Күні:9.04.15ж | | Пәні:Информатика | Класы:7 |
Тақырыбы: | Мәтін құру.Кестелерді, суреттерді, дыбыстарды кірістіру |
Мақсаты: | Оқушыларды Word-та мәтіндік редакторында мәтін құруды, арасына кестелерді, суреттерді және дыбыстарды кірістіре білуге үйрету. Компьютерде практикалық жұмыс арқылы мәтіндік, графикалық редакторлармен жұмыс істеуді үйрету. Білімін тәжірибеде қолдануға үйрету, эссе жазу,өзін-өзі бағалауға және өзгені де бағалауға үйрету, «Бағдаршам» әдісі арқылы кері байланыс жасауды, формативті бағалауды үйрету. |
Күтілетін нәтиже: | Оқушыларды Word-та мәтіндік редакторында мәтін құра біледі. Кестелерді, суреттерді және дыбыстарды кірістіре біледі. Оқушының теориялық, практикалық білімдері арқылы АКТ пайдалануды үйренеді, пәнге деген қызығушылықтары артады. |
Түйінді идеялар: (кілтті сөздер) | Мен естіп - ұмыттым, көріп - есте сақтадым, орындап - түсіндім! |
Сабақ кезеңдері: | Уақыты | Сабақ барысы: | Бағалау | Ресурстар |
1.Кіріспе. | 10 мин | Ынтымақтастық ортаны қалыптастыру мақсатында тренинг: Оқушылар шеңбер құрып (сағат тілі бойынша) әр оқушы көршісіне сәттілік тілейді. Топқа бөлу: әр оқушы енгізу және шығару құрылғыларын таңдау арқылы Үй тапсырмасын сұрау: «Мағынаны ажырату» әдісі бойынша. І топ: «Мәтіндік процессор туралы жалпы түсінік» ІІ топ: «Құжаттарды құру және сақтау» Постерге жазып қорғауды ұсынамын. | Формативті бағалау: бас бармақ арқылы Үш шапалақ | Презентация |
2.Тұсаукесер. | 7 мин | «Тоғысқан пікірталас» әдісі. Диалог: Сіз қай нұсқаны таңдар едіңіз?Қағаздағы мәтін немесе Компьютерде терілген мәтін Жұптық жұмыс | Формативті бағалау: бас бармақ арқылы | 1.Түрлі түсті бояу қарындаштар. 2.Ақ қағаздар 3.Компьютер 4.Түрлі –түсті стикерлер. 5.Маркер. |
3.Негізгі бөлім. | 20 мин | 1. «Эссе» немесе «Еркін жазу» жазу әдісі. Көктем мезгіліне байланысты 3 сөйлемнен тұратын әңгіме құрып, көктем деп сақта .Жеке немесе жұптасып орындау 2. Практикалық жұмыс: 1.Суреттер кірістіру. 2.Кестелерді кірістіріп, толтыру 3.Дыбыстар кірістіру 3. «Оңайдан қиынға қарай» әдісі бойынша деңгейлік тапсырманы орындау.Дарынды балалармен жұмыс. 4.Сергіту сәті. | Жиынтық бағалау. Өзін – өзі бағалау.БҮҮ :-) Тақырыпты жақсы меңгердім :- ? Сабақты жақсыдан төмен меңгер дім, әлі де жұмыс жасауым қажет. : - ( Бұл тақырып бойынша көп жұмыс жасауым қажет. «Бағдаршам» әдісімен бағалау | 1.Презентация 2.Компьютер |
4.Қорытынды. | 5 мин | «Миға шабуыл» әдісі бойынша сын тұрғысынан ойлауға сұрақтар беріледі. 1.Microsoft Word -ты іске қосу әрекеті? 2.Терезе элементтерін ата 3.Кесте, сурет, дыбыстар қосу үшін қандай әрекеттер орындаймыз? 4.Қалай сақталады? | Жетонмен | презентация |
Рефлексия. | 3 мин | «Бағдаршам» әдісімен. Үш түс арқылы «не білдім?», «нені түсінбедім?» және «нені оқу қажет?» деп өзін-өзі бағалайды. |
Қосымша оқу. Үй тапсырмасы. | Мәтін құру.Кестелерді, суреттерді, дыбыстарды кірістіру тақырыпты оқу және интернеттен қосымша мәліметтер алу. |
Не сәтті өтті? Нені дамыта аласыз? | Сабаққа деген ынтасы артты, сабаққа барлық оқушы жұмыла кірісті, топтық таныстырылым жасауды меңгерді, сыни ойлауды үйренді. |
Не сәтсіз өтті? Нені өзгерткіңіз келеді? | Тапсырмалар орындау кезінде уақытты үнемді пайдалана білмеді, жұмыс жасау кезінде шулы болды. |