Саба?ты? та?ырыбы: Тарма?талу алгоритмі.
Саба?ты? ма?саты: Тарма?талу алгоритмін ?йренуді жал?астыру.
Табыс критерийлері :
О?ушылар тарма?талу алгоритмі не екенін біледі;
Алгоритмді блок-сызба т?рінде кескіндей алады;
Шарты берілген жа?дайда тарма?талу алгоритмін к?ра алады.
Просмотр содержимого документа
«Тарма?талу алгоритмі.»
А. Байтұрсынов атындағы толық ұзартылған күн тобымен жұмыс
жасайтын бастауыш гимназия
Тақырыбы:
(ПРЕЗЕНТАЦИЯЛЫҚ САБАҚ)
4 «Ә» сынып
Өткізген: МАЖИТОВА Э.У.
Арқалық 2016
Ақпараттық мәдениет негіздері 4 – сынып
17.12.16ж.
Сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Тармақталу алгоритмі.
Сабақтың мақсаты: Тармақталу алгоритмін үйренуді жалғастыру.
Табыс критерийлері :
Оқушылар тармақталу алгоритмі не екенін біледі;
Алгоритмді блок-сызба түрінде кескіндей алады;
Шарты берілген жағдайда тармақталу алгоритмін кұра алады..
Ресурстар: плакаттар, сызба-суреттер, электр. презентациялар , флипчарттар, ДК-лер, ноутбуктер, интерактивті тақта, «Ақпараттық мәдениет негіздері» Жұмыс дәптреі және мұғалімге арналған әдістемелік нұсқаулық.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: (1 мин)
Амандасу. Сабаққа психологиялық әзірлік. Бір-бірімізге, сабаққа сәттілік тілеу.
ІІ. Өткен материалды қайталау: (2 мин)
Тапсырма тестік бағдарламамен интеракт-ті тақтада беріледі. Әр оқушы жеке-жеке тақтаға шығып орындап, дұрыс-бұрыстығына көз жеткізеді.
Мысалы:
ІІІ. Жаңа тақырыпты әрі қарай игеру: (15 мин)
Тапсырма: Тармақталу алгоритмін одан әрі игеріп, зерттеу үшін
Сергіту сәті: (2 мин) Қазақтың ұлттық биі «Қара жорға».
IV.Практикалық бөлім: (15 мин)
Пр. тапсырмалар:
Кестемен жұмыс. Таңба қою. (жеке жұмыс 5 мин.)
Шарт құру. Әлімге көмек. (топтық жұмыс 5 мин.)
Сенің туған күнің мен айың. (жеке жұмыс 5 мин.)
V.Пысықтау: (5 мин)
1. «Иә» және «Жоқ» деп жауап беруге болатын сұрақтар құру:
VІ.Үй жұмысын беру: (1 мин)
«Шай қайнату» сызықтық алгоритмін тармақталу алгоритміне айналдыру. (Газ плитада қайнайтын шәйнекке арналған болсын)
VII. Рефлексивтік есеп. Кері байланыс (4 мин)
Оқушыларға стикерлерді тарату:
2 1! Сабақтан алған өз әсерлерін екі тілек, бір нұсқау түрінде жазып, тақтадағы ағаш суретіне апарып жапсырады.
Тапсырма үшін алған ұпай
саны
Баға
45 ұпай
5
36-дан жоғары
4
35-ке дейін
3
Оқушылар өз-өздерін бағалайды, сабақ басында таратып берілген кестеге өз нәтижелерін ұпай түрінде жазып отырып, қорытынды бағаны мұғалімнің тақтадағы өлшем көрсеткіштері арқылы бағалайды.
Сабақ соңы!
Сау болыңыздар!