| Адам.Қоғам.Құқық |
Сабақтың тақырыбы: | Адамның көп ұлтты қоғамдағы қарым –қатынасы |
мақсаты: | Оқушының белсенділігін арттырып,білімін жетілдіру.Тарихи санасы қалыптасқан,дүниежүзілік мәдениетпен сусындаған, ұлттық рухы жоғары жеке тұлға тәрбиелеу. |
Оқыту нәтижелері: | 1. Оқушылар адамның көп ұлтты қоғамдағы қарым –қатынасы туралы түсінікті өздігінен меңгереді. 2.Оқушыны өз бетімен үйренеді. |
Негізгі дерек көздер: | АКТ, постер мен маркер, стикерлер |
Модульдер: | АКТ, СТО, топтық тәсілдер |
Сабақтың кезеңдері | Мұғалімнің іс әрекеті | Оқушы іс әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі: | Сәлемдесу; Назарларын сабаққа аудару; Оқушыларды топқа бөлу Бағалау парақтарын тарату. | Оқушылар сәлемдесіп, оқу құралдарын дайындайды, топқа бөлінеді. |
Жаңа сабаққа кіріспе (Білу,түсіну): | 1 тапсырма. «Топтастыру немесе кластер» стратегиясы бойынша отбасы әлеуметтік топ тақырыбымен жұмыс жасау тапсырылады | Оқушылар топпен пікірлесіп, ақылдасып, ойларын постерге жазып, жауап береді. |
Жаңа тақырыпты меңгерту (қолдану): | 2- Тапсырма. «Джигсо» әдісі 1-топ:Қазақстандағы ұлт диаспоралары 2-топ:Қазақстандағы жергілікті ұлттың демографиялық ахуалы 3-топ:Шетелден оралған қандастарымыз Мұғалім жаңа тақырыпты үйренуде, тапсырмаларды орындауда жетелеуші сұрақтар қойып отырады. Бұрынғы және жаңа алған білімдеріңді салыстыра отырып ең тиімді, ұтымды тәсілін анықтаңдар. Сергіту сәті | Топ мүшелері берілген тапсырма бойынша жаңа тақырыпты толығымен оқып, өз тапсырмаларын орындайды. Тапсырма соңында топ баяндаушысы түсіндіріп қосымша сұрақтарға топ мүшелері жауап береді. |
Білімдерін пысықтау, талдау: | 3-Тапсырма. «Sinkuein немесе бес жолды өлең» стратегиясы-оқушы берілген тапсырма бойынша өлең құрастырады Не? Ұлт мәселесі Қандай? Не істеді? Түйін Синоним | Әр оқушы өз деңгейіне қарай тапсырмаларды орындайды. |
Қорытындылау (жинақтау): | 4-Тапсырма. «Кім жылдам?»ойыны.Оқушылар сұраққа жауап береді./Этнос,ұлттық психология,депопуляция,депортация,миграция,демография/ | Оқушылар өз ойларын, сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, тақтаға іледі. |
Бағалау критерийлері: | - Оқушылар өтілген жаңа тақырыпты меңгерді ме? - Жаңа тақырыпты өмірде қажетінше қолдана ала ма? - Постермен жұмыс қалай орындалды және ұнады ма? | Оқушылар бағалау парақтарына өз өздерін бағалайды. |
Үйге тапсырма: | «Ұлттық сана дегеніміз не?»деген тақырыпқа эссе жазу» | Үй тапс. Күнделік. жазады. |