kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

WordPad м?тіндік редакторында м?тінді редакциялау ж?не пішімдеу.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Я, Байболатова Ж?лдыз учитель информатики. Мангистауская область город Актау СШ №28. Я люблю свою работу. Информатика это новая технология. У меня стаж 14 лет. Я училась в институте Болашак. Получила диплом по профессии Педагог профессионального образования. Сейчас преподаю по информатике у меня свой кабинет, первая категория.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«WordPad м?тіндік редакторында м?тінді редакциялау ж?не пішімдеу.»



Пән аты: Информатика

Сыныбы: 5 «а»

Сабақтың тақырыбы: Мәтінді редакциялау және пішімдеу

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:  Ms Word редакторында мәтінді редакциялау және пішімдеу тақырыбы бойынша оқушыларға толық түсінік беру.Оқушыларға мәтін немесе оның үзінділерін ерекшелеу тәсілдерін, негізгі форматтау режімдерін қолдануды үйрету, символдарды форматтау, мәтінді туралау, жоларалық интервал, тасымалды орналастыр сияқты мәтіндік құжаттарды форматтаудың жолдарын үйрету.

Тәрбиелік:  Оқушылардың компьютерге қызығушылығын арттыру. Оқушылардың ойлау қабілеттерін, танымдық белсенділігін арттыру, компьютермен жұмыс істету шеберлігін одан әрі қарай шыңдау және осы сабақта алған білімдерін пайдалана білуге ықпал жасау.

Дамытушылық: Ms Word редакторында мәтінді сауатты теру. Жүйелікке, еңбекке, іскерлікке, ұқыптылық пен жылдамдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақты меңгерту

Сабақта қолданылатын әдісі: сұрақ-жауап

Пән аралық байланыс: информатика, бейнелеу

Сабақтың көрнекілігі: интер белсенді тақта, слайд, компьютер.

Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі (3мин)

II. Үй жұмысын тексеру (5мин)

III. Жаңа сабақ (13мин)

IV.Жаңа сабақ бекіту (15мин)

V. Бағалау (5мин)

VI. Үйге тапсырма (2мин)

VII. Қорытынды(2мин)



І.Ұйымдастыру бөлімі: (оқушылармен амандасу, түгендеу, назарларын сабаққа аудару).

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:

«Ғажайып қоржын» ойыны деп аталады.

Қоржын ішінде өтілген тақырыптар жазылған 9 сұрақ жасырылады. Қатысушылар әр бір сұраққа жауап беріп, баға алып отырады.

1.Ақпарат дегеніміз не?

2.Информатика дегеніміз не?

3.F1-F12 қандай батырмалар?

4.Компьютерлердің түрлері?

5.Мәтіндік редактор дегеніміз не?

6.Мәтіндік процессорына қандай программалар жатады? 7.Бас әріпті қалай енгіземіз? 8.Enter пернесін қай кезде басу керек? 9.Құжатты қалай сақтаймыз?

ІІІ.Жаңа сабақ

Мақсаты: Ms Word редакторында мәтінді редакциялау және пішімдеу тақырыбына түсінік беру және компьютерде жұмыс істеуді үйрету.

Сонымен біз мәтінді тердік. Ал енді өз құжатымызды қалай әдейі және тартымды етеміз. Оларды ретімен қарастырайық. Біріншіден, пішімдеу бұйрықтарын бірнеше тәсілмен шақыруға болады. Екіншіден, пішімдеу мәтіні енгізілгенге дейін тағайындалу немесе енгізілгеннен кейін орындалуы мұмкін.

Әріптің кескінін мына батырмамен өзгертуге болады.

Экранда әріптердің көлемін өзгертуге де болады. Оларды үлкейтугеде, кішірейтугеде болады. Ол үшін

Батырмасын қолданады. Келесі үш батырманың қызметі:

- Әріптерді жуандату

- Әріптерді қисатады; ( мұндай әріп курсив деп аталады)

- Мәтіннің астын сызады

Жолақтағы пішімдеу бұйрықтары.

Егер электрондық құжатта тасымалдау орнатылмаса, онда абзацта сол жақ шет бойынша түзеу анықталады. Автор құжаттың қандай принтерде, қандай әріппен және мөлшермен басып шығарылатынын білмейді, сондықтан көбіне тақырып ортаға, ал авторға сілтеме немесе құжат құрылған мерзім-оң жақ шет бойынша түзеледі.

Абзац үшін келесі баптаулар анықталады:

  • Түзеу;

  • Жол аралық интервал;

  • Шегінулер.

Түзеу

Шегіністер

Сол сияқтың абзцтың бірінші жолында шегініс - « қызыл» (азат) жол болуы мүмкін. Шегіністерді Сызғыштағы жүргіштерді жылжытып та бекітуге болады. Мәтіннің фрагменті дәл көрсетілген жерге орналастыруға мүмкіндік беретін құралдардың бірі- Табуляция. Табуляцияның мәнін анықтай отырып, мәтінді екі бағанға бөлуге болады.

Мәтінді пішімдеу.

Мәтінмен жұмыс істегенде символдардың әлпетін, яғни жартылай қалың, курсив, асты сызылған түрін таңдауға болады. Мұндау мәтінді  өзгерту процесі пішімдеу деп аталады.

IV. Жаңа сабақты бекіту .

1. Тапсырма. Практикалық тапсырма. (компьютерлеріне енгізіп кою керек).

Суретке қарап мәтін құр және оны компьютерде теріп жаз.



2. Тапсырма. Тосын сұрақтар деп аталады. (тақтада тұрған сұрақтарға жауап беру, жауап беруіне қарай фигуралар беріледі).

1) Мынау құрал-саймандар панелінің аты қандай?

2) Мына терезенің аты

3) Мына батырмалардың аты қандай?

4) Мына батырманың аты?

5) Мына батырмалардың аты қандай?

6) Мына батырмалардың аты?

VII. Бағалау. Өзін-өзі бағалау.

5- Тақырыпты жақсы меңгердім.

4- Сабақты жақсыдан төмен меңгердім, әлі де жұмыс жасауым қажет.

3- Бұл тақырып бойынша көп жұмыстануым қажет.

VII. Үйге тапсырма.

§22. 170-172 бет оқу.

VII. Қорытынды. Осымен сабағымыз аяқталды. Бүгін сабаққа барлығыңызда жақсы ат салыстыңыздар. Көп нәрселерді үйрендік деген пікірдемін. Сау болыңыздар.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
WordPad м?тіндік редакторында м?тінді редакциялау ж?не пішімдеу.

Автор: Байболатова Ж?лдыз Кенже?али?ызы

Дата: 22.02.2016

Номер свидетельства: 296999


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства