kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Подорож країною "Інформатика"

Нажмите, чтобы узнать подробности

                                   5 клас

Подорож країною «Інформатика»

 

Мета:

  • перевірити знання, уміння, навички, сформовані на попередніх уроках;
  • розвивати увагу, кмітливість, логічне мислення;
  • виховувати любов до інформатики.

Обладнання: ПК, програма Paint, карта країни, кросворд, грамоти, паровоз, фонограма, правила роботи.

Тип уроку: нестандартний, урок – подорож.

 

                       

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Подорож країною "Інформатика" »

5 клас

Подорож країною «Інформатика»


Мета:

  • перевірити знання, уміння, навички, сформовані на попередніх уроках;

  • розвивати увагу, кмітливість, логічне мислення;

  • виховувати любов до інформатики.

Обладнання: ПК, програма Paint, карта країни, кросворд, грамоти, паровоз, фонограма, правила роботи.

Тип уроку: нестандартний, урок – подорож.


Хід уроку

І. Організаційний момент.

1.1. Привітання

(слайд 1)

Знову день почався, діти.

Всі зібрались на урок?

Тож пора нам поспішати –

Кличе в подорож дзвінок.

А урок наш незвичайний,

«Грою» - всі його зовуть.

Щоб урок цей був цікавим,

Ти активним мусиш буть.

1.2. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні комп’ютер Мудрунчик запрошує нас у подорож чудовою країною. Він поведе нас у цікавий, захоплюючий світ. Тому що нині важко уявити життя без комп’ютерів. Комп’ютер служить усім. Він допомагає відпочити, стає партнером у грі, є джерелом пошуку різної інформації.

І для того, щоб ця подорож була цікавою, вам потрібно згадати все те, що ми вчили на минулих уроках, бути активними, старанними та уважними. А назву цієї загадкової країни ви дізнаєтесь, коли розгадаєте цей кросворд.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

2.1. Розгадування кросворда

(Слайд 2, 3)

1

б

і

т



2

с

к

а

н

е

р








3

і

н

ф

о

р

м

а

ц

і

я




4

м

о

д

е

м







5

в

о

р

д











6

м

о

н

і

т

о

р


7

м

и

ш

к

а









8

б

а

й

т










9

п

р

и

н

т

е

р





10

б

л

о

к








к

л

а

в

і

а

т

у

р

а





(На дошці кросворд на ватмані і діти маркером записують слова)

  1. Найменша одиниця виміру інформації. (біт)

  2. Пристрій, за допомогою якого можна ввести в комп’ютер малюнки, фотографії, текст. (сканер)

  3. Новини, повідомлення, відомості представлені у різних видах. (інформація)

  4. Пристрій, який використовують для зв’язку між комп’ютерами та для виходу в Інтернет. (модем)

5. Я пишу листи і вірші,

Мої тексти найгарніші.

Хай підтвердить весь народ,

Як усім потрібен (Word)

6. Я показую об’єкти,

Фото-, відео проекти.

Я не плеєр, не мотор,

А звичайний …(монітор)

7. Я не нишпорю в коморах,

Не ховаюся по норах.

Ковзаю по столу трішки,

Бо комп’ютерна я … (мишка)

  1. Основна одиниця виміру інформації. (байт)

  2. Друкувальний пристрій. (принтер)

  3. Якщо є складна робота,

Мусить бути лиш охота,

Бо зі мною буде толк,

Адже я – системний…(блок)

11. А, Б, В, Г, Ґ і кома –

Всім, мабуть, уже відома

Така клавішна структура.

Звісно ж це… (клавіатура)


Тож як називається та країна, якою ми сьогодні будемо подорожувати?

Отже, країна по якій ми здійснимо віртуальну подорож – називається ІНФОРМАТИКА. А отже тема нашого уроку має назву «Подорож країною Інформатика» (Слайд 5)

До речі, що на вашу думку означає слово «віртуальна»

(Відповіді учнів)

Віртуа́льність (від лат. virtus — потенційний, можливий) — вигаданий, уявний


2.2. Словникова робота

Кожен, хто подорожує, повинен виконувати такі правила.

(Слайд 6,7,8,9)

1. Правило піднятої руки. Якщо хочеш щось спитати, підніми руку.

2. Без дозволу - нічого не вмикай.

3. Знаєш сам – навчи того, хто не знає.

4. Будь уважним і старанним.

(С лайд 10)

Подорожувати ми будемо на цьому паровозі. Але подивіться уважно, і скажіть, чи помістимось ми всі? Правильно, всі не помістимось, тому до цього паровозу ми приєднаємо вагончики.




3. Складання речення «Незвичайний потяг»

Вам потрібно зібрати речення – потяг з окремих слів-вагонів. Щоб приєднати вагон до потяга, слід зібрати речення з тих слів які у вас на партах. Ну що ж, приступаємо до роботи.


Гаразд, всі справились із завданням. І девізом нашої подорожі буде цей вислів:

(Слайд 11)

«Наука для людини, як сонце для життя».


- Як ви розумієте цей вислів?

Щоб вирушати в дорогу, нам потрібно придбати квитки. Але квитки я вам буду видавати протягом нашої подорожі. Ціна квитка – ваші знання.


Увага! Швидкий потяг в подорож країною інформатика відходить з першої колії.

Ну що ж, вирушаємо в подорож.


Зупинка «Комп’ютерна граматика»

На цій зупинці, діти, я буду починати речення, а вам потрібно його закінчити.


4. Вправа «Незакінчене речення»

  • Комп’ютер складається з …

  • Операційна система в якій працює наш комп’ютер, називається…

  • Слово «Windows» в перекладі з англійської мови означає…

  • Після завантаження операційної системи з’являється …

  • На робочому столі розташовані….

  • Клавіша Enter …

  • Щоб закрити програму потрібно…

  • Щоб надрукувати велику літеру використовуємо клавішу…


Молодці! Справились із завданням, показали свої знання комп’ютерної грамотності, тож продовжуємо нашу подорож далі.


5. Фізкультхвилинка.

(Слайд 23)

Зупинка «Хвилинка Здоровя»

(Слайд 24)

(Ялинка)

ІІІ. Практична робота

(Слайд 25)

Станція «Веселий моніторчик»

На цій станції вам потрібно показати свої вміння малювати на комп’ютері. Будемо малювати монітор. Знаходимо піктограму програми Paint – це стаканчик з олівцями, і відкриваємо її.

Подивіться уважно на монітор, скажіть, якої він форми?

Яким інструментом будемо малювати квадрат? Намалюйте один квадрат, в середині ще один трішки менший, тільки візьміть інструмент «заокруглений прямокутник».

Підставку будемо малювати інструментом «еліпс». Розфарбуйте корпус монітора. А зараз давайте «оживим» наш моніторчик. Як це зробити? (Намалювати очі, ніс та ротик). Щоб намалювати очі – спочатку намалюйте одне око, потім його виділіть і скопіюйте – отримаєте ще одне точно таке ж око.

Зберігаєм малюнок: Файл Зберегти як… Зберегти.


Молодці. Симпатичні моніторчики ви намалювали.

(Слайд 25)

Релаксація. Закрийте всі очі. Зручно сядьте на стільчиках і уявіть, що ви потрапили у весняний ліс. (Звучить музика лісу)

Яку картинку ви собі уявили?


Рухаємось далі.


(Слайд 26)

Зупинка «Кмітливих»

Діти, на цій станції пропоную вам розв’язати цікаві задачі. Слухайте уважно умову задачі.

  1. На базар йдуть 7 жінок, назустріч їм йдуть 4 чоловіки і 2 жінки. Скільки людей йде на базар?

  2. Вага курки, яка стоїть на одній нозі - 3 кг.. Яка буде її вага, якщо вона буде стояти на двох ногах?

  3. Скільки потрібно зробити розрізів, щоб розпиляти колоду на 4 частини?


(Слайд 27)

Гра «Вгадай малюнок»

А зараз до мене вийде …. я буду показувати малюнок, ведучий повинен дати інформацію про те, що зображено на малюнку, і за тією інформацією ви повинні вгадати, про що йдеться мова. Хто перший відгадає, той займає місце ведучого. (Показ малюнків)

Молодці. І з цим завданням справились, показали свою кмітливість, логічне мислення. Рухаємось далі.

(Слайд 28)

Кінцева зупинка.

Комп’ютерний клас Грабовецької ЗОШ І-ІІ ступенів.


ІV. Рефлексія.

Ми прибули на кінцеву зупинку нашої віртуальної подорожі, але подорож країною Інформатика ми продовжимо на наступних уроках, де будемо дізнаватися про щось нове і цікаве.

  • А зараз скажіть мені, будь ласка, чи сподобалась вам ця подорож?

  • Який настрій був у вас протягом подорожі?

  • Діти, а як вигадаєте, хто розумніший – комп’ютер чи людина?

Протягом подорожі ви отримували квитки, порахуйте скільки у кожного квитків. Хто отримав найбільшу кількість квитків, той отримує грамоту за відмінні знання з інформатики, а всі інші отримають грамоту за активну участь на уроці. Оцінювання




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Подорож країною "Інформатика"

Автор: Чайка Світлана Онуфріївна

Дата: 10.06.2014

Номер свидетельства: 101199


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства