Тема: Практична робота №2 «Проектування і розробка презентації за певними критеріями. Елементи управління презентацією »
Класс: 9
Навчально-освітня мета:
проконтролювати рівень сформованості предметної компетентності з теми «Комп’ютерні презентації»
Предметна компетентність:
визначити рівень сформованості предметної компетентності з теми «Комп’ютерні презентації» та вміння застосовувати знання на практиці, закріпити вміння редагувати і форматувати інформаційні об’єкти, вставлені в презентацію, розвивати пізнавальний інтерес та світогляд учнів
Ключові компетентності:
спілкування державною мовою, компетентності в природничих науках і технологіях, уміння навчатися впродовж життя, інформаційно-цифрова компетентність
Обладнання: ноутбук, проектор, презентація до уроку, підручник для 9 класу автор Й.Я Ривкінд, листи самооцінки.
Тип уроку: практична робота.
Епіграф:
«Розум полягає не тільки в знанні,
а й в умінні застосовувати ці знання на ділі».
Арістотель
Хід уроку
І. Організаційно-мотиваційний етап уроку
Организація класу до уроку
«Розум полягає не тільки в знанні, а й в умінні застосовувати ці знання на ділі». Ці слова належать давньогрецькому вченому, філософу і логіку, засновнику класичної логіки Арістотелю, який жив в четвертому столітті до нашої ери. Багато часу сплинуло з тих пір, але це висловлювання актуальне в сучасності і буде девізом нашого уроку – уроку практичного застосування знань з теми «Проектування і розробка презентації за певними критеріями. Елементи управління презентацією».
Мета нашого уроку - узагальнити знання, вміння і навички, отримані під час вивчення даної теми і вміння застосовувати їх на практиці.
2.) Актуалізація опорних знань
Для того, щоб добре виконати практичну роботу, потрібно згадати вивчене на попередніх уроках та заповнити кошик знань.
Вправа «Кошик знань»
Потрібно по черзі вибирати зображені піктограми та скласти алгоритм роботи з вказаними об’єктами.
ІІ. Основний етап уроку
Формування практичних умінь і навичок
Відкрийте підручник на сторінці 81 та перегляньте завдання практичної роботи. Якщо щось не зрозуміло, задайте питання сусідові по парті. Якщо пояснень не отримали підніміть руку і задайте питання всьому класу.
Тепер, коли ми отримали відповіді на всі запитання, які виникли під час ознайомлення із завданням практичної роботи, пропоную ознайомитись з листом самооцінки.
Лист самооцінки |
Відкрити програму PowerPoint | 1б |
Створити 5 слайдів | 1б |
Заповнити титульний лист | 1б |
Встановити тему оформлення і колірну гамму | 1б |
Заповнити слайд «Навчання і спорт» та «Дозвілля та допомогу батькам» | 1б |
Заповнити слайд «Діаграма» | 2б |
Заповнити слайд «Зміст» | 2б |
Налаштувати кнопки дій | 2б |
Кількість набраних балів | |
Під час роботи ви робите відмітки про виконані завдання та підраховуєте сумарну кількість балів
ІІІ. Підсумковий етап уроку
Аналіз та самооцінювання практичної роботи
Прошу кожного учня назвати свою оцінку та вказати, з виконанням яких завдань виникли труднощі.
2.) Пояснення домашнього завдання
Скласти кросворд за §3.2, 3.3 на 5 питань.
3.) Рефлексія
Щоб ви могли виразити свої враження від уроку пропоную скласти сінквейн з ключовим словом презентація. Нагадую правила складання сінквейна:
Перший рядок вірша - це його тема. Представлена вона всього одним словом і обов'язково іменником.
Другий рядок складається з двох слів, які розкривають основну тему, що описують її. Це повинні бути прикметники.
У третьому рядку, за допомогою використання дієслів або дієприслівників, описуються дії, які стосуються слова, що є темою сінквейна. У третьому рядку три слова.
Четвертий рядок - це вже не набір слів, а ціла фраза, за допомогою якої висловлюється своє ставлення до теми.
П'ятий рядок - всього одне слово, яке представляє собою певний підсумок, резюме. Найчастіше це просто синонім до теми вірша.
Ми сьогодні гарно попрацювали і одержали добрі оцінки. Кожен з вас знає над чим попрацювати вдома, щоб не повторювати помилки, які ви допустили сьогодні, в дорослому житті. Яку б професію ви не обрали, навички роботи по створенню презентацій вам стануть у пригоді.