kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Модельдер т?рі.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Та?ырып: Модельдер т?рі.

Саба?ты? ма?саты:

Білімділік: о?ушыларды модельдер т?рлерімен таныстыру.

Дамытушылы?: объектіні? а?паратты? ж?не графикалы?  модельдерін ??растыра алу?а, айырмашылы?тарын ажырата білуге ?йрету

Т?рбиелік: ж?мыс істеу кезіндегі ережелерді са?тау, ынтыма?тасты??а ж?мыс істеуге баулу.

О?ушылар білуі тиіс: нысанды зерттеу сызбасын, модельдеуді жіктеуді, а?паратты? модель т?сінігін, компьютерлік модель т?сінігін.

О?ушылар ?йренуі тиіс: модельдерді жіктеуді, модельдеуді орындауды, аны?тал?ан кезе?дерге с?йкес міндеттерді р?сімдеуді.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Модельдер т?рі.»

Сынып: 6 «А»

Күні: 21.12.2015

Тақырып: Модельдер түрі.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: оқушыларды модельдер түрлерімен таныстыру.

Дамытушылық: объектінің ақпараттық және графикалық модельдерін құрастыра алуға, айырмашылықтарын ажырата білуге үйрету

Тәрбиелік: жұмыс істеу кезіндегі ережелерді сақтау, ынтымақтастыққа жұмыс істеуге баулу.

Оқушылар білуі тиіс: нысанды зерттеу сызбасын, модельдеуді жіктеуді, ақпараттық модель түсінігін, компьютерлік модель түсінігін.

Оқушылар үйренуі тиіс: модельдерді жіктеуді, модельдеуді орындауды, анықталған кезеңдерге сәйкес міндеттерді рәсімдеуді.

Сабақтың түрі: жаңа тақырыпты ұсыну

Құралдар: интербелсенді тақта, оқулық, жұмыс парағы, кілттер, дербес компьютер

Технология: АКТ, ЖТБ.


Сабақтың барысы:


Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің әрекеті

Оқушылардың әрекеті

I Мотивациялық-мақсаттық кезең

8 мин


  1. Эмоционалдық-психологиялық дайындық

2 мин








  1. Тақырыпты қайталау

3 мин











  1. Жаңа тақырыпқа шығу

1 мин











  1. Мақсат қою

2 мин


Оқушыларды құрметтеу.

-Ал,енді балалар, орындарымызды анықтау үшін тақтадан жұлдыздарды алып, берілген номері бойынша отырыңыздар.

Бір-біріне сәттілік тілеу:
- Қайырлы күн, досым (бас бармақпен жақындатады)

- Қайырлы күн болсын (балаң үйрек(сұқ саусақ))
- Бүгінгі дүйсенбі күні(ортаң терек (ортаңғы саусақ))
- Сәттілікке толсын (шылдыр шүмек (аты жоқ саусақ))
- Біздің алар бағамыз (шынашақ (кішкентай саусақ))
- Кіл бестіктер болсын (бес бармақпен)





Өткен тақырыптың теориялық білімді тексеру.

Ақпараттық диктант.

  1. ____________ - нақты нысанды, _________ немесе үдерісті қарапайым етіп түсіндіреді.

  2. Модельдеу - _______________________

_________________________________________

_________________________зерттеу үшін модель құру.

3. ________________кезеңдері:есептің қойылуы, _________________, ______________________________, модельдеу нәтижесін талдау.


  • Ребусты шешу арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын біле аласыздар.

  • Берілген тақырыбы бойынша бүгінгі сабақта не істейміз деп ойлайсыңдар?

  • Сабақтың мақсаты қандай?.

Оқушылар тақтадан жұлдыздарды алады да, берілген номері бойынша отырады.

Оқушылар

алма-кезек   көршісінің  қолының  аттас саусақтарымен тиіп, бір-біріне сәттілік тілейді.





Оқушылар ақпараттық диктантты орындайды. Түсіп қалған сөздерді толықтырып жазу.








Жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды:

«Модельдер түрі»












Оқушылар өз мақсаттарын ұсынады.


II Танымдық-әрекеттік кезең

30 мин

    1. Теориялық бөлім 5 мин




    1. Практикалық бөлім

24 мин.





























    1. Сергіту сәті 1 мин




Оқушыларды интербелсенді тақта арқылы теориялық бөліммен таныстырады. (флипчарт көрсетіледі, (флипчартты дайындау барысында суреттері интернет желісінен алынған https://yandex.kz/images))


  • Балалар, сіздердің алдарыңызда жұмыс парақтарыңыз тұр.

І деңгей – бір-бірін тексереді.


Оқушылар жұмыс тәптерлеріне 81 беттегі тестті орындау.

(Орындау мен тексеруге 4 минут беріледі)


ІІ деңгей – өзіңді тексереді.

Компьютермен жұмыс. Сәйкестендіру.

МОДЕЛЬ

ОБЪЕКТ

Қасиеті

Модельдеу

мақсаты

Берілу

тәсілі

Модель

түрі

Тік төртбұрыштың ауданын есептеу: ені мен ұзындығын көбейту

Объектілердің пішіні мен орналасуы

Масштабы бойынша үлкейту, көрнекілік

формула

Имита-

циялық

Атомның ядросы мен электрондары

Дененің қозғалыс кезіндегі жағдайы

Қысқаша жазбасы

макет

таңбалық

Адамның секіру кезіндегі қозғалысы

Құрастыру принципі

Компьютерлікойындар

сурет

ойша

Жер ғаламшары

Фигуралардың ауданын есептеу

Геогафияны оқытудағы демонстрация

Бейне-

ролик

Материал- дық



(Орындау мен тексеруге 6 минут беріледі)


Мұғалім оқушыларғы бейнероликті қосып көзге арналған жаттығуларды орындатқызады.





ІІІ деңгей - өзіңді тексереді.

Төмендегі жұмбақтардың ненің моделі болып табылатынын көрсет. Жұмбақ шешуінің графикалық моделін сал.

Ақпараттық модель

Жауабы

Графикалық модель

1

Аласа талда,

Алуан алма.

Ал қызыл болмай,

Аузыңа салма.






2

Күндіз бәрі қашады,

Түнде аспанды басады.




3

Бес сатыда тұрады,

Қосылса, ән салады.




4

Жақын түгіл, шалғайды

Оятудан талмайды,

Төбелеске келгенде

Алдына жан салмайды.







5

Ағайынды бәрі,

Шықса жасыл,

Түссе сары.





(Орындау мен тексеруге 8 минут беріледі)


Шығармашылық тапсырма – мұғалім тексереді.

Сабаққа кешігу барысындағы жазылатын түсініктеменің сөздік моделін құрыңдар. Оны мәтіндік редакторда рәсімдеңдер.

(Орындау мен тексеруге 6 минут беріледі)





Оқушылар теориялық бөліммен танысады.




Оқушылар жұмыс парақтарымен жұмыс істейді.


81 беттегі тестті ашып орындайды.



Компьютерге отырып, сәйкестендіруді орындайды. Орындап болғаннан кейін кілт арқылы тапсырманы тексереді.


















Оқушылар көзге арналған жаттығуларды орындайды.


Жұмбақтың жауабын тауып, Paint бағдарламасында графикалық моделін құрастырады. Орындап болғаннан кейін кілт арқылы тапсырманы тексереді.















Шығармашылық тапсырманы WorPad мәтіндік редакторда орындайды. Орындап болғаннан кейін мұғалім тексереді.


ІІI Рефлексивті-бағалау кезеңі

5 мин


Мұғалім:

      • Бүгін сендер жаңа тақырыптан не білдіңдер?

      • Қалай ойлайсыңдар бүгін қойылған мақсатымызға жеттік пе?

«Жұлдыздар» рефлексия


Қызыл стикер «5»

Жасыл стикер «4»

Сары стикер «3»

Қызыл сары стикер «2»

Талдау, оқушылар өз ойын айтады.

Оқушылар тақтаға жақындап, таңдаған түспен аспанды толтырады.


IV Үй тапсырмасы

2 мин.

  1. §14 оқу

  2. 81 беттегі бақылау сұрақтары мен тапсырмалары (ауызша)

  3. Графикалық редактор құралдарының көмегімен сынып бөлмесінің моделін ұсыныңдар.

Оқушылар үйге берген тапсырманы күнделікке жазады. Сұрақтары болса сұрайды.





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Модельдер т?рі.

Автор: Бакыбаева Айжан Зикеновна

Дата: 06.01.2016

Номер свидетельства: 272856


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства