kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Поучрочный план на тему: Электронная почта

Нажмите, чтобы узнать подробности

Данная разработка урока предназначена для работы в классах, где преподавание информатики осуществляется по учебнику Балафанов 30 уроков информатики.

Разработка урока снабжена авторской презентацией, которая на разных этапах урока помогает визуализировать учебный материал, а также осуществить разноуровневое обучение в зависимости от подготовленности группы во время объяснения нового материала, во время первичного закрепления и отработки навыков при решении задач путем «дозированной» информации, выводящейся на слайдах поэтапно.

Автор опробовал данный урок в двух группах с разным уровнем подготовленности детей. Все необходимые замечания по использованию слайдового материала и дополнительных задач даны в описании хода урока.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Поучрочный план на тему: Электронная почта »

Пәні:

Компьютерлік технология

Тобы:

2 п КШК

Уақыты:


Сабақтың тақырыбы:

Электронды пошта

Құзыреттілікке жеткізетін

сабақтың мақсат-міндеттері:

а) Ақпараттық:

Электронды пошта туралы білімдерін жетілдіру, пошталық серверлермен қамтамасыз етуді үйрету

ә) Коммуникативтік:

Электронды поштамен арқылы қолданушылардың сұраныстарына жауап беретін, пошталық роботтарды қолдану арқылы интернеттің көптеген ресурстарын қолдануға мүмкіндіктерін дамыту

б) Проблеманы шешу:

Электронды поштамен жұмыстанғанда кездесетін проблемаларды шешуге үйрету

Сабақтың типі:

Жаңа материалды хабарлау

Сабақтың әдісі:

Түсіндірмелі-ішінара іздену

Сабақта қолданылатын педагогикалық технологиялар:


АКТ, оқу мен жазу арқылы сыни тұрғысынан ойлауды дамыту

Пәнаралық байланыс:

Физика, математика, тарих, ағылшын

Оқыту құралдары:

Компьютер, интерактивті тақта, монитор,


Сабақтың барысы

Оқытушының қызметі

Студенттің қызметі

Күтілетін нәтиже

І. Ұйымдастыру

бөлімі

Студенттермен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындау

а) амандасады;

ә) кезекшілік міндеттерін

атқарады;

б) сабаққа дайындалады

Барлығы сабаққа дайындалып, зейінін аударады

IІ. Жаңа материалды түсіндіру

Электрондық пошта (E-maіl). Бұл да ерте шыққан қызмет түрлерінің бірі. Интернетте оның жұмысы арнайы пошталық серверлермен қамтамасыз етіледі. Айта кету керек біз қандай да бір сервер жайлы сөз қозғағанда əңгіме жеке бір белгіленген компьютер жайлы айтылмайды. Мұнда сервер ретінде программалық қамсыздандырылу да түсіндіріледі. Осылайша Интернет торабындағы қандай да бір компьютер бірнеше сервер функциясын орындап, əртүрлі қызмет жұмыстарын қамтамасыз етіп, есептеуіш техника құралдарына тəн басқа да жұмыстарды атқаруға болатын əмбебап компьютер болып табылады. Пошталық сервер клиенттерден мəліметтер қабылдап, оларды тізбек арқылы мəліметтер жиналатын пошталық серверлердің адресаттарына жібереді. Пошталық серверлер мен адресаттар арасында байланыс орнату барысында түскен мəліметтерді, компьютер адресаттарына автоматты түрде тарату жүзеге асырылады. Пошталық қызмет екі қолданбалы SMTP жəне POP3 протоколдарына негізделген. Біріншісімен компьютерден серверге мəлімет жіберілу іске асырылса, екіншісімен келіп түскен мəліметтерді қабылдау жүзеге асырылады. Клиенттік пошталық программалардың бірнеше түрі бар. Оларға мысалы, Wіndows операциялық жүйесінің стандартты программасы болып табылатын Mіcrosoft Outlook Express программасы жатады. Анағұрлым қуатты, электрондық поштадан басқа да іс жүргізу құралдарын басқаратын программа көпшілікке танымал, Mіcrosoft Offіce XP пакетінің құрамына кіретін, Mіcrosoft Outlook XP программасы. Арнайы жабдықталған пошталық программалардан əйгілі The Bat жəне Eudora Pro программаларын айтуға болады. Электрондық пошта жүйесі Интернетке қосылған кез-келген компьютерге мəлімет жеткізуге мүмкіндік береді. Мəлімет мəтін немесе кез-келген форматтағы файл – графика, музыка т.б. болуы мүмкін. Электрондық поштаны қолданушылардың жеке адрестері болады. Қолданушы адресі Интернеттің қандай да бір доменінде тіркеледі.

ІRC қызметі. ІRC (Іnternet Relay Chat) Интернетте нақты уақытта бірнеше қолданушының пікірталасуына арналған қызмет түрі. ІRC қызметін кейде чат-конференциялар немесе жай ғана чат деп атайды. ІRC жүйесінің дүние жүзіне ашық телеконференциялар жүйесінен айырмашылығы мəлімет алмасуға қатысушылар арасындағы тақырыпты талқылау бір ғана арна арқылы іске асырылады. Əрбір қолданушы өзінің жеке арнасын құрып оған басқа қатысушыларды шақырып “əңгімеге” тарта алады немесе дəл сол уақыттағы ашық арналардың біріне қосыла алады.

ІCQ қызметі. Бұл қызмет дəл сол уақытта Интернетке қосылған қолданушының желілік ІР-адресін іздеуге арналған. Мұндай қызметтің қажеттілігі көптеген қолданушылардың тұрақты ІР-адрестерінің болмауында. Қызмет атауы І seek you – “Мен сені іздеймін” сөйлемінің дыбыстық естілуінен шыққан. Бұл қызметті қолдану үшін оның орталық серверіне (http://www.icq.com) тіркеліп жеке номер UІN (Unіversal Іnternet Number) алу керек. Аталған номерді байланыс бойынша екінші адамға мəлімдейді.

Телеконференциялар. Көптеген желілер алғашқы ретте ғылыми, конструкторлық және оқу орындарын байланыстыратын жүйе ретінде жасалған болатын. Сондықтан ұжымдық пікірталас жүргізуге арналған желі мүмкіндігі телеконференция деп аталып, ол белгілі бір салада ғана қолдануға негізделген еді. Бірақ кейіннен желілер практикада кең пайдаланылып, оның алғашқы ғылыми семинар, конференцияға арналған мүмкіндігі біршама шетте қала бастады.







Ақпараттық:


Берілген ақпараттарды талдайды, модульдейді, жіктейді



Алынған ақпаратты нақты бөліп алады.



Информтика пәні жөнінде ақпарат алады



Коммуникативтік:


Ұсынылған ақпаратты белгілі мен белгісізге ажыратады


ІІІ. Білімді бекіту

Өтілген материал бойынша тапсырмалар:

1 тапсырма

1. Жұмыс столында өз атыңызбен папка құрыңыз.

2. Internet Explorer программасын іске қосыңыз.

3. Internet Explorer броузерінің «Избранное» менюінде Поисковые системы папкасын құрыңыз.

4. Осы папкаға келесі іздеу системамаларының адрестерін кіргізіңіз.

Орыс тіліндегі Yandex, Rambler, Google, Aport; Ағылшын тіліндегі Yahoo, AltaVista.

5. Google.kz іздеу системасына кіріп Қазақстан университеттеріне арналған сайттарды тауып, адрестерін өз папкаңызда сақтаңыз.

6. Yandex іздеу системасынан келесі мәліметтерді табыңыз:

- Андрей Дмитриевич Сахаров қашан және қай жерде туылды? Кай институтта және кандай факультетте оқыды.

- А. Д. Сахаровтың өмірінен қысқыша мәлімет, оның аты не үшін тарихта қалды?

- А. Д. Сахаровтың суретін тауып, өз папкаңызда сақтаңыз.

7. Rambler іздеу системасына кіріп, Орал гуманитарлық техникалық колледжінің сайтынан келесі сұрақтарға жауап табыңдар?

  • Колледж директоры кім?

  • Меңгерушілері кімдер?

  • Информатика-математика кафедра бетіне өтіп, ол жерден меңгерушісі кім және оның суретін өз папкаңызда сақтаңыз.

  • Барлық басқа кафедра меңгерушілері кімдер және олардың суреттерін өз папкаңызға сақтаңыз.

  • Сабақ өту кестесімен танысып, оны өз папкаңызға сақтаңыз.

  • Апорт іздеу системасына кіріңіз

8. Информатика пәні бойынша қазақша материалдар (лекция, лабораториялық жұмыс, практикалық жұмыстар, реферат және т.б.) және олардың адрестері.


Берілген сұрақтарға жауап береді:

Сабақта өткен тақырыпты бекіту үстінде студенттің осы алған ақпаратты толығымен меңгергенін анықтайды

1. Жұмыс столында өз атыңызбен папка құрыңыз.

2. Internet Explorer программасын іске қосыңыз.

3. Internet Explorer броузерінің «Избранное» менюінде Поисковые системы папкасын құрыңыз.

4. Осы папкаға келесі іздеу системамаларының адрестерін кіргізіңіз.

Орыс тіліндегі Yandex, Rambler, Google, Aport; Ағылшын тіліндегі Yahoo, AltaVista.

5. Google.kz іздеу системасына кіріп Қазақстан университеттеріне арналған сайттарды тауып, адрестерін өз папкаңызда сақтаңыз.

6. Yandex іздеу системасынан келесі мәліметтерді табыңыз:

- Андрей Дмитриевич Сахаров қашан және қай жерде туылды? Кай институтта және кандай факультетте оқыды.

- А. Д. Сахаровтың өмірінен қысқыша мәлімет, оның аты не үшін тарихта қалды?

- А. Д. Сахаровтың суретін тауып, өз папкаңызда сақтаңыз.

7. Rambler іздеу системасына кіріп, Орал гуманитарлық техникалық колледжінің сайтынан келесі сұрақтарға жауап табыңдар?

  • Колледж директоры кім?

  • Меңгерушілері кімдер?

  • Информатика-математика кафедра бетіне өтіп, ол жерден меңгерушісі кім және оның суретін өз папкаңызда сақтаңыз.

  • Барлық басқа кафедра меңгерушілері кімдер және олардың суреттерін өз папкаңызға сақтаңыз.

  • Сабақ өту кестесімен танысып, оны өз папкаңызға сақтаңыз.

  • Апорт іздеу системасына кіріңіз

8. Информатика пәні бойынша қазақша материалдар (лекция, лабораториялық жұмыс, практикалық жұмыстар, реферат және т.б.) және олардың адрестері.

Ақпараттық:

Берілген сұрақтарды белгілі мен белгісізге ажыратады

Коммуникативтік:

Өз жауабын берілген өлшемдер мен тәсілдерге сәйкес бағалайды.

Проблеманы шешу:

Өз іс-әрекетін бақылауды тапсырылған тәртіппен орындайды.

ІV. Үйге тапсырма. Қорытындылау

Өтілген материалдар бойынша

Google жүйесіне тіркелу, адресті жазу


Қосымша материалдарды қарайды.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Прочее

Скачать
Поучрочный план на тему: Электронная почта

Автор: Макпозова Арайлым Утебаевна

Дата: 27.10.2015

Номер свидетельства: 244492


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства