kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Scracth ойын программалау ортасы

Нажмите, чтобы узнать подробности

5.3.2.2-алгоритмді сөз түрінде ұсыну

5.3.3.1 - тармақталужәне цикл командаларын ойын ортасындағы программалау кезеңінде қолдану 

5.3.1.1-ойын ортасындағы программалау кезеңінде нысандар мен оқиғалардың анимациясын құру

краткросрочные планы

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Scracth ойын программалау ортасы»



М .Горький атындағы №16 мектеп - лицей




ШЫҒАРМАШЫЛЫҚ САБАҚ



Scratch ойын программалау ортасы,блоктар.

ТАҚЫРЫБЫ :



5 «Б»сынып



Информатика пәнінің мұғалімі: Рахманбергенова Үміт


2020 жыл


















Бекітемін: ___________


Ұзақ мерзімді жоспар тарауы:

Мектеп-лицей: №16

Пәні: Информатика

Мұғалімнің есімі: Рахманбергенова Умит

Күні: 12.02.2020

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сынып: 5 «Б»

Сабақтың тақырыбы:

Scratch ойын программалау ортасы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сілтеме)

5.3.2.2-алгоритмді сөз түрінде ұсыну

5.3.3.1 - тармақталужәне цикл командаларын ойын ортасындағы программалау кезеңінде қолдану

5.3.1.1-ойын ортасындағы программалау кезеңінде нысандар мен оқиғалардың анимациясын құру

Сабақ мақсаттары





Барлық оқушылар: Компьютерлік ойынды құру кезінде алгоритмдерді сөз түрінде жаза алады, алгоритмнің түрлерін біледі және ажыратып мысал келтіреді

Оқушылардың басым бөлігі: : Фондар кітапханасынан алынған спрайтқа сәйкес келетіндей фон бере алады,оған қимыл әрекеттерін енгізеді.

Кейбір оқушылар: Өзі құрастырған бағдарламадағы практикалық тапсырманы орындайды

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Түсіну, білу, қолдану, жинақтау

Бағалау критерийі

-Алгоритмді сөз түрінде сипаттайды.

-Ойын ортасында бағдарлама құруын түсінеді және қолдана алады.

-Scratch бағдарламасында фонды, қадам санын өзгерте отырып анимация құра алады.

Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика мен терминология:

Бағдарлама, Scratch, Скриптер, Импорт, Фон, Файл, Түзету, Көшіру

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған сұрақтар:

    • Алгоритмдердің қандай түрлері бар?

    • Сызықтық алгоритм дегеніміз не?

    • Лого және Scratch бағдарламаларын қалай қосамыз?

    • Лого және Scratch бағдарламалау ортасы деген не?

    • Блок деген не?

Құндылықтарға баулу

Жауапкершілігі мол, белсенді азаматтық ұстанымы бар,

өзінің жұмысына жауапкершілікпен қарайды және жоғары жетістіктерге қол жеткізуге ұмтылады

Пәнаралық байланыстар

Математика, бейнелеу,ағылшын,орыс тілдері

Алдыңғы білім

Компьютерлік ойындар туралы түсінік бар

Жоспар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтаға жоспарланған қызмет

Ресурстар




Сабақтың басы

8минут





І.Ұйымдасытыру.

Сәлемдесу. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың оқу құралдарын тексеріп, сабаққа дайындықтарын қадағалау.

Психологиялық ахуал туғызу.

Оқушыларға лего және скретч сруттерлі таралады,ұнаған суреттерді таңдауды ұсынамын.Лего суретін «Лего»,ал скретч суретін таңдаған оқушылар «Скретч» тобы болып 2 топқа бөлінеді?

Үй тапсырмасын пысықтау. «Кім жылдам» әдісі.Triventy сайты арқылы ойын ойнатамын.

  1. Scratch деген не?

  2. Лого қай жылы шықты?

  3. Программалау тілі деген не?

  4. Неге Scratch-те программа арнайы жазылмайды?

Үй тапсырмасын лего,скертч суреттері арқылы бағалау.




Слайд

суреттер








Сабақтың ортасы



10 минут
















Практикалық жұмыс



13 минут
































Бекіту тапсырмасы

5

мин



ІІІ. Жаңа сабақ тақырыбын ашу мақсатында ой қозғау.

Ендеше,бүгінгі сабағымыз.

Scratch ойын программалау ортасы

Бүгінгі біздің мақсатымыз ойын программасында әр блоктың командаларымен танысып, фондар кітапханасынан спрайт алып, фон беріп программада қадам санын енгізіп, өзгертіп үйренеміз. Scratch ортасында блоктармен конструктор жинағандай блоктарды құрастырып программа жасап көреміз. Бейнесабақ көрсетіледі

Әр топ берілген тапсырмалар бойынша дайындалады, қорғайды. (Топтық жұмыс)

1- топ. Scratch программалау ортасының терезесі

2-топ. Scratch программалау ортасындағы блоктар

Бағалау: Басбармақ арқылы екі топ бір-бірін бағалайды


Жұптық тапсырма: Learning Apps бағдарламасын пайдалана отырып, оқушылар сөз бен анықтаманы сәйкестендіреді


«Сәйкестендіру» Learning Apps бағдарламасында оқушылар жұптасып отырып компьютерде тапсырма орындайды.


Жеке жұмыс: Оқушылар компьютерге отырып Scratch программалау бағдарламасын іске қосып, тапсырманы орындайды.

«Эстафета» әдісін пайдалана отырып деңгейлік тапсырмаларды орындайды.

А деңгейі

Бастапқы бетінің фонын әзірлеу

В деңгейі

Ұлдардың тапсырмасы: түнгі қалада машинаны қозғалту.

Қыздардың тапсырмасы: жағалауда мысықты жүргізу.










Бейнесабақ




ноутбук,




https://learni

ngapps.org/

watch?

v=pyn3navta

19







https://learningapps.org/watch?v=p2xb4hyx519















Тапсырмалар













Интерактивкі тақта


Сабақтың соңы


2 мин





Ауызша кері байланыс беру.

Кері байланыс. «Блоб ағашы»


IV. Үйге тапсырма: §21 Scratch ойын программалау ортасы

Әр оқушы бүгінгі сабақта қандай әсер алғанын стикерге жазып бағдаршамның ішіне жапсырады.

Қосымша ақпарат

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында диалог және қолдау көрсету мақсатында көмек көрсетемін. Тапсырмалар бойынша саралаймын.

Оқушыларды « бағалау парағы» арқылы, деңгейлік тапсырмалар арқылы бағаланады. Тапсырмалар арқылы оқушылардың деңгейін анықтаймын.

Оқушылардың компьютердің алдында дұрыс отыруын қадағалау. Көзге, басқажәне саусаққа арналған жаттығу. Компьютерде жұмыс 15 минут

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы

ма? Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптаға ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Төмендегі ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

























БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ


Оқушының аты- жөні____________________________________

1


«Сұрақ- жауап»

Үй тапсырмасы




2


«Сиқырлы конверт»




3

Жеке жұмыс

«Су асты әлемі»

А-В-С деңгейі




4


«Көңілді батырмалар»




5


Барлығы қанша смайлик





БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ


Оқушының аты- жөні____________________________________

1


«Сұрақ- жауап»

Үй тапсырмасы




2


«Сиқырлы конверт»




3

Жеке жұмыс

«Су асты әлемі»

А-В-С деңгейі




4


«Көңілді батырмалар»




5


Барлығы қанша смайлик





БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ


Оқушының аты- жөні____________________________________

1


«Сұрақ- жауап»

Үй тапсырмасы




2


«Сиқырлы конверт»




3

Жеке жұмыс

«Су асты әлемі»

А-В-С деңгейі




4


«Көңілді батырмалар»




5


Барлығы қанша смайлик




















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Scracth ойын программалау ортасы

Автор: Рахманбергенова Умит

Дата: 18.02.2020

Номер свидетельства: 540151


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства