kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Web –парақтардағы формалар. Web-программалау.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақта норматив талабына сай оқушылардың оқу материалын 63% меңгеруіндегі логикалық және СТО шапшаңдығын, сөздік қорын, ақпараттық құзыреттілігін дамыту. Жетістікке жеткен адам көрсеткіші ретінде, пәнді сапалы меңгеруге қызығушылық таныту және ынталандыру.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Web –парақтардағы формалар. Web-программалау.»

Күні:24.04.2017 ж.

Сабақтыңтақырыбы:   Web –парақтардағы формалар. Web-программалау.

Сабақтың мақсаты: web парақ бетінде формаларды құра алуы үшін тег аттарын үйрену.

Сабақта норматив талабына сай оқушылардың оқу материалын 63% меңгеруіндегі логикалық және СТО шапшаңдығын, сөздік қорын, ақпараттық құзыреттілігін дамыту. Жетістікке жеткен адам көрсеткіші ретінде, пәнді сапалы меңгеруге қызығушылық таныту және ынталандыру.

Түрі: Ауызша-1

Көрнекі құралдар:  тірек сөздер, компьютер, презентация, ООМ кестесі.

Әдіс –тәсілі: Әңгімелеу, сұрақ-жауап, тест тапсырмалары.

Қолданылатын технология: БжС технологиясы: Ауызша -1 сабағы.

1.

Ұйымдастыру кезеңі. Мотивация.

Сыныпты белсендіру үшін сөз көшбасшыға беріледі.

Тақтаның жоғарғы оң жағына 63% нормасының саны қойылады. №1 кесте.

2.

Оқушылардың субъектілік тәжірибесін өзектендіру. 5 мин.

Өткен тақырып бойынша қарама-қарсы сұрақ қою.

  1. Web-парақ құруға арналған программалық өнім. (HTML)

  2. Парақтар арасындағы байланыс тәсілі(Топология)

  3. Web-дизайншының жұмысы.( web-құжаттар құру)

  4. Google сайты адресі( www.google.com).

  5. HTML –код мысалдарында тегі нені білдіреді?(басы)

  6. HTML –код мысалдарында тегі нені білдіреді?(денесі)

  7. Гипермәтінді құжатты сақтау үшін қанадай амалдар орындаймыз? (Файл-Сохранить как..-1.html)

  8. Әлемдегі бірінші сайт қашан пайда болды?(1990 жылы)

Align атрибутындағы тақырып қалай орналасады?(ортада)

Align атрибутындағы тақырып қалай орналасады?(оң жақта)

Align атрибутындағы тақырып қалай орналасады?(сол жақта)

  1. HREF=”HTTP:/www.mektep.kz”

URL жазуы қай сайтқа меңзейді?( mektep.kz сайтына)

  1. Кестені сипаттау үшін қандай тег қолданылады?(

    )

  2. Код фрагменті нені білдіреді?

    ......

    (гиперсілтеме)

    1. Код фрагменті нені білдіреді?

    (сурет қою)

    1. Web-құжатқа видео файлдар қойған кезде видео-құжат сақталатын кеңейтілім? (avi)

  3. Бірінші баға. Нәтиже бойынша барлық оқушыларға + немесе – қойылады. + таңбасы бар оқушыларды санаймын!

    Тақтаға нәтижені жазу.

    3.

    Қабылдауды ұйымдастыру. 8 мин.

    1-сыни нүкте. Жаңа тақырып бойынша қысқаша кіріспе.Тірек сөздердің мағынасын ашу.

    1.Форма-дауыс беру, сауалнама және т.б. web-парақты қолданушылардан ақпаратты алу үшін тағайындалған.

    2. HTML-парақтың формасы … контейнеріне орнатылады, оның ішінде серверге толтырылған форманы жіберетін форма элементтерінің және батырмасының тегтері орналасады.

    3. Форма элементтері: мәтіндік көрсеткіш, радиоперне, жалауша, ашылатын тізім.

    4. Мәліметтерді жіберу және өңдеу тәсілдерін анықтау үшін тегіндегі ACTION және METHOD міндетті атрибуттарының мәнін көрсету қажет.

    5. Форма элементтерін құрудағы форма көрсеткіштері тегтері.

    6. Радиобатырма қолданушыға ұсынылған барлық нұсқалардың біреуін таңдауын болжайды.

    Жалаушалар топтамасы VALUE=”….” тегімен құралады.

    Сабақ алдында мұғалім тақтаға тақырып бойынша тірек сөздерді кіргізеді.

    Тірек сөздер:
    1. Форма

    2. Форма элементтері

    3. Мәтіндік көрсеткіш

    4. Радиоперне

    5. Жалауша

    6. Ашылатын тізім

    7.Input

    8. Select

    9.Textarea

    Екінші белгі.

    Есте сақтауға берілген уақыт нормативі.

    12 сөз- 1 мин.




    11-12 сөз жазған оқушылар қол көтереді.

    Тақтаға нәтижені жазу.

    2 кезең. белгі қойылады.

    4.

    Ұғынуды ұйымдастыру.

    12 мин.

    Берілген уақытта оқушылар оқулықтағы мәтінді оқып бітіру керек.

    Материал бойынша сұрақтар қойылады.


    7-11 сыныптар үшін:

    3 минут-1 параққа.

    Біздің жағдайда 12 мин .

    5.

    Түсінудің бірінші тексерілуі. 6 мин.

    Қарама-қарсы сұрау.

    ООМ бойынша тақырыпқа байланысты сұрақ қою.

    (рет-ретімен емес).

    1. Форма элементтеріне нелер жатады? (Мәтіндік көрсеткіш Радиоперне Жалауша Ашылатын тізім)

    2. Мәліметтерді серверге жіберу тәсілін анықтайтын METHOD атрибутының мүмкін мәндері(Get Post)

    3. Формадағы мәліметтерді кодтау тәсілін анықтайды? (ENTYPE)

    4. Радиобатырма автоматты түрде орнатылу үшін қандай атрибутты таңдау керек? (CHECKED)

    5. Батырмалардың 4 түрін ата.

    (submit, reset, image, button)

    1. SIZE атрибутының мәнін 1 деп орнатсақ, тізімнің түрі қандай болады? (түсіп қалатын тізім)

    2. Мәліметтерді өңдеу үшін қандай программалау тілдері қолданылады?( JavaScript)

    3. Үлкен көлемдегі мәліметтерді, құпия мәліметтерді жіберу үшін қай тәсілді пайдаланамыз? (Get)

    4. Input тегінің атрибуты. (Type)

    5. Енгізілген мәндерді жою батырмасы. (reset)

    Нәтиже бойынша барлық оқушыларға + немесе минус.

    ІІІ кезең. Нәтижені жазу.

    Екі минусы бар оқушыларға «Құтқару шеңбері» тасталады. Оқушыларға 3 сұрақ қойылады. Олардың әрқайсысы қолын көтеріп, минусын жоя алады.

    6.

    Бастапқы пысықтауды ұйымдастыру.

    6 мин.

    Сыни сұрау.

    1. Форма-ақпаратты алу үшін тағайындалған. (ия)

    2. Радиоперне форма элементіне жатады?(ия)

    3. Action атрибутының мәні ретінде өздеріңнің e-mail адрестеріңдң жаза аласыңдар?(ия)

    4. Тізім элементтерінің мәндері тегінен кейін орнатылады. (ия)

    5. ROWS атрибутының мәні жолдар санын анықтайды? (ия)

    6. Форманы серверге өңдеу кезінде АТАУ=МӘНІ жұптарының мәні беріледі. (ия)

    7. File қолданушыға файлды ағымдағы формаға тіркеуге мүмкіндік береді. (ия)

    8. Параққа бірнеше форма қоюға бола ма? (ия)

    «Жоқ»

    1. File тегінің атрибуты. (жоқ, TYPE)

    2. Image-енгізілген мәндерді жою батырмасы. (жоқ-reset)

    3. Submit-графикалық батырма.(жоқ)

    4. Action –формадағы мәліметтерді кодтау тәсілін анықтайды.( жоқ, ENTYPE)

    5. ROWS атрибуты-жолдағы таңбалар санын анықтайды.(жоқ, жолдар санын)

    6. Қолданушы бір уақытта тек бір жалауша ғана орната алады. (жоқ)

    7. Форма –web-парақты қолданушыларға ақпаратты беру үшін тағайындалған.(жоқ)

    8. Жалаушалар үшін Name қасиеті анықталады. (NAME, VALUE, CHECKED)

    IV кезең.

    7.

    Талдау

    Уақыт

    5 минут

    Тақырып бойынша тақырыптық сөздік қор өткізіледі. Сөздер қысқартылмай толық жазылады. Шығарма түрінде жазуға рұқсат етіледі.

    Нәтиже бойынша барлық оқушыларға + немесе минус.

    V кезең. Нәтижені жазу.

    63 сөз немесе одан көп жазған оқушылар қолын көтереді. Сол бойынша + немесе – қойылады.


    8.

    Рефлексия

    Мұғалім қысқаша сабаққа талдау жасайды.


    9.

    Бағалау. 2 мин.

    Журналға қою нормативі:

    4-5 баға -5 ұпай

    3 баға-4 ұпай

    2 баға-3 ұпай

    1 баға-2 ұпай

    63% оқушы 5 ұпай алу керек.

    10.

    Үй тапсырмасы: 1 мин.

    4 бағадан кем алған оқушыларға үйге тапсырма беріледі.

    347-бет. Өзіңді тексер.





















    Получите в подарок сайт учителя

    Предмет: Информатика

    Категория: Уроки

    Целевая аудитория: 11 класс

    Скачать
    Web –парақтардағы формалар. Web-программалау.

    Автор: Капанаева Анара Еркиновна

    Дата: 03.07.2017

    Номер свидетельства: 423636




    ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

    Добавить свою работу

    * Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

    Удобный поиск материалов для учителей

    Ваш личный кабинет
    Проверка свидетельства