kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Екінші д?ниеж?зілік со?ыс

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты:              

  • со?ыс жылдарында экономикада бол?ан ?згерістер туралы; со?ысты? шы?у себебін, сипатын т?сіндіру;
  • о?ушыларды отан с?йгіштікке, елін, жерін с?юге ?рбиелеу.
  • М?скеуде, Ленинградта ж?не бас?а майдандарда ?аза?станды?тарды? жаса?ан жаппай ерліктерін к?рсету.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Екінші д?ниеж?зілік со?ыс »

Шығыс Қазақстан облысы

Үржар ауданы Қазымбет ауылы

Қазымбет орта мектебінің тарих пәнінің мұғалімі

Макаулова Ботагоз Токтасыновна

Білімі - жоғары

Мамандығы - тарих және география пәні мұғалімі

Маманыдығы бойынша еңбек өтілі – 18 жыл 4 ай

Санаты – І

Курстан өтуі – Өрлеу Алматы 2013

Мақсаты: Өсіп келе жатқан жас ұрпақтың бойында Отанына деген сүйіспеншілік, патриоттық және адамгершілік сезімдерін қалыптастыру, өз елін қорғай білуге тәрбиелеу.



Екінші дүниежүзілік соғыс,

адамзат тарихында ең қайғылы қасірет



Сабақтың тақырыбы: Қазақстандықтардың Ұлы Отан соғысына

қатысуы

Сабақтың мақсаты:

  • соғыс жылдарында экономикада болған өзгерістер туралы; соғыстың шығу себебін, сипатын түсіндіру;

  • оқушыларды отан сүйгіштікке, елін, жерін сүюге әрбиелеу.

  • Мәскеуде, Ленинградта және басқа майдандарда қазақстандықтардың жасаған жаппай ерліктерін көрсету.


Сабақтың көрнекілігі:

Альбомдар, Кеңес Одағының батырлар суреті, Батыр-қала суреттері, ескерткіштер, «Отан-Ана шақырады» деген сияқты плакаттар.


Қосымша әдебиеттер:

М.М.Жанпейісова «Модульдік оқыту технологиясы оқушына дамыту құралы ретінде» М.Байдолда Қазақстан тарихынан оқушы анықтамасы. «Ұлан» газеті, «Тәрбие құралы» т.б.


Суреттер мен көрнекілік құралдар:

Үлестірмелі карточка, карта, сөзжұмбақ, кесте, сызба.


Сабақтың барысы:

Тренинг өткізу «Көңілді бағыт»

І. Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпты аквариум әдісіне бөлу.

ІІ. Тақырыпты оқытудың жоспары

  1. Пікірлерін айту § 12, § 13, § 14, § 15 77 бет бойынша сызба арқылы түсіндіру (ақ қағазға сызба жасау)

А – тобы, Б – тобы, В – тобы


  1. а) Қазақтандықтар Мәскеу, Ленинград үшін ұрыстарда

ә) Қазақстан – Сталинград майданының ең жақын тылы

  1. а) Соғыс бағыты – Батыс

ә) Майданға және басқыншылықтан азат етілген аудандарға бүкілхалықтық көмек.

Соғыс жылдарындағы ұлтаралық қатынастар

ІІ. Байқаушылар сұрақ қояды.

  • Кеңес Одағының Батырлары

  • Халық қаһарманы атағы

  • Батыр қалалар

ІІІ. Жалғастыр немесе ретке келтір

Белгілі бір оқиға жазылып оны ортасынан екіге бөлінген беті таралады. Мақсаты оқушылар осы тақырыпты жеткілікті меңгерді ме?

  1. Б.Момышұлы былай деп жазды:

«біздің үрейді жеңетін ең күшті қаруымыз бар, ол – Отанға деген сүйіспеншілік»


  1. Т.Тоқтаров

«неміс штабына басып кіріп, бес неміс офицерінің көзін жойды»


  1. 1075-атқыштар полкі

Дубосеко разъезінде жаудың 18 жауынгерлік машинасын жойып, оны шығысқа жібермеді.


  1. Саяси жетекші В.Г.Клочковтың мына сөздері әлемді шарлады

«Ресей – кең-байтақ, бірақ шегінерге жер жоқ, артымызда Мәскеу!»


  1. 316-атқыштар, кейін 8-гвардиялық дивизия

«Қызыл Ту, Ленин, 2-дәрежелі Суворов ордендерімен марапатталады»


  1. 1943 жылы республикадан зауыттарды қалпына келтіру жұмыстарына

1439 комсомол


  1. Шайқаста көрсеткен табандылығы мен ерлігі үшін 73-гвардиялық дивизия

«Сталинградтық» деген құрметті атақ алды


  1. Балтық флотында қызыл тулы бір бір ғана «Киров» крейсірінде

156 қазақстандық жауынгерлік сапта тұрды


  1. 2 мамырда Кеңес Армиясы Германияның астанасы

Берлинді толық билігіне алды


IV. Картамен жұмыс. Кескін картасы


а) Майдан қажеттігіне арналған заттар шығаруға жұмыс істеген кәсіпорындар

ә) кен орындары

б) өнеркәсіп жабдықтары көшірілген (атластан кекін картасына түсіру)


V. Анаграмма - Рейхстагқа ту тігу

... б ...

... ... а ... ...

т

ы

р

л

а

р

  • Байқаушылар сұрақ қояды

  • Рейхстагқа ту тіккен кімдер? (Булатов, Қошқарбаев)


VІ. Сөздер сөйлейді (үш сөзден таңдап алу)

Агрессия, геноцид, милитаризм, аккупация, пакт, сепаратизм, тактика, капитуляция, расизм.


VІІ. Үйге тапсырма § 16 VІ тарау бойынша Қазақстан мәдениеті. Білім және ғылым. 33 бет (3 тапсырма) дидактикалық материал.







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Планирование

Целевая аудитория: Прочее

Скачать
Екінші д?ниеж?зілік со?ыс

Автор: Макаулова Ботагоз Токтасыновна

Дата: 03.02.2015

Номер свидетельства: 166502


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства