kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект урок на тему"Жобаны құру,ашу,сақтау,фильмді көрсету"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Күні :16.04-19.04. 2018ж

Сыныбы: 9 «А», 9 «Ә»,9«Б»

Мектеп: «А.Қарсақбаев атындағы орта мектебі» КММ

Мұғалімнің аты-жөні:Авдарсоль А

Сабақтың тақырыбы:

Жобаны құру,ашу,сақтау,фильмді көрсету

Сабақтың мақсаты

 Оқушыларға Windows Movie Maker бағдарламасы, шығыс файлы, фильмді сақтау, қолданылатын файл типтері туралы толық мағлұмат беру.

Жетістік критерийлері

 Оқушылар Windows Movie Maker бағдарламасында фильмді сақтай алады, қолданылатын файл типтері туралы толық мағлұмат алады.

Ойлау дағдыларының деңгейі

түсіну, қолдану

Лексика мен терминология:  Аудиофайлдар: AIF, AIFC, AIFF, ASF, AU, MP2, MP3, MPA, SND, WAV, WMA.

Кескін файлдары: BMP, DIB, EMF, GIF, JFIF, JPE, JPEG, JPG, PNG, TIF, TIFF, WMF.

Бейнефайлдар: ASF, AVI, M1V, MP2, MP2V, MPE, MPEG, MPG, MPV2, WM, WMV.

 Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер: Фильм, кадр, клип терминдері нені білдіреді?

Құндылықтарға баулу

Оқушыларды ұқыптылыққа, жұппен жұмыс жасаған кезде ұйымшылдыққа және бір-бірінің пікірін сыйлауға тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Қазақ тілі, ағылшын тілі, математика

Акт –ны қолдану

Bilimland, компьютер,

Алдыңғы оқу

Windows Movie Maker бағдарламасында фильм құруды, сақтауды біледі.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

 

Сабақтың басы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылармен сәлемдесу

Жағымды психологиялық ахуал туғызу

Өтілген тақырып бойынша тапсырма

  1. Графикалық ақпаратты ұсынудың неше түрі бар?
  2. Растрлық кескін дегеніміз не?
  3. Фрактальдық және векторлық кескіннің айырмашылықтарын айтыңыз?
  4. Графиканың қандай негізгі бағыттары бар?

                                    1-тапсырма Жұптық жұмыс

Дескриптор:

1.Жариялауды анықтайды.

2.Жарияланған фильмнің мүмкіндіктерін көрсетеді

                                        2-тапсырма

  1. Windows Movie Maker бағдарламасында суреттерді пайдаланып видео дайындау.

«Ғарышкерлер күні» тақырыбында 5 суреттен тұратын видео даярлау.

Сабақтың соңы

Кері байланыс

«3-2-1» әдісі бойынша төмендегі сөйлемнің бірін таңдап, сөйлемді толықтыр.

3

Мен бүгін үйренген 3-нәрсе.

2

Мен қызықты деп тапқан 2-нәрсе.

1

Мен үшін күрделі 1-сұрақ.

Үйге тапсырма

185 бет оқу, фильм құру үшін материалдар жинақтау.

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық

және қауіпсіздік техникасының

сақтау

Сабақтың мақсатына қарай  тапсырма беремін. « Аналар» тақырыбында 7 суреттен тұратын видео даярлау.

 

 

Мадақтау

Оқушыларға компьютер алдында отыру кезінде және онымен жұмыс жасауда қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіледі

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралыда, оқу туралыда ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

         

Тексерілді........

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Конспект урок на тему"Жобаны құру,ашу,сақтау,фильмді көрсету"»

Күні :16.04-19.04. 2018ж

Сыныбы: 9 «А», 9 «Ә»,9«Б»

Мектеп: «А.Қарсақбаев атындағы орта мектебі» КММ

Мұғалімнің аты-жөні:Авдарсоль А

Сабақтың тақырыбы:

Жобаны құру,ашу,сақтау,фильмді көрсету

Сабақтың мақсаты

 Оқушыларға Windows Movie Maker бағдарламасы, шығыс файлы, фильмді сақтау, қолданылатын файл типтері туралы толық мағлұмат беру.

Жетістік критерийлері

 Оқушылар Windows Movie Maker бағдарламасында фильмді сақтай алады, қолданылатын файл типтері туралы толық мағлұмат алады.

Ойлау дағдыларының деңгейі

түсіну, қолдану






Лексика мен терминология: Аудиофайлдар: AIF, AIFC, AIFF, ASF, AU, MP2, MP3, MPA, SND, WAV, WMA.

Кескін файлдары: BMP, DIB, EMF, GIF, JFIF, JPE, JPEG, JPG, PNG, TIF, TIFF, WMF.

Бейнефайлдар: ASF, AVI, M1V, MP2, MP2V, MPE, MPEG, MPG, MPV2, WM, WMV.

Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер: Фильм, кадр, клип терминдері нені білдіреді?

Құндылықтарға баулу

Оқушыларды ұқыптылыққа, жұппен жұмыс жасаған кезде ұйымшылдыққа және бір-бірінің пікірін сыйлауға тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Қазақ тілі, ағылшын тілі, математика

Акт –ны қолдану

Bilimland, компьютер,

Алдыңғы оқу

Windows Movie Maker бағдарламасында фильм құруды, сақтауды біледі.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар


Сабақтың басы





































Оқушылармен сәлемдесу

Жағымды психологиялық ахуал туғызу

Өтілген тақырып бойынша тапсырма

  1. Графикалық ақпаратты ұсынудың неше түрі бар?

  2. Растрлық кескін дегеніміз не?

  3. Фрактальдық және векторлық кескіннің айырмашылықтарын айтыңыз?

  4. Графиканың қандай негізгі бағыттары бар?

1-тапсырма Жұптық жұмыс

Дескриптор:

1.Жариялауды анықтайды.

2.Жарияланған фильмнің мүмкіндіктерін көрсетеді

2-тапсырма

  1. Windows Movie Maker бағдарламасында суреттерді пайдаланып видео дайындау.

«Ғарышкерлер күні» тақырыбында 5 суреттен тұратын видео даярлау.

 

Дескриптор:

  1. 5 суреттен тұратын видеоны даярлайды

  2. Оны « Ғарышкерлер күні » тақырыбында сақтайды.






компьютер

https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/9-synyp/lesson/
















компьютер

Сабақтың соңы


Кері байланыс

«3-2-1» әдісі бойынша төмендегі сөйлемнің бірін таңдап, сөйлемді толықтыр.

3

Мен бүгін үйренген 3-нәрсе...

2

Мен қызықты деп тапқан 2-нәрсе...

1

Мен үшін күрделі 1-сұрақ...

Үйге тапсырма

185 бет оқу, фильм құру үшін материалдар жинақтау.











Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық

және қауіпсіздік техникасының

сақтау

Сабақтың мақсатына қарай тапсырма беремін. « Аналар» тақырыбында 7 суреттен тұратын видео даярлау.



Мадақтау

Оқушыларға компьютер алдында отыру кезінде және онымен жұмыс жасауда қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіледі

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралыда, оқу туралыда ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Тексерілді...........................................






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Конспект урок на тему"Жобаны құру,ашу,сақтау,фильмді көрсету"

Автор: Авдарсоль Анаргуль.

Дата: 16.04.2018

Номер свидетельства: 466414


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства