№ | Сабақтың тақырыбы | Сабақтың мақсаты | Оқып үйренудің нәтижесі | Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер | Қолданылатын бағалау түрі | Барлық оқушыларды сабаққа тарту жұмысы | Негізгі дерек көздер ресурстар | мерзімі |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
1 | Дүниежүзі тарихы пәніне кіріспе | Оқулықпен таныстыра отырып, Қазіргі заман тарихында не оқытылатына тоқталу, кезең кезеңдерге қысқаша мәлімет беру | Сыни тұрғыдан ойлана отырып жеткізе алады және тарихи деректермен өз бетінше жұмыс жасауға дағдыланады | Сыни тұрғыдан ойлау және оқытудың жаңа әдістерін сабақ барысында қолдану | Критерийлер бойынша бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау. | Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы. | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
XX ғасырдың екінші жартысындағы – XXІ ғасырдағы Еуропа мен Америка елдері – 31 сағат | |
2 | Ұлыбритания. XX ғ.40-жыл/ң екінші жартысы – 60 жылдарда | Екінші дүниежүзілік соғыс қорыты/ң Ұлыбританияға әсері, соғыстан кейінгі елдің саяси дамуы туралы танысады. | Оқушы өз ойын еркін сыни тұрғыдан ойлай отырып жеткізе алады | Оқытудың жаңа тәсілдері және сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану | Критерийлер бойынша бағалау. жиынтық бағалау. | Оқушылардың жас ерекшеліктеріне, қабілеттеріне қарай тапсырмалар беру арқылы | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
3 | Ұлыбритания XX ғ.соңы – XXІ ғ. басында | Англияның саяси тарихы экономикасы , даму ерекшеліктері туралы ашып көрсету. | Оқушы өз ойын еркін сыни тұрғыдан ойлай отырып жеткізе алады | Оқытудың жаңа тәсілдері және сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану | Критерийлер бойынша бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау. | Оқушылардың жас ерекшеліктеріне, қабілеттеріне қарай тапсырмалар беру арқылы | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
4 | Франция XX ғ. 40-жыл/ң екінші жартысы – 70 жылдарда | Францияда екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі жылдардағы саяси және экономикалық дамуы туралы түсінік алу. | Тапсырманы орындау барысында берілген тақырыптың мағынасы мен мазмұнын түсінеді | Сыни тұрғыдан ойлау және оқытудың жаңа әдістерін сабақ барысында қолдану | Критерийлер бойынша бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау. | Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
5 | Францияның XX ғ. соңы – XXІ ғ. басындағы дамуы | Т.Блэр үкіметінің ішкі және сыртқы саясаты туралы, елдің Батысеуропалық интеграциядадағы ролі және осы кезеңдегі елдің саяси тарихы туралы білу. | Оқушы өз ойын еркін сыни тұрғыдан ойлай отырып жеткізе алады | Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану. | Критерийлер бойынша бағалау, өзін –өзі бағалау. формативті бағалау | Жеке қабілеттеріне, деңгейлеріне қарай берілген тапсырмаларды орындайды . | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
6 | ХХ ғ. 50-70-жыл/ң бас/ғы ГФР. | 50-80 жылдардағы Германияның саяси-экономикалық дамуы туралы тақырыппен таныса отырып танысады. | Өз пікірін жеткізу арқылы берілген тапсырманы орындай алады | Оқытудың жаңа тәсілдері және сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану | Критерийлер бойынша бағалау, өзін –өзі бағалау. формативті бағалау. | Жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
7 | ГФР ХХ ғ. 80-жылдарының екінші жартысы – XXI ғ. басында. | Қазіргі кезеңдегі Германияның даму ерекшеліктері, қайтадан бірігуі туралы тақырыппен таныса отырып терең мәлімет алады. | Оқушы өз ойын еркін сыни тұрғыдан ойлай отырып жеткізе алады және тарихи деректермен өз бетінше жұмыс жасауға дағдыланады | Сыни тұрғыдан ойлау және оқытудың жаңа әдістерін сабақ барысында қолдану. | Формативті бағалау, өзін-өзі бағалау,ынталандыру әдісі, жиынтық бағалау. | Жеке қабілеттеріне, деңгейлеріне қарай берілген тапсырмаларды орындайды және сұрақтарға жауап береді | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
8 | Италия | Соғыстан кейінгі Италияның тағдыры, даму жолдары қазіргі кезеңдегі жағдайы туралы толық мәлімет алады. | Тапсырманы орындау барысында берілген тақырыптың мағынасы мен мазмұнын түсінеді | Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану | Формативті бағалау, өзін-өзі бағалау,ынталандыру әдісі, жиынтық бағалау. | Жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
9 | Испания | Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Испанияның саяси-экономикалық дамуы туралы, саяси жағдайы, туралы тақырыппен таныса отырып кең түрде мәлімет алады. | Өз пікірін жеткізу арқылы берілген тапсырманы орындай алады | Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану. | Критерийлер бойынша бағалау, өзін –өзі бағалау. формативті бағалау | Жас ерекшеліктеріне, қабілеттеріне қарай тапсырмалар беру арқылы | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
10 | КСРО 1945-1964 жж. Соғыстың зардаптары | Соғыстан кейінгі кезеңдегі елдегі киындықтар одан шығу жолдары елдегі саяси үрдістер туралы тақырыппен кең түрде таныса отырып меңгереді. | Өз пікірін жеткізу арқылы берілген тапсырманы орындай алады | Сыни тұрғыдан ойлау және оқытудың жаңа әдістерін сабақ барысында қолдану | Критерийлер бойынша бағалау, өзін –өзі бағалау. Жиынтық бағалау. | Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар беру арқылы | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
11 | Л.И. Брежневтің билігі кезеңіндегі КСРО. | 1960-1980 жылдардағы КСРО –ның ішкі және сыртқы саясатына баға беру. | Тапсырманы орындау барысында берілген тақырыптың мағынасы мен мазмұнын түсінеді | Оқытудың жаңа тәсілдері және сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану. | Критерийлер бойынша бағалау, өзін –өзі бағалау. Жиынтық бағалау. | Жеке қабілеттеріне, деңгейлеріне қарай берілген тапсырмаларды орындайды және сұрақтарға жауап береді | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
12 | ХХ ғ. екінші жартысындағы КСРО-ның сыртқы саясаты. | 1990 ж. КСРО-дағы саяси өзгерістер елдегі қоғамдық саяси өзгерістер туралы таныса отырып білімдерін толықтырады. | Оқушы өз ойын еркін сыни тұрғыдан ойлай отырып жеткізе алады . | Сыни тұрғыдан ойлау және оқытудың жаңа әдістерін сабақ барысында қолдану | Критерийлер бойынша бағалау, өзін –өзі бағалау. формативті бағалау | Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар беру арқылы | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
13 | Орталық және Оңтүстік-Шығыс Еуропа елдері ХХ ғ. 40-ж/ң екінші жартысы – 60-жылдарында | Халықтық-демократ/қ рев/р және социализм орнатудың бастапқы кезіндегі саяси жағдайлар, Шығыс Еуропадағы саяси дағдарыстың келіп шығуы туралы біледі. | Тапсырманы орындау барысында берілген тақырыптың мағынасы мен мазмұнын түсінеді | Оқытудың жаңа тәсілдері және сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану | Формативті бағалау. Жиынтық бағалау. | Жас ерекшеліктеріне, қабілеттеріне қарай тапсырмалар беру арқылы | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
14 | Орталық және Оңтүстік-Шығыс Еуропа елдері XX ғ. аяғы – XXI ғ. басында. | Ор/қ және Оңтүстік-Шығыс Еуропа елдері ХХ ғасыр аяғы – ХХІ ғ. басындағы саяси жағдайы және сыртқы саясаты туралы білімдерін толықтырады. | Оқушы өз ойын еркін сыни тұрғыдан ойлай отырып жеткізе алады | Оқытудың жаңа тәсілдері. Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану | Формативті бағалау, өзін-өзі бағалау,ынталандыру әдісі, жиынтық бағалау. | Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар беру арқылы | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
15 | АҚШ ХХ ғ. 45-жылдарының екінші жартысы – 60-жылдарында. | Елдердің саяси тарихы және әлеуметтік-экономикалық дамуы туралы тақырыппен таныса отырып кең түрде мәлімет алады. | Оқушы өз ойын еркін сыни тұрғыдан ойлай отырып жеткізе алады . | Оқытудың жаңа тәсілдері және сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану | Формативті бағалау, өзін-өзі бағалау,ынталандыру әдісі, жиынтық бағалау. | Жеке қабілеттеріне, деңгейлеріне қарай берілген тапсырмаларды орындайды . | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
16 | АҚШ-тың ХХ ғ. соңы – ХХІ ғ. басын/ы дамуы. | АҚШ –тың әлемдегі жетекші мемлекет ретіндегі ұстанымын қарастыру | Тапсырманы орындау барысында берілген тақырыптың мағынасы мен мазмұнын түсінеді | Оқытудың жаңа тәсілдері және сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану. | Формативті бағалау, өзін-өзі бағалау,ынталандыру әдісі, жиынтық бағалау. | Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар беру арқылы | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
17 | Латын Америкасы елдері | Латын Америкасының соғыстан кейінгі жылдардағы саяси дамуы туралы таныса отырып, білімдерін толықтырады. | Өз пікірін жеткізу арқылы берілген тапсырманы орындай алады | Оқытудың жаңа тәсілдері және сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану | Формативті бағалау, өзін-өзі бағалау,ынталандыру әдісі, жиынтық бағалау. | Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар беру арқылы | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
18 | Орталық және Оңтүстік-Шығыс Еуропа елдері тарауын қайталау | Орталық және Оңтүстік –Шығыс Еуропа елдері туралы тарауды пысықтау. | Тапсырманы орындау барысында берілген тақырыптың мағынасы мен мазмұнын түсінеді | Оқытудың жаңа тәсілдері және сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану | Формативті бағалау, өзін-өзі бағалау,ынталандыру әдісі, жиынтық бағалау. | Жас ерекшеліктеріне, қабілеттеріне қарай тапсырмалар беру арқылы | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
19 | Жапония | Жапонияның соғыстан кейінгі дамуына тән белгілер мен еркшеліктерді оқып үйрену. | Тақырыптағы дереккөздерді пайдалана отырып, тақырыпқа талдау жасай алады. Өз пікірін ойын еркін жеткізе алады. | Оқытудың жаңа тәсілдері және сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану | Формативті бағалау, өзін-өзі бағалау,ынталандыру әдісі, жиынтық бағалау. | Жеке қабілеттеріне, деңгейлеріне қарай берілген тапсырмаларды орындайды және сұрақтарға жауап береді | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
III тоқсан |
20 | Түркия | Түркияның соғыстан кейінгі дамуына тән белгілер мен еркшеліктерді оқып үйрену. | Тақырыптағы дереккөздерді пайдалана отырып, тақырыпқа талдау жасай алады | Сыни тұрғыдан ойлау әдісін сабақ барысында тиімді пайдалану. Оқытудың жаңа тәсілдері | Критерийлер бойынша және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау. | Жеке қабілеттеріне, деңгейлеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
21 | Ауғанстан. Иран | Ауғанстан елінің дамуының мақсаттарын, ерекшеліктерін қарастыру. Иранның соғыстан кейінгі дамуы, елдегі революцияның келіп шығу себептері және ғасыр басындағы елдің саяси тарихын оқып үйрену. | Тарихи мәселелерді талқылауда өз көзқарасын білдіруді, талқылап, өз ойын сыни тұрғыдан талдай алады. | Сыни тұрғыдан ойлау әдісін сабақ барысында тиімді пайдалану. Оқытудың жаңа тәсілдері | Критерийлер бойынша және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау. | Жеке қабілеттеріне, деңгейлеріне қарай тапсырмалар, сұрақтар беру арқылы | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
22 | Қытай . Моңғолия | Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Қытайдың дам/ң негізгі бағыттары ҚХР –дың құрылуы, елдегі «Мәдени револю/ң» кезеңдеріне талдау жасау. Манғолияның 1950-1990 жылдардағы даму өзгерістеріне шолу жасау. | Екі елдің қарым-қатынасы ,елдердің даму ерекшеліктерін салыстырып , талдай алады. | Сыни тұрғыдан ойлау әдісін сабақ барысында тиімді пайдалану. Оқытудың жаңа тәсілдері | Критерийлер бойынша және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау. | Жеке қабілеттеріне, деңгейлеріне қарай тапсырмалар, сұрақтар беру арқылы | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
23 | Корея. Үндіқытай елдері | Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Корей мемлекетінің саяси дамуы туралы кең түрде міһәлімет алады. Үндікытай елдерінің саяси әлеуметтік дамуы туралы саяси тарихымен, дамуымен танысады | Тарихи мәліметтерді дәйектей отырып, өз ұстанымын айтады | Сыни тұрғыдан ойлау әдісін сабақ барысында тиімді пайдалану. Оқытудың жаңа тәсілдері | Критерийлер бойынша және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау. | Жеке қабілеттеріне, деңгейлеріне қарай берілген тапсырмаларды орындайды және сұрақтарға жауап береді | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
24 | Үндіқытайдағы француз отарлары | Елдердегі қарама-қайшылықтардың келіп шығу себептерін анықтайды және салыстыра алады. | Оқушы өз ойын еркін сыни тұрғыдан ойлай отырып жеткізе алады | Сыни тұрғыдан ойлау әдісін сабақ барысында тиімді пайдалану. Оқытудың жаңа тәсілдері | Критерийлер бойынша және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау | Жеке қабілеттеріне, деңгейлеріне қарай тапсырмалар, сұрақтар беру арқылы | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
25 | Үндістан. Пәкстан | Үндістанның тәуелсіздік алуы және елдің саяси-экономикалық даму жолдарына сипаттама бере алады. Пәкстанның саяси-әлеуметтік дамуы және елдің дамуындағы ерекшеліктерін қарастыру. | Фактілерді салыстыра отырып, талдау жасауға, оқиғаларға байланысты өз көзқарастарын білдіруге дағдыланады. | Сыни тұрғыдан ойлау әдісін сабақ барысында тиімді пайдалану. Оқытудың жаңа тәсілдері | Критерийлер бойынша және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау. | Жеке қабілеттеріне, деңгейлеріне қарай берілген тапсырмаларды орындайды және сұрақтарға жауап береді | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
26 | Азиядағы Араб елдері | Араб елдерінің екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі дамуының негізгі бағыттары туралы тақырыпен таныса отырып білімдерін толқытырады. | Өз ойын пікірін еркін жеткізеді, салыстырады, қорытынды жасай алады. | Сыни тұрғыдан ойлау әдісін сабақ барысында тиімді пайдалану. Оқытудың жаңа тәсілдері ОүБ. | Формативті бағалау, өзін-өзі бағалау,ынталандыру әдісі, жиынтық бағалау | Жеке қабілеттеріне, деңгейлеріне қарай берілген тапсырмаларды орындайды және сұрақтарға жауап береді | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
IV тоқсан |
