kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Scratch-те анимация құру

Нажмите, чтобы узнать подробности

Берілген тапсырмаға программалау кезеңі бойынша программа құру, нәтижесін талдау.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Scratch-те анимация құру»

Сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.4 А

Мектеп: №56 жалпы орта мектебі

Күні: 19.07.2017ж

Мұғалімнің аты-жөні: Бержанбаева С

Сынып: 5

Қатысқандар: 15

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Анимация құру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.3.3.1 Тармақталу пәрменін және ойын ортасындағы программалау кезеңінде қолдану (Лого, Scratch)

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Берілген тапсырмаға программалау кезеңі бойынша программа құру, нәтижесін талдау.

Басым бөлігі:

Ойын бағдарламалау ортасында тармақталу командаларын қолдана отырып жоба құра білу.

Кейбір оқушылар:

Скрипттегі тармақталу, циклдік құрылымды команданың қызметін түсіндіру.

Бағалау критерийі

  • Программалау кезеңін біледі;

  • Орындаған іс-әрекетінің нәтижесін түсіндіре алады;

  • Ойын бағдарламалау ортасында тармақталу командаларын қолдана отырып, жоба құрады;

  • Скрипттегі тармақталған, цикл командаларын анықтайды және қызметін түсіндіреді.

Ойлау дағдылары

Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау

Тілдік мақсаттар


Лексика және терминология:

Анимация - Анимация - Animation

Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:

  • Жобаға анимацияны не үшін жасаймыз?

  • Scratch-те программаны тестілеу қалай орындалады?

  • Жобаны сақтау жолы қандай?

Құндылықтарға баулу

Ұлттық дәстүрімізді құрметтеу. Өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу. Бәсекелестікке дағдыландыру.

Пәнаралық байланыс

Математика. Тапсырма барысында есептеулер жүргізеді.

Орыс тілі. Программадағы командалар атауы.

Алдыңғы білім

Ойын ортасындағы программалау кезеңінде (Лого, Scratch) нысандар анимациясы мен оқиғаларды құру.











Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин





Білу кезеңі.


«Сұрақты қағып ал» әдісі


5 мин


Сәлемдесу, оқушылардың назарын сабаққа бағыттау. Мақал жазылған түрлі түсті парақшалар арқылы жұпқа біріктіру.

Сабақтың мақсатын түсіндіру.

Сабақ барысындағы бағалау әдісін түсіндіру.


Үй тапсырмасын сұрау.

Мұғалім оқушыға бұршақ салынған қапшықты лақтырады. Оқушы қапшықтағы сұрақтың бірін алып жауап береді. Егер оқушы сұраққа жауап бере алмаса басқа оқушыға жібереді, сонда сұрақтың құны 1 ұпайға кемиді (бастапқы құны 3 жұлдыз).

  1. Спрайтқа жаңа костюді қалай қосамыз?

  2. Анимациялық құрудың қандай мүмкіндіктерін атай аласыз?

  3. Не үшін бір әрекетті бірнеше рет қолданамыз?

  4. Жобаны сақтау үшін қандай бұйрықтар қолданылады?

  5. Scratch бағдарламасының бастау батырмасы қалай белгіленген?

  6. Спрайтқа дыбыстарды қалай қосамыз?

Дескриптор:

  1. Scratch бағдарламасының бастау батырмаларын біледі;

  2. Анимация құрудың мүмкіндіктерін біледі;

  3. Спрайтқа костюм және дыбыс қосу жолын біледі;

Жұлдыз арқылы бағалау


Оқушыларға сабақтың «Жинақтау» кезеңінде өздерінің скриптісін құратындығы ескертіп, тапсырма кезеңдеріне мұқият назар аударып отыруын сұраймын.

Түрлі түсті парақшалар


слайд 1-2



слайд 3




















жұлдыз

Сабақтың ортасы



Түсіну кезеңі.

«Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі


2 мин













2 мин





















Қолдану кезеңі.

8 мин


Деңгейлік тапсырма
















Талдау кезеңі.

3 мин














2 мин




Жинақтау кезеңі.


9 мин



































3 мин




























Бағалау кезеңі.

«Миыңның суретін сал» әдісі

5 мин


Жаңа тақырып.

Программалау кезеңі:

1. Есептің қойылуы:

Бақаның ханшайымға айналатын анимациясының жобасын құрындар. Жұптық жұмыс.

1 -сұрақ. Суреттер бойынша программа барысында орындалу керек іс-әрекеттерді атаңдар.

Жауабы: Жобаның дизайнында фон және костюм өзгереді. Бақаның Ханшайымға айналатын орны қызыл гүл.

Дескриптор:

  • Жобаның дизаның өзгерте алады;

Жұлдыз арқылы бағалау


2. Алгоритмді жасау.

Жұптық жұмыс.

2-сұрақ. Суретте қандай скрипттер түрлері қолданылған?

Жауабы: цикл всегда (әркезде циклі), толық емес тармақталу.

Дескриптор:

  • Тармақталу скриптін біледі;

  • Цикл скриптін біледі.


Жұлдыз арқылы бағалау


А-деңгей

3. Программалау. Жеке жұмыс.

Төменде көрсетілген қадамдар бойынша жоба скриптісін құрындар.

  1. Фонды және костюмді таңдандар

  2. Фонды редакцияландар: айналу орнына гүлдің суретін салындар.

  3. «Цикл всегда» және толық емес тармақталу құрылымын еске түсіріңіздер.

  4. Командалар блогынан – толық программаны құрыңдар (106 - сурет).

  5. Скриптінің дұрыс жұмыс жасауы үшін қажетті командаларды өзгерту арқылы талдандар. x және y мәндерін қолданыңдар.

  6. Кейіпкер (бақа мен Ханшайым) үшін кітапханадан Дыбыстар (Звуки) бетшесіндегі дыбысты қосу немесе жаңа файлды жүктеу арқылы программаны жаңартыңдар. Дыбыстың қаттылығын баптаңдар.


4. Программаны тестілеу және оны жіберу.

Программаны тестілендер.

5. Есептерді шешу нәтижелерін талдау.

Нәтижелерге талдау жасаңдар. Жобаны сақтаңдар.



Дескриптор:

  • фонды ауыстырады;

  • спрайттардың костюмдерін ауыстырады;

  • фонды редакциялайды;

  • дыбыс қоса алады;

  • нәтижелерге талдау жасай алады;

Жұлдыз арқылы бағалау


Сергіту сәті. «Кездесу» ойыны
Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама –қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, баланың қасиетін айтады.


В-деңгей. Жеке жұмыс.

1-тапсырма. 2 спрайт берілген. Келесі шарттарды орындайтын жоба құрындар.

А) Егер, қолданушы тышқан көрсеткішін Спрайт1-ге алып барса, ол қорқынышты дыбыс шығарады.

В) Спрайт2 көлденең жылжиды.

С) Егер, Спрайт2 сахна жиегін жетсе, ол кері қарай бұрылып, «BabyCry» дыбысын шығарады.

D) Егер, «бос орын» пернесін басса, онда жоба аяқталады.

Дескриптор:

  • скрипттегі Спрайт 1 үшін тармақталу командасын қолданады;

  • скрипттегі Спрайт 2 үшін тармақталу командасын қолданады;

  • спрайт 2 үшін күрделі шарт құрады;

  • егер шарт ақиқат болса, әрекетті анықтайды.


Жұлдыз арқылы бағалау




С-деңгейі. Жеке жұмыс.


Тапсырма

1. Цикл командасын көрсетіңіз және оның қызметін сипаттаңыз.

____________________________________________

____________________________________________

____________________________________________

2. Әрекетті 10 рет орындайтын скрипт үлгісін

ұсыныңыз.

____________________________________________

____________________________________________


Дескриптор:

- скрипттегі циклдік құрылымды команданы

анықтайды;

- скрипттегі циклдік құрылымды команданың

қызметін түсіндіреді;

- әрекетті 10 рет қайталайтын скрипт құрады.

Жұлдыз арқылы бағалау



Сабақты қорытындылау. Жеке жұмыс.

Оқушылар мидың суретін дəптерге салады да, оны сабақ кезінде меңгерген білімдерін білдіретін сөздермен толтырады.


5-сынып информатика оқулығы

С.Т.Мұхамбетжанов

А.С.Тен

Алматы

«Атамұра» 2017


слайд 4














жұлдыз




слайд 5

















жұлдыз




Оқулықтың 104 беті




























жұлдыз



«Қыдырып қайтайық» әуені

Т.Төрәлі, Ф.Жолдасова


слайд 6


Тапсырма парағы































жұлдыз





























жұлдыз




дәптер


Сабақтың соңы

«Бармақ» әдісі.

3 мин






1 мин


Кері байланыс.

Үй тапсырмасын беру. Жобаны құру кезеңдері тақырыбын оқып келу.


слайд 7







Күнделік

СаралауСіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

БағалауСіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Өткен сабақтағы білімдерін саралау үшін «Сұрақты қағып ал» әдісін қолдана отырып оқушыларға өз еркімен жауап беруге көмектесемін. Жаңа тақырыпты оқушыларға талдатып, практикалық жұмыс орындатып меңгертуді жоспарладым. Жаңа тақырыпты талдауда «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі бойынша оқушыларды жұбымен диалогқа түсіре отырып ойларын ашық айтуға көмектесемін. Сабақ ортасындағы тапсырмалар деңгейлеп беріледі.

Қабілетті оқушыларға

С деңгейдегі тапсырманы ұсынамын.

Сабақты «Миыңның суретін сал» әдісі бойынша қорытындылауды жоспарладым. Бұл әдіс балаға сабақтың жақсы меңгерген және меңгере алмаған бөлігін анықтауға көмектеседі.

Бағалау критерийлері мен дескрипторларға сүйене отырып әр тапсырмалар соңында жұлдыздар арқылы бағалай отырып оқушылардың келесі тапсырманы орындауға белсендігіні арттыруды жоспарладым.


Сабақ соңында оқушылармен «Бармақ» әдісі бойынша кері байланыс жүргізу.




«Кездесу» ойыны арқылы сергіту сәтін ұйымдастыру.


Сыныпта техника қауіпсіздігі ережесін сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы бағалау



Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?





Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.4А. бөлім –Жобаны құру және тұсаукесері


Мектеп:№67 «Көмешбұлақ»



Күні:21.07.2017жыл


Мұғалімнің аты-жөні : Тлесова Күнімкүл

Сынып: 5

Қатысқандар: 10

Қатыспағандар саны: 0

Сабақ тақырыбы

Анимация құру

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.3.3.1 Ойын ортасында программалау кезеңінде (Loгo, Scratch ) нысандар анимациясы мен оқиғаларды құру.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Scrathпрогаммалау ортасында циклді ұйымдастыру командаларын салыстыра алу.

Оқушылардың басым бөлігі:

Жұмысты құру кезінде скриптерді қолдана білу.

Кейбір оқушылар:

Жекелеген командаларды пайдалана отырып программа құру, анимация орнату.

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Білу, түсіну, қолдану.

Бағалау критерийлері


1.Scrath прогаммалау ортасында цикл командаларын салыстыра алады

2.Жоба құру кезінле скриптерді қолдана алады.

3.Командалар арқылы анимация жасап, модель құра алады.


Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика және терминология:

Скрипт, анимация,презентация

Үш тілділік.

Анимация- Анимация-Animation,Скретч-Скретч- Scratch

Скрипт-Скрипт-Scripts,Костюмдер-Костюмы-Costumes

Модель – модель – model,Нысан – объект – object


Сабақта диалог жазу үшін пайдаланылатын тіл.

  • скрипт құру дегеніміз не?

  • Управление командасының қызметі қандай?

  • Scratch -те дыбысты қалай орнатамыз?

  • Костюм кітапханасындағы командалар кай кезде қолданылады?








Құндылықтарға

баулу

Сыни тұрғыдан ойлай алатын,

өмір бойы оқуға дайын,

алған білімін өмірде пайдалана алатын ұрпақ тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Бейнелеу, (сурет салады) , музыка (әуен қондырады), ағылшын тілі(командалардың ағылшын тіліндегі аудармаларын біледі),орыс тілі(орыс тілі командаларын қолданады), геометрия (геометриялық фигураларды қолдану)

Алдыңғы меңгерілген білім

«Білу» күлтешесі



Алгоритмді сөз түрінде ажырата алады.

Алгоритм түрлерін ажырата алады.

Сабақбарысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

«Шаттық шеңбер»

3-мин




«Асық алу» арқылы топқа бөлу

1-мин

«Түрткі болу,сынақтан өткізу.» сұрақ-жауап

Үй тапсырмасын тексеру

7-мин


Сабақтың ортасы


«Қызығушылығын ояту»

топтық жұмыс

25-мин






Деңгейлік тапсырма:


















Сергіту сәті:


3-мин





























Сабақтың соңы

Сабақты қорыту

Сергіту сәті



«Ой бөлісу» әдісі



6 мин





Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату мақсатында топтағы оқушылар шеңберге жиналып сағат тілі бойынша бір-біріне жақсы тілектер айтады.

Оқушыларды« асықтар» әдісі арқылы түрлі-түсті асықтарды алып, 2 топқа бөлініп отырады.



«Түрткі болу,сынақтан өткізу.» сұрақ-жауап әдісімен үй тапсырмасын еске түсіру.

1.Нысандармен қандай әрекеттер орындауға болады? 2. Бірнеше нысандарды бір мезгілде ерекшелеуге болама? 3. Нысандардың орналасу ретін не үшін өзгертеді? 4. Нысанды қалай жоямыз?


Жобаны құру және оны ұсыну шарты оқушыларға түсіндіріліп, тапсырмалар беріледі.

. 1-Тапсырма

Біду және қолдану деңгейі

Scrath программалау ортасында циклді ұйымдастыруға болатын екі команданы салыстырығдар. Екі команданы салыстыру үшін алгоритмдер кескінін қолданыңдар.

Дескриптор

  1. Scratch бағдарламасын іске қосуды біледі

  2. Екі команданы салыстыра алады

  3. Оқушылардың өзін және достарын бағалауға дағдыланады


. 2-Тапсырма

Қолдану деңгейі

Мысық солдан оңға қарай соңына дейін жүріп «Сәлем» сөзін айтып.90 градусөа бұрылады.Сосын 3-секунт күтеді де. Артқа оралады,,жарқанатқа айналады (костюмін ауыстырады) .Соңында диоганаль бойынша ұшып шығып «Бәрі түсінікті ме?» деп сұрайтын программа құрыңдар.

Жұмысты құру кезінде Скриптерді қолданыңдар.

Дескриптор


- Scratсh бағдарламасында жұмыс жасай алады;

- Scratсh бағдарламасында өздігінен дыбыс кұра алады;

- Фондар батырмасы арқылы алгоритм құра біледі;


3-Тапсырма

Жинақтау деңгейі

Әркезде (всегда) командасы арқылы аквариумде жүзіп жүрген балықтың программасын құрыңдар.

Д Дескриптор


- Scratсh бағдарламасында жұмыс жасай алады;

-Командалар арқылы модель құра алады





Бұл кезеңде оқушыларорнынан тұрып көзге арналған жаттығуларын әр түрлі сандарды жазу арқылы орындайды

Кабинетте қорап қойылып, оған оқушылар сабақтың соңында өз сұрақтарын қалдырады. Бұл сұрақтар келесі сабақтың басында талқыланады.



Критерий арқылы өзін-өзі бағалау.

Үй тапсырмасы

Сабақты ашу


Деңгейлік тапсырмаларды


1 топ





2 топ












Кері байланыс: «Чемодан» Білімді өзіммен бірге әкетіп барамын,

«Еттартқыш» Мен бүгінгі тақырыпты толық түсінбедім, әлі де толықтыруды қажет етеді, «Себет» Мен бүгін ештеңе түсінбедім. Оқушылар қолдарындарындағы стикерлерге жұмыстарға қатысты пікірлері мен ұсыныстарын жазып жапсырады.



..




















Түрлі-түсті асықтар











Үлестірме материал



















Компьютер









Қима қағаздар

Үлестірме материал





































Қима қағаздар

Үлестірме материал















































Үлестірме материал





























Картоннан жасалған қорап





























Плакат

























Плакат

стикер

Үйге тапсырма

1-мин

Тұсаукесер тақырыбын оқып келу.




Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Cыныптағы саралау жұмысының жалпы ортақ қабылданған диалог және қолдау көрсету тәсілі бойынша тапсырманы орындауда қабілеті төмен оқушыларға нақты көмек беріледі. «Түрткі болу, сынақтан өткізу» әдісімен жалпы оқушыларды қамтып үй тапсырмасы сұралады. «Қызығушылығын ояту» топтық жұмыс орындалып, жеке жұмыс ретінде оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беріледі. Қабілетті оқушыларға ізденісті талап ететін тапсырма қарастырылады. Бағалау –«ой бөлісу әдісі» арқылы, дескрипторлар және өзін өзі бағалау критериі арқылы бағаланады,Сабақты «Чемодан» Білімді өзіммен бірге әкетіп барамын, «Еттартқыш» Мен бүгінгі тақырыпты толық түсінбедім, әлі де толықтыруды қажет етеді, «Себет» Мен бүгін ештеңе түсінбедім әдісімен сабақты қорытындылап, кері байланыс жасатылады.

  • Дескрипторлар арқылы өзін-өзі бағалау.

  • «Қызығушылығын ояту» әдісін қолдана отырып оқушыларды ауызша мадақтау сөздер арқылы бағаланады. Топтық жұмыс жасаған оқушыларды ауызша мадақтау сөздер арқылы бағаланады.

  • Әр оқушының іс-әрекеті бақылауға алынып, оқушы білімдері бағдаршам тәсілі арқылы бағаланады.






Орташа


Жақсы


Өте жақсы






.Қауіпсіздік техникасы ережелерін ескеру.Көзге арналған жаттығулар.








смайликтер

///



Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз






























Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Жобаны құру және тұсаукесері

Мектеп: «Алмалы» жалпы орта мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Сенбеков Даурен

Сынып: 5 сынып

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы

Анимация құру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.3.2.2 қадамды сөз түрінде ұсыну

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:Алгоритмді сөз түрінде құра алу

Басым көпшілігі:Скриптті қарастырып алгоритм құра алу

Кейбір оқушылар:Нысанның анимациясын жаңа тәсілмен жасау

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Білу, түсіну, қолдану,талдау.

Бағалау критерийі

  • Алгоритмді сөз түрінде құрастыра алады.

  • Скриптті қарастырып алгоритм құра алады

  • Нысанның анимациясын жаңа тәсілмен жасай алады

Тілдік мақсаттар

Оқушылар үшін: Scratch ойын бағдарламасында атауларын дұрыс қолдана алады.

Пәндік лексика және терминология:

Скрипт, скрайт, анимация

Үш тілділік.

Анимация- Анимация-Animation

Скрипт-Скрипт-Scripts

Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын тіл.

  • Компьютерлік анимация дегеніміз не?

  • Есептерді программа жағдайында жоба жасауда негізгі түрлері

Құндылықтарға баулу

Тапсырмаларды орындауда бірлесе жұмыс жасау арқылы білімге қол жеткізу, сабақ барысында белсенділік таныту.

Пәнаралық байланыс

Математика (қадамдар санауда ), сызу – (жобаныорындағанкездесызбаларды пайдаланады),орыс тілі ( командаларды қолдану кезінде)

Алдыңғы білім


  • Оқушылар Scratchбағдарламаларымен жұмыс жасай біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

«Шаттық шеңбері»

2 мин.


«Спрайт» және «Скрипт» топқа біріктіру

2 мин.





«Барабан» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру

5 мин.






Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу.

Сабаққа психологиялық ахуал орнату

«Шаттық шеңбері» әдісі бойынша бір-бірлеріне жақсы тілектер айтылады.

Мұғалім 2 түсті стикерлер арқылы 2 топқа оқушыларды біріктіреді

Топ мүшелерін сайлап алуыды ұсынамын. Топ ережесін еске түсіру. Оқушыларға бағалау парағы таратылады..


«Барабан» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұраймын.

  1. Scratch бағдарламасын қалай іске қосамыз?

  2. Графикаға жан кіргізу қалай жүзеге асырылады?

  3. Ақиқатты іздеу қалай жүзеге асырылады?

  4. Scratch бағдарламасының бастау батырмасы қалай белгіленген.

  5. Нысанды қалай жоямыз?

  6. Сыйлық

Дескриптор

  1. Scratch бағдарламасын іске қосуды және

графикажан кіргізу жолдарын білді;

  1. Ақиқатты іздеуді жүзеге асыру жолын scratch бағдарламасының бастау батырмасын таниды;

  2. Нысанды жоятын жолын біледі

Түстер арқылы бағаланады


«Спрайт» және «Скрипт» мәтіндері жазылған қималар, стикерлер











Барабан фото















Сабақтың ортасы

Түрткі болу сұрақтары

3мин






топтық жұмыс.


12 мин


























Жеке жұмыс

12мин










































Реттілік әдісі

5 мин









Сабақты қорытындылау«Плюс» Минус» «Қызықты» әдісі

4 мин

Білу

Түрткі болу сұрақтары

Қимыл қозғалысты қалай түсінесіңдер

Қимыл қозғалысты қалай жасауға болады


Scratchбағдарламасында негізгі қызметін слайд

арқылы оқушыларға түсіндіріліп, тапсырмалар беріледі.

Компьютерлік анимация –графикалық файлдарды жандандыру










Түсіну

«Айналмалы бекет» әдісіарқылы топтарға оқулықтан «Анимация құру» тақырыбы бойынша 2 бөлікке бөліп 2 топқа беріледі. Тапсырма бойынша мәтінмен танысады, талқылайды, ойларын ортаға салады, түсінгендерін 2-ші топқа түсіндіреді.


Дескриптор

-анимация анықтамасын біледі

-жоба жасаудың негізгі кезеңдерін біледі

-анимация туралы білімдері қалыптасады

- анимациялық алгоритмнің жазылу жолдарын біледі


Түстер арқылы бағаланады

Қолдану

1-Тапсырма Аузын ашып және жабатын, оңға және солға жүзіп жүрген акуланың алгоритмін құру (жазбаша)

Сөздік алгортим

____________________
____________________

____________________

____________________

____________________


Дескриптор

- әрқашан командасын қолдана алады

- егер командасын қолдана алады

- командалар тізбегін жаза алады

2-Тапсырма

Скриптті қарастырып алгоритм құрамыз

Алгортим

____________________
____________________

____________________

____________________

____________________

____________________

Дескриптор

Алгоритмін жүйелеп құра білді

Берілген скриптті сөздік алгоритмде жасай алады

3-Тапсырма. Деңгейлік тапсырма.

Акула анимациясын жаңа тәсілмен жасау

Дескриптор

-Скрипт бөліміндегі командаларды біледі.

- Scratсh бағдарламасында жұмыс жасай алады.

- Өз бетінше алгоритмін жасай алады

Түстер арқылы бағаланады

Талдау

Реттілік әдісі

1

Сөздік алгоритм құру


2

Нәтижелерін талдау


3

Жобаның қойылуы


4

Тестілеу және жіберу


5

Жобаның скриптерін құру


Дескриптор

1.Мәліметтерді талдай алады.

2.Жоба жасаудың негізгі кезеңдерін біледі

Түстер арқылы бағаланады


Сабақ басында берілген «Плюс» « Минус» «Қызықты» әдісін кесте бойынша толтырып, сабақты қорытындылаймын.

«Плюс» сабақта түсінгенін жазады

« Минус» сабақта түсінбегенін жазады

«Қызықты» сабақта не қызықты болғанын жазады

+

-

қызықты
















Компьютер,слайд, Scratch бағдарламасы,үлестірмелер


























Тапсырмалар жазылған кеспе қағаздар










































Кеспе қағаздар














«Плюс» Минус» «Қызықты» қима қағазы


Үйге тапсырма

Еркін тақырыпта анимация жасап келу


Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Барынша қолдау көрсету:

Топтар арасында өз ара байланыс орнату үшін «Айналмалы бекет» әдістерін қолдануда, оқулық материалдарын пайдалана отырып, оқушылардың жоба дайындауына ықпал жасаймын.

Орташа қолдау:

Оқушыларға кеспе қағаздарындағы деңгейлік тапсырмалар беру арқылы, скриптті қарастырып алгоритм құра алуға

тапсырма беремін.

Қолдау көрсету:

Өзін-өзі бағалау үшін оқушыларға «Деңгейлік тапсырмалар» «Реттілік әдісі» арқылы тапсырмалар беремін


  • Дескрипторлар арқылы өзін-өзі бағалау.


  • Әр оқушының іс-әрекеті сырттай бақылауға алынып, оқушы білімдері баллдық жүйе арқылы бағаланады.


  • Топ басшылары бағалайды


Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта шаттық шеңбері «Топтық» және «Жеке» жұмыс түрлерін қолдану.

Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтарын ескеру.


Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.









































Қысқa мерзімдіжоспaр


Бөлімі: 5.4 Жобaны құру және тұсaукесер.


Мектеп: Кентaу қaлaсы, №15 "Төрткүл-Төбе" ЖОМ

Күні:

Мұғaлімніңaты-жөні: Хaмитов Ф.

Сынып: 5

Қaтысқaндaрсaны:

Қaтыспaғaндaрсaны:


Сaбaқ тaқырыбы

Aнимaция құру

Осы сaбaқтa қол жеткізілетін оқу мaқсaттaры (оқу бaғдaрлaмaсынa сілтеме)

5.3.2.2 - қaдaмды сөз түрінде ұсыну


Сaбaқ мaқсaттaры

Бaрлықоқушылaр: Aнимaция құру кезінде қaдaмдaрды сөз түрінде ұсыну.

Көпшілігі: Scratch бaғдaрлaмaсындa грaфикaғa aнимaция жaсaй aлу.

Кейбір оқушылaр: Aнимaциядa қaбaттaрды қолдaнып,бір мезетте бірнеше нысандарды анимациялау

Бaғaлaу критерийі

  • Нысaндaрды тaңдaп, сахна құра aлaды.

  • Нысaндaрды aнимaциялaу үшін комaндaлaр алгоритмін қоя алады.

  • Бaғдaрлaмaлaу ортaсындa күрделі жобa құрaды.

Ойлaу дaғдылaрының деңгейлері

Білу, түсіну, қолдaну

Тілдікмaқсaттaр


Оқушылaр:

Aлгоритмдіорындaудaкомaндaлaрдыдұрысжaзылуынқaдaғaлaу.

Пәнге тән лексикa мен терминология:

Бaғдaрлaмaлaу ортaсы, қaбaттaр, комaндaлaр, сценaрий (әрекеттер реті), скрипт, орындaушы, aнимaция

Құндылықтaрдыбaулу



Жобa міндеттерін орындaудaтоптықжәнежұптықжұмысбaрысындaөзінежәнеөзгегедегенқұрметтідaғдылaндыру

Пәнaрaлықбaйлaныстaр

Мaтемaтикa, бейнелеу, музыкa, орыс тілі, aғылшын тілі

Aлдыңғы білім


Aлгоритмқұраaлaды. ScratchБaғдaрлaмaлaу ортaсындaжұмысістеудіңнегізгіпринциптерінтүсінеді.Жылжымалы бейнелер жaсaй aлaды.



Сaбaқ бaрысы

Сaбaқтың жоспaрлaнғaнкезеңдері

Сaбaқтaғы жоспaрлaнғaн іс-әрекет


Ресурстaр

Сaбaқтың бaсы

4 мин

«Шaттық шеңбері»


«Сиқырлы қaпшық» үйтaпсырмaсын тексеру ойыны

5 мин.









«Үшіншісі aртық» ойыны көмегімен тақырыпты ашу

3-мин

Топты сaбaққa дaйындaу.

Психологиялық aхуaл: «Шaттық шеңбері».

Оқушылaр қолдaрын ұстaп, бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді.


«Сиқырлы қaпшық» ойынымен үй тaпсырмaсын еске түсіру.

  1. Scratch бaғдaрлaмaсын қaлaй іске қосaмыз?

  2. Scratch бaғдaрлaмaсының бaстaу бaтырмaсы қaлaй белгіленген.

  3. Scratch бaғдaрлaмaсындa неше блок бaр?

  4. Scratch бaғдaрлaмaсындaғы спрaйт деген не?

  5. Нысaнды белгілеу қандай әрекетпен орындалады?

  6. Грaфикaғaанимация кіргізу қaлaй жүзеге aсырылaды?

Смайликтер арқылы бағалаймын.


«Үшіншісі aртық» ойынындатақтада сөздер шығады, олардың арасынан ерекшесін көрсетеді.


Дөңгелек Қимыл Үшбұрыш

Сызық Нүкте Анимация

Гүл Мысық Тал







Қaпшықтaн сұрaқтaр aлынaды және оғaн жaуaп береді, смайликтермен бағаланады









Слайд

Сaбaқтыңортaсы

7 мин





Практикалық жұмыс

19 мин







Тақтаны қолданып жобалау кезіндегіанимация құру командаларын слайтдта және видеода түсіндіремін.

жобаны құру кезеңдерін және командаларын дәптерге жазады


"Мультфильм құрaстыру" тaпсырмaлар кезеңдері

  1. Скрипт бөліміндегі білетін комaндaлaрды қолданып сахна құру.

  2. Анимация комaндaлaрының алгоритмін колдану.

  3. Көп кейіпкерлері бар анимация бағдарламасының алгоритмін сөз түрінде жаз.


Дескрипторлар

1. Скрипт бөліміндегі комaндaлaрды біледі.

2. Scratсh бaғдaрлaмaсындa анимация жaсaй aлaды.

3. Scratсh бaғдaрлaмaсындa өз бетінше күрделі анимацияланған жобa кұрa aлaды.


"Сергіту сәті" көз жаттығуларын орындайды

https://www.youtube.com/watch?v=Pt-groABmQs

Scratch бағдарламасы




Оқулықтағы 173-175 беттердегі тапсырмалар








Сaбaқтың соңы

7 мин

Сабақты бекіту үшін жоба нұсқaлaрын сaлыстыртып,"Өрмекші ұясы" әдісімен оқышылар бір-біріне сұрaқтaр қою арқылы тақырыпты пысықтайды. Мысалы:

  • Қaбaттaр не үшін қaжет?

  • Бірнеше орындaушылaрдың қимылын бір мезетте қaлaй жүзеге aсыруғa болaды?

  • Ойын жасау кезеңдерін ата

Смайликтер арқылы бағалаймын.


Кері байланыс

"Бағдаршам" әдісімен оқушылардан кері байланыс аламын.



Үй тапсырмасын беру:Жобаларда қолданған командалардың анықтамаларын жазу. §31 Анимация құру. 172-175 беттер

Пысықтау сұрақтары смайликтермен бағаланыды








Үш түсті бағдаршамға қолданғанын, түсінгенін және білу керек анимацияларын жазады.


Оқулықта көрсетемін

Сaрaлaу –оқушылaрғaқaлaйкөбірекқолдaукөрсетудіжоспaрлaйсыз? Қaбілетіжоғaрыоқушылaрғaқaндaйміндетқоюдыжоспaрлaпотырсыз?

Бaғaлaу – оқушылaрдың мaтериaлдымеңгерудеңгейінқaлaйтексерудіжоспaрлaйсыз?

Денсaулық және қaуіпсіздік техникaсының сaқтaлуы


Сабақ барысында түрлі әдістерді қолдану арқылы жетістікке жетемін. Шаттық шеңбері арқылы ынтымақтсатық атмосферасын қалыптастырамын. Үй жұмысын "Сиқырлы қапшық" әдісі арқылы еске түсіреді. "Үшіншісі артық" әдісімен жаңа сабақтың тақырыбын ашамын. Тақырыпқа байланысты тапсырма беріледі. Практикалық тапсырманы орындаған оқушылар ойынға арнап сценарий жасайды және анимациялық ойын жасайды. Сабақты "Өрмекші ұясы" әдісімен оқушылар бір-біріне сұрақтар қоя отырып қорытындылайды.

Практикалық тапсырмалар дескрипторларының орындалуына қарай бағаланады. Үй жұмысын және сабақты пысықтауда смайликтерді пайдаланамын. Кері байланыс "Бағдаршам" әдісі арқылы жасалады.

Оқушылaрдың қөңіл-күйін көтеруге "Шаттық шеңберін" қолданамын. Басқаның пікірін тыңдауға дағдылау. Сергіту сәтінде көз жаттығуын орындау

Сaбaқ бойыншa рефлексия


Сaбaқ мaқсaттaры/оқу мaқсaттaры дұрыс қойылғaнбa? Оқушылaрдың бaрлығы ОМ қол жеткіздіме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сaбaқтa сaрaлaу дұрыс жүргізілдіме?

Сaбaқтың уaқыттық кезеңдері сaқтaлдымa?

Сaбaқ жоспaрынaн қaндaй aуытқулaр болды, неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы бағалау



Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?




















Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.4 Жобаны құру және оны ұсыну

Мектеп: Мақтарал мектеп гимназиясы

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Бисалов Мадияр

Сынып: 5

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Анимация құру



Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.3.2.2 қадамды сөз түрінде құру.

Сабақтың мақсаты

  1. Scratch бағдарламасында скрипттерді сөз түрінде құру.

  2. Scratch бағдарламасында дыбыстар мен қозғалыстарды таныстыру.

  3. Бағдарлама интерфейсіндегі спраиттардың қасиеттеріне байланысты дыбыстар мен қозғалыстарды таңдай білу.

  4. Дыбыстық оқиғаларды уақытпен байланыстыру.

Бағалау критерийі

Жобадағы дыбыс және қозғалыстың қызметін білу.

Дыбыс, қозғалыс блогындағы командаларды қолдана алу.

Тілдік мақсаттар

Scrath бағдарламасы, скриптер, спрайттар, дыбыс, қозғалыс.

Құндылықтарға баулу




Оқушылардың бір-бірімен қарым-қатынас жасау, тобындағы жауапкершілікті сезіну, сын тұрғысынан ойлау, өмір бойы оқуға және өмірде ұшырайтын қиындықтарға дайын болу .

Пән аралық байланыс

Scrath бағдарламасы пән аралық байланыс ретінде, математика және бейнелеу өнері сабақтарымен тығыз байланысты. Себебі, түстер мен сызулардың айқындылығы бейнелеу сабағына қатысты болса,координаталық жазықтықпен жұмыс істеу мақсатында математика пәнімен тығыз байланысты.

Алдыңғы білім


Scratch бағдарламасының ортасы. Спраиттар және фондар.


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы


Білу

2 мин











Түсіну

Оқылым

10 мин.

Сәлемдесу.

Оқушылар көңіл-күйін көтеру, оқушылармен амандасып, сыныпты түгелдеу,сергіту сәтін қолдану.

«Миға шабуыл» әдісімен алдыңғы алған білімдерін еске түсіру.



  1. Scratch бағдарламасы дегеніміз не?

  2. Анимациялық жобаларды жасау барысында қандай скриптілерді қолдану керек?

Scratch бағдарламасындағы қозғалыс және дыбыс блогымен танысу

  1. Кесте. Қозғалыс блогының командаларымен танысу.

Команда

Қызметі



Көрсетілген қадамдар санын өту. Егер сан оң болса, онда алға жылжиды, ал теріс болса, онда артқа жылжиды.


Бұрылу (повернуться) – бағдар сағат тілімен немесе сағат тіліне қарсы бағытта бұрылатынын көрсетеді.



Берілген бағытта бұрылу. Келесілерді таңдауға болады: жоғарыға, астыға, солға немесе оңға.






Белгілі бір заттың немесе тышқанның координаттары тұрған бағытқа бұрылу. Командадан кейін ағымдағы уақытта жүйеде болатын және оларға әрекет жасауға болатын объектердің тізімі болады. Ең қарапайым жағдайда басқа объекттер болмағанда тышқанның нұсқағышы көрсетіп тұрған жаққа бұрылуды ұсынады.





x немесе y осьтері бойынша берілген қадам санына байланысты олардың орнын өзгерту.


Егер экранның шетіне тисе, онда одан итерілу. Егер сіз өзіңіздің кейіпкеріңізді жоғалтып алмаймын десеңіз, онда бұл өте тиімді.




Берілген уақытта координатта көрсетілген нүктеге бірқалыпты орын ауыстыру. Орын ауыстыруға секундта көрсетілген уақыт жұмсалады.













  1. Кесте. Дыбыс блогының командаларымен танысу

Команда

Қызметі

 

 


Дыбысты ойнату (дыбысты таңдауға болады). Оған қоса дыбыстарды кітапханадан таңдауға болады, ол жерде дыбыстардың алуан түрі бар. Сонымен қатар, суреттер кітапханасы сияқты дыбыстар кітапханасы кеңейтіледі және оған жергілікті .wav, mp3 форматындағы дыбыстарды қосуға болады.


Ойнайтын аспапты таңдау. Скретчте аспаптардың сан алуан түрлері бар.


Барабанда көрсетілген ырғақ санын ойнайды.


Белгіленген уақыт аралығында (секундта берілген) белгілі бір нотаны ойнау. Ноталар цифрлар түрінде жазылған, бірақ әр санға қарама-қарсы оның дыбысталуы тұрады.


Барлық дыбыстарды алып тастау.


Дыбыс қаттылығының мәнін қалпына келтіреді.


Ағымдағы ырғақты үлкейтеді (егер сан оң болса) немесе кемітеді (егер сан теріс болса).


Ырғақтың мәнін қалпына келтіреді.



































Оқулық, интерактивті тақта, компьютер,

Слайд.

Сабақтың ортасы

Қолдану

2 мин




Топтық жұмыс

  1. Мин



























Сергіту сәті

5 мин

1 тапсырма. Оқушылар екі топқа бірігіп А4 парағында қозғалыс және дыбыс парақшалары таратылады. Әр – бір топқа таратылған А4 парақшаларындағы қозғалыс және дыбыс блогындағы командалардың қызметтерін толтыруы керек.

Скрипттер

Команда

Қызметі































Дескриптер: әр – бір топ командалардың қызметі жазады.

Сергіту сәті:

Бір оқушы шығады және сүретте берілген блогтағы командаларды корсетеді. Жауаптарды саралау арқылы қай команда қайсы бір блогка қатысты екенін анықтайды





















А4 парағы





























Сурет парақшалары

Сабақтың соңы




















Талдау

Жинақтау

16 мин











































Үйге тапсырма беру

2 мин

2 тапсырма. Оқушыларға кестедегі берілген скрипттердің қайсы блогқа қатысты екенін анықтайды. Тапсырма әр – бір оқушыға жеке орындауға тапсырылады, Жеке жұмыс үшін оқушыларға араласқан кестелер таратылады.

Д

Командалар

Қозғалыс блогы

Дыбыс блогы






































ескриптор

  • Әр – бір оқушы қозғалыс және дыбыс командаларын табады.



3 тапсырма. Оқушыларға лабиринт А4 парағында суреті және қозғалыс , дыбыс командалары карточка ретінде беріледі. Әр оқушыға жеке тапсырма ретінде беріледі. Қозғалыс және дыбыс командаларын қолдана отырып мына мысықты А нүктесінен В нүктесіне жеткізіп, В нүктесіне жеткен сәтте мысықтың «Мяу» дыбысын шығару.

Дескриптор

Білім алушы

-«Алға жүру» командасын қолданады;

-«Солға бұрылу»/«Оңға бұрылу» «45 градусқа оңға немесе 45 градус солға бұрылу» командаларын қолданады;

-В нүктесіне жеткен сәтте «Мяу» дыбысын шығарады;

-Орындаушыға өз мақсатына жету үшін көмектесе алады;



Оқушылар

- Scrath бағдарламасындағы қозғалыс және дыбыс блогтарымен танысты.

- Скрипттермен жұмыс жасау кезеңінде қозғалыстармен дыбыстарды түсінді.

Кері байланыс:

Оқушылар біліміне кері байланыс арқылы қорытынды жасалды.

1.Сіз бүгін нені білдіңіз?

2.Сіз үшін не құнды болды?

3. Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты?

Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланды.

Үйге тапсырма беру.

Осы өтілген тақырып бойынша қозғалыс және дыбыс блогындағы команлардың айырмашылықтарын анықтау













































А4 парағы, Карточкалар.































А4 парағы, Карточкалар.

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Шығармашылық жұмыспен шұғылдану арқылы оқушы жан – жақты ізденісте болады. Қабілеті төмен оқушыларға қажет жағдайда үлгеруші оқушыны көмек көрсету ұсынылады. Қабілеті төмен оқушыларға тапсырманың бір бөлігін орындауда көмек беру.

Оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып тапсырмалар әзірлеу Логикалық ойындар және күнделікті өмірдегі жағдайларды сараптау арқылы оқушылар сын тұрғысынан ойлау қабілеттері артады.

























Оқушылардың не игеріп, үйренгендігін анықтау мақсатында топтық және жеке жұмыс тапсыру арқылы бағаланады.





















Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта сергіту, көзге зиян келмеу мақсатында, саусақтарға жаттығулар мен белсенді жұмыс түрлерін қолдану.

Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары:

  • Мұғалімнің рұқсатынсыз орнынан тұрмау, компьютрді қоспау.

  • Артық программаларды ашпау

  • Компьютер алдында дұрыс отыру

Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болдыма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткіздіме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін не пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы бағалау



Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:


Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:.


Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Scratch-те анимация құру

Автор: Бержанбаева Салтанат Куановна

Дата: 08.12.2020

Номер свидетельства: 566039


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства