыл» сұрақ жауап     |    Үй тапсырмасын сұрау Талқылау үшін сұрақтар беріледі     |         |  
  |   Түсіну   |     Жигсо» әдісі бойынша    Өткен тақырыпты меңгеру және жаңа тақырыптьы ашу мақсатында барлық топқа тапсырма  Тақырыбы: Бүздегі күз қандай?           |    Сіздің тобыңызда 5 рөлді: лидер, баяндамашы, хатшы, уақыт сақшысы және бақылаушыларды анықтаңыз. Жұмыс төмендегідей жоспармен жүреді:     Берілген мәтінді оқып, топпен бірлесе отырып, талқылайды және әр топтың бақылаушысы жасаған жұмыстарға сәйкес бақылау парағын жүргізеді.         |    ЖИГСО әдісі арқылы жүзеге асады.  Жұппен жұмыс.Топпен талдау.       |  
  |   Қолдану   |    Жұптық жұмыс  «Пилот - Штурман» Штурман – басқарушы, пилот – орындаушы)  Берілген сөздерге шағын эссе жазады       |    Топқа арналып жаңа тақырып төңірегінде тапсырмалар береді     |     Жұптың пікірлерін тыңдау,барлық айтылған ой-пікірлерді бағалаудың мақсатына сәйкестендіру         |  
  |   Сергіту сәті   |    «Балапандар биі» атты жаттығу жасау   |    Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау   |    Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды.   |  
  |   Талдау   |    Кубизм әдісі  6 қырлы кубик   |    Әр топқа кубикте жазылған сұрақты беру    6 қырлы күбиктин 6 жағына жаңа тақырыпқа қатысты сұрақтар жазу     |    Кубиктегі сұрақтарға жауап беру, жаңа тақырыпты талдау әрекеттерін көрсетеді     |  
  |   Жинақтау   |    Жеке жұмыс «тест жұмысын орындау»   |    Әр оқушыға шағын тест тапсырылады   |    Тестке жауап беріп ойларын қортындылайды, тақырыпты жинақтайды     |  
  |   Бағалау   |    Кері байланыс (не үйрендім, не қиын болды, сұрақ  Бағалау парақшаларын тарату     |    Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату   |    Өзін өзі топпн бағалайды     |  
  |   Рефлексия     |    Стикерлерді толтыру   |    Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну   |    Ұсынылған стикерді толтыру   |