27 | Африкадағы Араб елдері | Елдердегі соғыс және оның француз отарлық империясының тағдырына әсері. Африкадағы араб елдері туралы кең түрде мәлімет алады. | Әр түрлі кезеңдердегі тарихи оқиғаларды салыстыра біледі, тарихи оқиғалардың маңызын талдай біледі. | Сыни тұрғыдан ойлау әдісін сабақ барысында тиімді пайдалану. Оқытудың жаңа тәсілдері | Формативті бағалау, өзін-өзі бағалау, жиынтық бағалау. | Жеке қабілеттеріне, деңгейлеріне қарай тапсырмалар, сұрақтар беру арқылы | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар | |
28 | Оңтүстік және Тропикалық Африка елдері | Африка елдерінің ұлт-азаттық қозғалы/ң барысы , елдердің тәуелсіздік алу жолындағы жүргізген соғыстары туралы мәлімет алады. | Тарихи кезеңдерді байланыстырып өз беттерімен қорытынды жасай алады, сыни тұрғыдан талдай алады. | Сыни тұрғыдан ойлау әдісін сабақ барысында тиімді пайдалану. Оқытудың жаңа тәсілдері | Формативті бағалау, өзін-өзі бағалау, жиынтық бағалау | Жеке қабілеттеріне, деңгейлеріне қарай тапсырмалар, сұрақтар беру арқылы | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар. | |
29 | Азия, Африка елдері тарауына қайталау | Азия, Африка елдері тарауын пысықтау. Өткен тақырыптарды еске түсіріп, ойлау қабілеттерін дамыту. | Өз ойын пікірін еркін жеткізеді, салыстырады, қорытынды жасай алады. | Сыни тұрғыдан ойлау әдісін сабақ барысында тиімді пайдалану. Оқытудың жаңа тәсілдері | Критерийлер бойынша бағалау өзін-өзі бағалайды. Жиынтық бағалау. | Жас ерекшеліктеріне, қабілеттеріне қарай тапсырмалар беру арқылы | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар. | |
30 | XX ғ 60-80-жылдар/ғы халық/қ қатынастар | Елдердегі қарама-қайшылықтардың келіп шығу себептерін анықтайды және салыстыра алады. | Әр түрлі кезеңдердегі тарихи оқиғаларды салыстыра біледі, тарихи оқиғалардың маңызын талдай біледі. | Сыни тұрғыдан ойлау әдісін сабақ барысында тиімді пайдалану. Оқытудың жаңа тәсілдері | Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды. Жиынтық бағалау. | Жеке қабілеттеріне, деңгейлеріне қарай берілген тапсырмаларды орындайды және сұрақтарға жауап береді | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар. | |
31 | XX ғ. аяғы –XXI ғ. басындағы халықаралық қатынастар | БҰҰ халықаралық қатынастар жүйесінің өзгерісі жағдайындағы қызметі. Халықаралық лаңкестік мәселесі туралы ой қозғайды, кең түрде мәлімет жинақтайды. | Әр түрлі кезеңдердегі тарихи оқиғаларды салыстыра біледі, тарихи оқиғалардың маңызын талдай біледі. | Сыни тұрғыдан ойлау әдісін сабақ барысында тиімді пайдалану. Оқытудың жаңа тәсілдері | Формативті бағалау, өзін-өзі бағалау,ынталандыру әдісі, жиынтық бағалау | Жеке қабілеттеріне, деңгейлеріне қарай тапсырмалар, сұрақтар беру арқылы | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар. | |
32-33 | XX ғ. екінші жартысындағы –XXI ғ.басындағы ғылым мен мәдениеттің дамуы. | XX ғ. екінші жартысындағы –XXI ғ.басындағы ғылым мен мәдениеттің дамуындағы ортақ және айрықша ерекшеліктерді қарастырады және салыстыру. | Тарихи кезеңдерді байланыстырып өз беттерімен қорытынды жасай алады, сыни тұрғыдан талдай алады. | Сыни тұрғыдан ойлау әдісін сабақ барысында тиімді пайдалану. Оқытудың жаңа тәсілдері ОүБ. | Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды. Жиынтық бағалау. | Жас ерекшеліктеріне, қабілеттеріне қарай тапсырмалар беру арқылы | Дүниежүзінің саяси картасы, кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар. | |
34 | Жылдық қорытынды қайталау | Қорытынды қайталауға арналған тапсырмалар орындау, тест жұмысы. | Өз ойын пікірін еркін жеткізеді, салыстырады, қорытынды жасай алады. | СТО әдісін сабақ барысында тиімді пайдалану. Оқытудың жаңа тәсілдері | Өзін-өзі бағалау,ынталандыру әдісі, жиынтық бағалау | Жас ерекшеліктеріне, қабілеттеріне қарай тапсырмалар беру арқылы | Кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар. | |