kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ойын сценарийін жүзеге асыру

Нажмите, чтобы узнать подробности

Барлық оқушылар:    Scratch ойын ортасында спрайттар үшін скрипт жазу;

Басым бөлігі:  Ойын ортасында программалау сценарийін әзірлей алады;

Кейбір оқушылар:  Әзірленген дайын сценарийді жүзеге асырады

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ойын сценарийін жүзеге асыру»

Бекітемін:

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

5.3. Компьютерлік ойындарды әзірлеу

Күні: 13.02.2020

Сынып: 6в

Мектеп-лицей: №16


Мұғалімнің аты-жөні: Бухарбаева Кундызай

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Ойынның сценарийін жүзеге асыру

Осы сабақта қол

жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына

сілтеме)

6.3.1.1 – ойын ортасындағы программалау сценарийін әзірлеу және жүзеге асыру

6.3.3.1 – программа ортасында қателерді табу және жөндеу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Scratch ойын ортасында спрайттар үшін скрипт жазу;

Басым бөлігі: Ойын ортасында программалау сценарийін әзірлей алады;

Кейбір оқушылар: Әзірленген дайын сценарийді жүзеге асырады.

Бағалау критерийі

Ойын ортасында скриптармен дұрыс жұмыс жасайды;

Ойын ортасында программалау сценарийін әзірлейді;

Әзірленген дайын сценарийді жүзеге асырады.

Тілдік мақсаттар

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Scratch программасы – программа Scratch – Scratch program,

Жоба –проект-project, спрайт-спрайт-sprite, сахна-сцена-scene, скрипт-скрипт-script, кітапхана-библиотека-library.

Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Scratch ойын ортасында ... болады?

Scratch ойын ортасында ... жүзеге асыруға болады?

Ойын ортасында кітапхана ресурстарын ... қолданасыз?

Құндылықтарға баулу

«Өмір бойы білім алу» қағидасын ұстанып, шығармашылық пен сын тұрғысынан ойлауға тәрбиелеу.

Пəнаралық байланыс

Бейнелеу өнері, ағылшын тілі

Алдыңғы білім

Scratch ойын программалау ортасында нысандар мен қағидалардың анимациясын құру.

Сабақ барысы

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин








6 мин

  1. Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу, оқушылардың көңіл-күйін сұрау.

  1. Топқа бөлу: Оқушыларды «Мазайка» әдісі қиындыларды сәйкестендіру арқылы оқушылар 2 топқа бөлінеді.

І топ – Scratch

ІІ топ – Спрайт

Оқушылар қиындылардан топ аттары құрастырылады.

Топ өз міндеттерін бөліп алады.

«Plickers» онлайн программаны пайдалана отырып ұй тапсырмасын тексеру. Арнайы карточкаларды пайдаланып оқушылар тест сұрақтарына жауап береді.

ҚБ. Әр тапсырма бойынша Scratch бағдарламасының кейіпкері Спрайт беріліп отырады.

Таратпа қағаздар арқылы

Топтың аттары жазылған қағаздар

«Scratch» «Спрайт»







Сабақтың ортасы

3 мин


















8 мин





































5 мин






































10 мин

Тақырыпты ашу. Адасқан сөздер. Берілген әріптердің ішінен

4 сөзді тауып тақырыпты анықтайды.



















Жауабы: «Ойын сценарийін жүзеге асыру» сабақтың тақырыбы

Сабаққа түсіндірме жұмыстары видео арқылы.

Топтық жүмыс: Жаңа тақырып бойынша топтарға тапсырма беріледі.

І топ: Scratch тобы берілген шашыратпа скриптілерді құрастырындар.

















Дискриптор:

  • Шашыратпаларды дұрыс ретін құрастырады.

  • Нәтижесінің дұрыстығын тексереді.

ІІ топ: Спрайт тобы берілген шашыратпа скриптілерді құрастырындар.

Дискриптор:

  • Шашыратпаларды дұрыс ретін құрастырады.

  • Нәтижесінің дұрыстығын тексереді.

ҚБ. Әр тапсырма бойынша Scratch бағдарламасының кейіпкері Спрайт беріліп отырады.

Жұптық жұмыс: «Quizizz» онлайн программаны пайдалана отырып жұптар тест сұрақтарына онлайн жауап береді.

  1. суретте көрсетілген команданы атаңыз?

А. Әрекет әрқашан қайталанады

В. Әрекет шексіз қайталанады

С. Әрекет қайталанбайды

Д. әрекет қайталанады

2. Нысанның қозғалысын атауға болады . . .

А. Ауысуына костюм

В. Қайта қию
с. Өткізуге

Д. мадақтауға

3. Идти 10 шагов бұл команда қандай блокта?

А. Қозғалыс

В. Бақылау

С. Келбеті

Д. сенсорлар

4. Спрайт дегеніміз не?

А. Фон

В. Кейіпкер

С. Жөндеу

Д. бағдарлама

5. осы команданың тағайындалуын таңда

А. Бағдарламаны іске қосу

В. Стоп бағдарлама

С. Құлбелгіні басқан кезде

Д. қозғалысты бастау

Дискриптор:

  • Тест сұрақтарына жауап береді.

ҚБ. Әр тапсырма бойынша Scratch бағдарламасының кейіпкері Спрайт беріліп отырады.

Жеке тапсырма: оқулықта 118 бетті ашып №3 тапсырманы орындаймыз. «Сүйікті қалама саяхат» ойынындағы Айнұр спрайтының скриптілерін құрастырындар.












Дискриптор:

  • Айнұрдың скриптілерін құрастырады;

  • Кейіпкерді таңдайды;

  • Фонды қояды;

  • Нәтижесін тексереді.

ҚБ. Әр тапсырма бойынша Scratch бағдарламасының кейіпкері Спрайт беріліп отырады.

Тұсаукесер

(слайд) көрсетілім түрінде ұсынылады.











Видеоролик



Электронды және қағаз түрінде
































Компьютер интернет





































Оқулық компьютер






Сабақтың соңы

5-минут








Кері байланыс Блоб ағашы:

Үйге тапсырма: «Астанаға саяхат» сценарийін құрастырып келу.





Саралау – Сіз қандай тəсілмен

көбірек қолдау көрсетпексіз?

Сіз басқаларға қарағанда

қабілетті оқушыларға тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз

оқушылардың

материалды игеру

деңгейін қалайтексеруді

жоспарлапотырсыз?

Денсаулық жəне

қауіпсіздік техникасын

сақтау

Оқушылардың қабылдау ерекшеліктерін ескере отырып, әрқайсысы өз идеясын ұсынуға мүмкіндік беретіндей топтық жұмыстарды ұйымдастырамын. Қабілеті жоғары оқушылар бар топтың тапсырмасын күрделі етіп беруге тырысамын.

Қабілеті жоғары оқушы мен қабілеті төмен оқушылар бір біріне қолдау көрсету мақсатында жұптық жұмыстарды ұйымдастырамын.

Лабиринттерді құрастыру, шығу жолдарын табу арқылы оқушыларыдың ой-өрісін кеңейтуге қол жеткіземін. «Бұрқасын сұрақтар» тәсілі арқылы өзара сұрақ алмасуға, өткенді талдауға және қорытынды жасауға қол жеткіземін.

Тапсырмаларға берілген дескрипторлар арқылы оқушыларды бағалаймын. Сұрақтарды ауызша талқылау барысында оқушылардың жауаптарын қадағалап, смайликтер беріп отырамын. Сабақ барысында оқушылардың белсенділігіне қарай мадақтаймын. Топтық бағалауды қолданамын. Кері байланыс арқылы өзін-өзі бағалауды ұйымдастырамын.



Техника қауіпсіздігін, өмір қауіпсіздігін сақтауды ескертемін.




















Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуғақатысты)?

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың

жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет?





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Ойын сценарийін жүзеге асыру

Автор: Кундызай Бухарбаева

Дата: 18.02.2020

Номер свидетельства: 540153
