kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Космічна подорож (Алгоритми)

Нажмите, чтобы узнать подробности

Дане занняття дозворляє в ігровій формі сприймати інформацію про алгоритми. Ви з учнями або студентамивирушите до чарівно­го космічного світу для того, щоб опанувати нові знання і отримати багато нових вражень. 

Цілі:

  • навчальна: повторити основні поняття з теми «Ал­горитми»; активізувати увагу та мислення; формува­ти вміння аналізувати і робити висновки; формувати вміння «читати», складати та виконувати алгоритми; формувати навички роботи з ППЗ «Сходинки до інфор­матики»;
  • розвивальна: стисло та грамотно висловлювати свої міркування та обґрунтовувати їхню правильність, сприяти формуванню пізнавальної самостійності, зна­ходити причиново-наслідкові зв'язки;
  • виховна: виховувати інтерес до вивчення інформа­тики, уважність, зібраність, спостережливість, позитивне ставлення студентів до навчально-пізнавальної діяльності.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Космічна подорож (Алгоритми) »

АЛГОРИТМИ

«Сходинки до інформатики»

ТЕМА: КОСМІЧНА ПОДОРОЖ

Цілі:

  • навчальна: повторити основні поняття з теми «Ал­горитми»; активізувати увагу та мислення; формува­ти вміння аналізувати і робити висновки; формувати вміння «читати», складати та виконувати алгоритми; формувати навички роботи з ППЗ «Сходинки до інфор­матики»;

  • розвивальна: стисло та грамотно висловлювати свої міркування та обґрунтовувати їхню правильність, сприяти формуванню пізнавальної самостійності, зна­ходити причиново-наслідкові зв'язки;

  • виховна: виховувати інтерес до вивчення інформа­тики, уважність, зібраність, спостережливість, позитивне ставлення студентів до навчально-пізнавальної діяльності.

Тип заняття: узагальнення та повторення знань, формування вмінь та навичок.

Форма заняття: заняття-подорож.

Обладнання: мультимедійна презентація, зоряні атласи (роздавальний матеріал), ППЗ «Сходинки до ін­форматики», карта подорожі (формат А1).

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

  1. Привітання

  2. Створення позитивного настрою та психологічної готовності до заняття

  • Сьогодні ми з вами вирушимо до чарівно­го космічного світу для того, щоб опанувати нові знання і отримати багато нових вражень. Перш ніж вирушити, потрібно приготувати космічний корабель, адже ми тепер з вами одна команда. Для цього я запрошую вас покласти праву руку на пульт керування. Щоб стартувати, заплющимо очі. Уявімо, що ми очікуємо від цієї незвичайної подорожі, та запам’ятаємо наші думки.

(Студенти підходять до пульту керування із зо­браженням Землі та контурів долоней навколо неї. Лунає космічна мелодія.)

  • Відкрийте очі та займіть місця у на­шому зорельоті. Погляньте, як наш корабель за­лишає планету Земля та вирушає в космічну по­дорож.

(Викладач демонструє слайд з відео «Старт космічної ракети».)

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ


  • Ми отримали повідомлення з планети «01579» в закодованому вигляді тому, що мешканці цієї планети спілкуються за допомогою чисел.




  1. Оголошення теми. Гра «Дешифрувальник»

(Студенти розгадують повідомлення; правильна від­повідь – алгоритм.)

Розшифруйте повідомлення


  1. Бесіда

  • А що таке алгоритм? (Алгоритм – це чіт­ка послідовність дій, що приводить до поставле­ної мети)

  • Як називається той, хто виконує алгоритм? (Виконавець)

  • Чим можна керувати виконавцем? (Коман­дами)

  • Студенти, наведіть приклади алгоритмів у на­шому житті! (Приготування чаю, поливання квітів, ранкова зарядка, збирання до школи тощо)

  • Отже, сьогодні ми вчитимемося працювати з виконавцями та їх командами, виконуватимемо та самостійно складатимемо алгоритми. Для цьо­го ми й вирушили в космічну подорож!

III. ПОДОРОЖ ПЛАНЕТАМИ

Планета Павутиння

Планета Павутиння


  • Погляньте в ілюмінатор! Ми підлітаємо до нової планети Павутиння. Студенти, а чому ця плане­та має таку назву?

  • Так, дійсно, мешканці цієї планети завжди все плутають. Допоможемо їм?

Завдання 1

  • Ваше завдання: визначте, де записано алго­ритм, та поясніть, чому ви так вважаєте.

А. 1) Взяти голку, нитку і ножиці.

2) Відмотати і відрізати нитку.

  1. Просили нитку у вушко голки.

  2. Зав’язати вузлик на нитці.

Б. 1) Взяти голку, нитку і ножиці.

2) Нагріти воду в чайнику.

3) виконати фізичні вправи.

4) Виконати домашнє завдання.



Завдання 2

Допоможіть мешканцям планети знайти ал­горитм та розташувати дії у правильній послідов­ності.

1. Почистити зуби.

2. Вимкнути будильник, щоб не дзвенів. '

3. Прибрати ліжко і зробити зарядку.

4. Взути капці.

5. Підвестися з ліжка.

6. Взяти портфель і піти до школи.

7. Вмитися, одягнутися, поснідати.

8. Одягнути куртку або пальто.

(Студенти виконують завдання в персональних «Зоряних атласах», де розміщені всі завдання заняття. Викладач цікавиться результатами робо­ти кожного студента. Надає необхідну допомогу.)

  • А чому послідовність, у якій переплутані дії, не є алгоритмом?

  • Отже, ми вирушаємо до наступної планети.

Планета Записаних кроків

Планета Записаних кроків




– Ось наступна наша планета! Поміркуймо над її назвою. Чому в неї таке дивне ім’я?

— Так, дійсно, на цій планеті мешканці полюбляють чітко записувати свої дії. Вони приготували для нас цікавий подарунок – відеофрагмент. Ваше завдання – уважно дивитись відео, щоб відповісти на такі запитання:








  1. Який алгоритм зображено?

  2. Хто є виконавцем?

  3. Які команди були виконані?


  • Дякую! Ви були уважні і дали правильні відповіді на запитання. Мешканці планети задо­волені, що їхня праця, запис відео для вас, була корисна для нас. Але в них є ще одне завдання. Погляньте у свої «Зоряні атласи». Вам необхідно знайти правильну пару виконавець-команда і сполучати їх лінією. Нагадую, що спочатку ми дума­ємо, потім малюємо лінію.

Виконавець Команди

Садівник Спекти торт

Студент Прочитати вірш

Комп’ютер Принести м’ячик

Собака Записати на диск

Викладач Виписати рецепт

Повар Посадити дерево

Лікар Виставити оцінки

(Викладач перевіряє виконання завдання у кож­ного студента, за потреби допомагає.)

  • Із цим завданням ви впорались. У нас за­лишилось ще одне завдання від мешканців. По­гляньте на дошку. Їжачок уміє ходити лише вго­ру та ліворуч. Вам необхідно намалювати шлях стрілочками (вгору, ліворуч). Оберіть найкоротший шлях для їжачка.

(Після виконання завдання студентами викладач демонструє свій варіант.)












































  • А хто знайшов інший шлях? Чи є ваш шлях коротшим? Чи, можливо, він довший? (Піс­ля міркувань студенти доходять єдиної думки, що всі шляхи однакові.)


















IV. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

— Ми допомогли мешканцям планети Записа­них кроків, а вони пропонують нам відпочити ра­зом з ними.

(Викладач просить студентів вийти із-за парт та­ким чином, щоб їм було зручно виконувати вправи.)

Планета Навантажувач




Планета навантажувач



  • Ось ми досягли останньої планети в нашій подорожі. Подивіться, яка в неї цікава своєрідна назва – планета Навантажувач. Мешканці цієї планети зіткнулись з проблемою – у них ніяк не виходить завантажити човен математичним ван­тажем. Допоможемо їм? Для цього нам необхідно пройти інструктаж.

Інструкція до практичної роботи

  • Як називається наш виконавець? Які ко­манди він може виконувати? Яким чином можна керувати навантажувачем? Які правила заванта­ження човна?

(Викладач демонструє та коментує правильне завантаження човна, студенти підказують.)

  • Ми з вами працюватимемо у дві зміни: перша зміна виконує завдання за комп’ютерами, а друга – у зоряному атласі. Потім зміни міня­ються місцями.

Виконання завдань практичної роботи





Завдання із «Зоряного атласу»

1. Запиши в комірках шлях автобусу.










































































































































Комірки для запису шляху автобуса:



























































2.Намалюй за поданим зразком та познач шлях необхідними командами-стрілками.

























































































































































































































(Під час виконання завдань викладач допома­гає студентам, які мають певні проблеми у виконанні завдань, навідними запитаннями).

Аналіз практичної роботи

  • Кому завдання було виконувати легко?

  • А кому завдання здалися складними?

  • Я побачила, що майже всі впорались із завдан­нями. Молодці! Отже, ми допомогли мешканцям планети завантажити човен та розв’язати завдання. Оскільки під час роботи наші очі втомились, настав час викопати вправи для очей.

Вправи для очей

  1. ПІДСУМКИ ЗАНЯТТЯ

Загальний підсумок

  • Ось майже і закінчується наша подорож. Пригадаймо, які планети відвідали? Що нового дізналися? (Які поняття повторили? Що використовували?)

  • З якою метою нам потрібно вивчати алго­ритми? (Правильно розв’язувати завдання, чіт­ко виконувати команди.)

Рефлексія

  • Настав час повернутися додому. Я запро­шую вас до пульта керування космічного човна. Покладіть на нього свої долоні та закрийте очі. Пригадайте свої думки на початку нашої подо­рожі та порівняйте їх зі своїми враженнями, які отримали під час подорожі.

  • На згадку про подорож ми маємо зали­шити яскраві зорі на нашому небі. Але спочат­ку я пропоную записати на зорях, що найбіль­ше вам подобалось. Що вас здивувало у нашій подорожі? Яка планета сподобалась найбіль­ше? Чому?

(Студенти пишуть на зорях свої враження та думки та наклеюють на зоряну карту подоро­жі. На карті зображено на темному тлі плане­ти, якими подорожували студенти. Зорі доречно до­повнюватимуть загальний вигляд. Викладач обов’язково аналізує записи на зорях у позааудиторний час.)

Вербальне оцінювання

Викладач на підставі виконаних завдань вербально оцінює студентів.

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ


4



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Космічна подорож (Алгоритми)

Автор: Торохтій Ірина Олександрівна

Дата: 10.06.2014

Номер свидетельства: 101060


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства