Просмотр содержимого документа
«Кейінгі орта ?асырларда?ы Испания, Нидерланды, Италия»
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Тексерілді: __________ М.Жомартова
Оқу жөніндегі орынбасар
Күні: 2.04.2016 жыл
Сыныбы: 7
Тақырыбы:§41. Кейінгі орта ғасырлардағы Испания, Нидерланды, Италия.
Мақсаты: ІІ Филиптің негізгі мақсатын білу, Италиядағы саяси жағдайлармен танысу, Нидерландының тез дамуына не себеп болғанын анықтап, өз тұжырымын жасау
Күтілетін нәтиже: ІІ Филиптің негізгі мақсатын біледі, Италиядағы саяси жағдайлармен танысады, Нидерландының тез дамуына не себеп болғанын анықтап, өз тұжырымын жасайды
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Негізгі идея: Еуропа мемлекеттерінің өзара соғыстар жүргізуінің себептерін анықтап, тұжырым жасауға дағдыланады.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: Блум таксономиясы, психологиялық жайлы ахуал орнату, серпілген сауал, көршіңе әңгімелеп бер, қос жазба күнделік, күрделі жауаптар тақтасы
Жұмыс түрлері: жеке, жұптық, топтық, ұжымдық
Керекті құрал-жабдықтар: оқулық, карта, әдістеме, стикер, жұмыс дәптері
Бағалау түрлері: бағалау парағы
Кері байланыс: Блоб ағашы
Сілтеме: Мәшімбаев С., Орта ғасырлардағы дүние жүзі тарихы, 7-сынып, «Атамұра»-2012 ж.
Сабақ кезеңдері
Мұғалімнің әрекеті
Оқушының әрекеті
Рефлексия
Кіріспе
Ұйымдасты-ру кезеңі
Сыныпта психологиялық жайлы ахуал орнату.
Топқа бөлу.
Әр топқа бағалау парағын тарату.
Оқушылар «Тарих» ойыны арқылы бір-бірлеріне жақсы көңіл күй сыйлайды.
Топқа бөлінеді, бағалау парағын алады
ойын, бағалау түрлері
А кезеңі:
Білу
Сұрақ-жауап:
Өтілген тақырыптарды еске түсіру.
Кейінгі орта ғасырлардағы қандай еуропа мемлекеттері туралы білім алдық?
Францияның әлеуметтік жағдайдағы өзгерістерін қалай бағалайсың?
Англияның саяси дамуындағы өзгерістер елге қандай жаңалықтар әкелді деп ойлайсың?
Германияның біріге алмауының қандай себептерін біле алдың?
Осы кезеңдегі Еуропаны қалай сипаттар едің?
Әр дұрыс, толық жауап берген оқушыларға шапалақ соғу арқылы құрмет көрсету.
сұрақтарға жауап береді.
серпілген сауал
Түсіну
Жаңа сабақ: Тақырыптың мақсаты мен критерийлерін құрастыру. Оқушылардың өз бетінше игеретін тақырыптарын оқулық бойынша бөлу.
1-топ: Испания
2-топ: Нидерланды буржуазиялық револю-циясы
3-топ: Италия
«Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі бойынша өзара мазмұндау
Жаңа тақырыпты дәптер
леріне жазады. Тақырыптың мақсаты, критерийлерін құрасты-рады. Сабақ материалын жеке игереді, бірге бөліседі, топта талқылайды.
Критерийлер, көршіңе әңгімелеп бер
В кезеңі:
Қолдану
Хронологиялық кесте құру:
Жылдар
Оқиғалар
Хронологиялық кестені толтырады. Өзара салыстырады
Хронологиялық кесте
Сергіту жаттығуы
Сергіту жаттығуын жасату
Сергіту жаттығуын жасайды
Сергіту жаттығуы
Талдау
Қос жазба күнделігі:
Маған әсер еткен оқиға
Себебі
Қос жазба күнделігін толтырып, себебін анықтап, талдау жасайды
Қос жазба күнделігі
С кезеңі:
Жинақтау
Шахмат тақташасына жаңа сабақта игерген 10 сөз жазу. Соның ішінен 3-уіне толығырақ тоқталу
Жаңа тақырыптағы сөздерді жазады. 3-уіне толығырақ тоқталып, мазмұндайды.
шахмат
Бағалау
Орта ғасырдағы Еуропа мемлекеттерінің жасап отырған саясатын қалай бағалайсың?
Өз пікірлерін білдіріп, бағалау жасайды
бағалау
Үй тапсырмасы
Тақырыптың мазмұнын толық оқу, мазмұндауға даярлану.
169-беттегі кестені толтыру
Тест құрастыру.
Оқушылар күнделіктеріне жазып алады
күнделік
Оқушы білімін бағалау
Бағалау парағын толтырту
Бағалау парағын толтырады
Бағалау парағы
Рефлексия
Сабақты қаншалықты меңгергенін белгілеу үшін блоб ағашын тарату