kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасы. Терезе

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ жоспары

Пән атауы:

Мектеп: Кеңес Одағының Батыры Сабыр Рахымов атындағы Шымкент республикалық «Жас ұлан» мектебі

Күні: 13.10.17

Мұғалім аты-жөні:

Сынып: 10 г

Оқушы саны: 11

Қатыспағандар саны:11

Сабақ тақырыбы

Қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасы. Терезе

Сабақ мақсаты

Қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасымен танысады.

Тақырып бойынша алған теориялық білімдерін практикалық тапсырма орындауда тиімді пайдаланады. 
Компьютерде дұрыс жұмыс істеу ережесін ұстануға үйренеді. 

Құндылықтарға тәрбиелеу

«Мәңгілік ел»

Пәнаралық байланыс

Ағылшын-тілі, қазақ-тілі

Алдыңғы білім

Өтілген тақырыптарды еске тусіру

Үй тапсырмасы

Алгоритм және визуалды программалау технологиясы

Қауіпсіздік және денсаулық

Техника қауіпсіздік ережесін сақтау. Ұқыпты болу.

Сабақ барысы

Уақыты (минут)

Ұйымдастыру кезеңі

Қолданылатын ресурстар

Басы

10 минут

Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу.

«Сәттілік шеңбер» арқылы ынтымақтастық атмосфе-расын қалыптастыру. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.

Өтілген тақырыптарды еске тусіру мақсатында «Кім білімді, кім жылдам?» ойынын қолдау.

Ойынның шарты: алдын ала дайындалған сұрақтарға тез жауап беру керек. Әр сұраққа бір ұпай беріледі.

Сұрақтар

  1. Бірінші сабақта қандай тақырып өттік?
  2. Техника қауіпсіздік ережесі неше бөлімнен тұрады?
  3. Екінші сабақта қандай тақырып өттік?
  4. Бұл сабақта не үйрендік?
  5. Үшінші сабақта қандай тақырып өттік?
  6. Алгоритмнің  қасиеттерін атаңдар?
  7. Алгоритимнің түрлерін атаңдар?
  8. Сендермен өткен сабақта қандай алгоритмдер түздік?

Сабақтың тақырыбын және мақсатын, жұмыс жоспарын  хабарайды.

 Бүгін сендермен «Қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасы. Терезе»  тақрыбын өтеміз.

Сабақтың мақсаты:

Қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасымен танысу.

Тақырып бойынша алған теориялық білімдерін практикалық тапсырма орындауда тиімді пайдалану. 
Компьютерде дұрыс жұмыс істеу ережесін үйрену. 

Сынып журналы, тәртіп дәптері.

Бағалау топтамалары

Ортасы

25 минут

Жаңа сабақ:
Біз Visual Basic 6 версиясын – осы кең тараған бағдарламалау тілінің соңғы жаңалықтарының бірін оқып – үйренуі бастаймыз. Visual Basic өзін инструменттердің үлкен жиынтығын пайдалана отырып, пішімдер мен графикалық объектілерді көрнекі құрастұруға болатын графикалық орта ретінде ұсынады.
Visual Basic бағдарламалау тілі дегеніміз – көпке таныс Basic стандартттық тілінің кеңейтілген версиясы.
Visual Basic – ті іске қосу Пуск – Программы - Visual Basic - Visual Basic6 командасымен жүзеге асырылады. Visual Basic программасы терезесі мыналардан тұрады:

  • Пішіннің конструктор терезесінен.
  • Қасиеттер терезесінен.
  • Құрал-саймандар тақтасынан (басқару элементтері).
  • Жоба терезесінің нұсқаушысынан.
  • Пішін терезесінен.
  • Тақырып жолынан.
  • Мәзірлер қатаарынан.
  •  
  • Дәптерлеріңе  Visual Basic терезенің интерфейсін жабыстырып алыңдар

Тақтада тұрған кеспе қағаздар көмегімен  мәзірлер атауын үш тілде анықтап тотастырыңдар. 

 Әрбір дұрыс оптастыру үшін  ұпай беремін.

Мәзірлер атауы үш тілде

File

 Edit

 View

 Project

 Format

Debug

 Diagram

 Tools

Window

Help

Queru

Файл Правка Вид Проект Формат Отлатка

Диограмма

Данные

Окно

Справка Сервис

Файл Түзету

Түр

Жоба

Пішін

Жөндеу

Диограмма

Деректер

Терезе

Анықтама

Қызмет

Осы көрстелген мәзірлерді  ұландарға жинақтау үшін  жаңа материалдарға байланысты өз беттерінше дайындық.

Әрбір ұлан бір мәзірге анықтама береді. Дұрыс жауаптар үшін жасыл ұпайлар  беріледі.

Тәжрибелік тапсырма

Ұландар компьютерде өздерінің алғашқы жобаларын дайындайды.

Мұғалім жобаның дұрыстығын тексереді. бақылайды,  консультация береді, бағыт-бағдар сілтейді, ынталандырады, мақтайды бағалау критерилермен таныстырады.

Бағалау критерилары:

  • Бірінші орындап болған екі ұланға 3ұпай беріледі.
  • Екінші орындап болған екі ұланға 2 ұпай беріледі.
  • Үшінші  орындап болған екі ұланға 1 ұпай беріледі.
  • Көмек сұраған ұландарға қызыл түсті ұпай беріледі.

.

Бағалау

Ұландардың сабақ барысында жинаған ұпайларын қоржыннан тексеру және бағалау.

Үйге тапсырма

«Информатика»2014. Б.Қ. Сапарғалиева, Н.Е. Масалиева, Г.А. Тезекбаева

§7. 51-56 бет. 

Бақылау сұрақтарына жауап табу 56 бет

Компьютер

Видиопроектор

Кеспе қағаздар

Бағалау топтамалары

Компьютер

Бүгін сабақта стент

Күнделік

Соңы

5 минут

 Сабақты қорытындылау
Ұландарға «Мишень» таратылады және соның көмегімен кері байланыс алынады.

«Мишень»




 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасы. Терезе»

Сабақ жоспары


Пән атауы:

Мектеп: Кеңес Одағының Батыры Сабыр Рахымов атындағы Шымкент республикалық «Жас ұлан» мектебі


Күні: 13.10.17

Мұғалім аты-жөні:

Сынып: 10 г

Оқушы саны: 11

Қатыспағандар саны:11

Сабақ тақырыбы

Қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасы. Терезе

Сабақ мақсаты

Қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасымен танысады.

Тақырып бойынша алған теориялық білімдерін практикалық тапсырма орындауда тиімді пайдаланады. 
Компьютерде дұрыс жұмыс істеу ережесін ұстануға үйренеді. 

Құндылықтарға тәрбиелеу

«Мәңгілік ел»


Пәнаралық байланыс

Ағылшын-тілі , қазақ-тілі


Алдыңғы білім

Өтілген тақырыптарды еске тусіру

Үй тапсырмасы


Алгоритм және визуалды программалау технологиясы

Қауіпсіздік және денсаулық

Техника қауіпсіздік ережесін сақтау. Ұқыпты болу.

Сабақ барысы

Уақыты (минут)

Ұйымдастыру кезеңі

Қолданылатын ресурстар

Басы

10 минут


Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу.

«Сәттілік шеңбер» арқылы ынтымақтастық атмосфе-расын қалыптастыру. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.



Өтілген тақырыптарды еске тусіру мақсатында «Кім білімді, кім жылдам?» ойынын қолдау.

Ойынның шарты: алдын ала дайындалған сұрақтарға тез жауап беру керек. Әр сұраққа бір ұпай беріледі.







Сұрақтар

  1. Бірінші сабақта қандай тақырып өттік?

  2. Техника қауіпсіздік ережесі неше бөлімнен тұрады?

  3. Екінші сабақта қандай тақырып өттік?

  4. Бұл сабақта не үйрендік?

  5. Үшінші сабақта қандай тақырып өттік?

  6. Алгоритмнің қасиеттерін атаңдар?

  7. Алгоритимнің түрлерін атаңдар?

  8. Сендермен өткен сабақта қандай алгоритмдер түздік?

Сабақтың тақырыбын және мақсатын, жұмыс жоспарын хабарайды.

Бүгін сендермен «Қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасы. Терезе» тақрыбын өтеміз.

Сабақтың мақсаты:

Қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасымен танысу.

Тақырып бойынша алған теориялық білімдерін практикалық тапсырма орындауда тиімді пайдалану. 
Компьютерде дұрыс жұмыс істеу ережесін үйрену. 


Сынып журналы, тәртіп дәптері.





Бағалау топтамалары


Ортасы

25 минут




Жаңа сабақ:
Біз Visual Basic 6 версиясын – осы кең тараған бағдарламалау тілінің соңғы жаңалықтарының бірін оқып – үйренуі бастаймыз. Visual Basic өзін инструменттердің үлкен жиынтығын пайдалана отырып, пішімдер мен графикалық объектілерді көрнекі құрастұруға болатын графикалық орта ретінде ұсынады.
Visual Basic бағдарламалау тілі дегеніміз – көпке таныс Basic стандартттық тілінің кеңейтілген версиясы.
Visual Basic – ті іске қосу Пуск – Программы - Visual Basic - Visual Basic6 командасымен жүзеге асырылады. Visual Basic программасы терезесі мыналардан тұрады:

  • Пішіннің конструктор терезесінен.

  • Қасиеттер терезесінен.

  • Құрал-саймандар тақтасынан (басқару элементтері).

  • Жоба терезесінің нұсқаушысынан.

  • Пішін терезесінен.

  • Тақырып жолынан.

  • Мәзірлер қатаарынан.

  • Дәптерлеріңе Visual Basic терезенің интерфейсін жабыстырып алыңдар

Тақтада тұрған кеспе қағаздар көмегімен мәзірлер атауын үш тілде анықтап тотастырыңдар.

Әрбір дұрыс оптастыру үшін ұпай беремін.







Мәзірлер атауы үш тілде

File

Edit

View

Project

Format

Debug

Diagram

Tools

Window

Help

Queru

Файл Правка Вид Проект Формат Отлатка

Диограмма

Данные

Окно

Справка Сервис

Файл Түзету

Түр

Жоба

Пішін

Жөндеу

Диограмма

Деректер

Терезе

Анықтама

Қызмет

Осы көрстелген мәзірлерді ұландарға жинақтау үшін жаңа материалдарға байланысты өз беттерінше дайындық.

Әрбір ұлан бір мәзірге анықтама береді. Дұрыс жауаптар үшін жасыл ұпайлар беріледі.


Тәжрибелік тапсырма

Ұландар компьютерде өздерінің алғашқы жобаларын дайындайды.

Мұғалім жобаның дұрыстығын тексереді. бақылайды, консультация береді, бағыт-бағдар сілтейді, ынталандырады, мақтайды бағалау критерилермен таныстырады.

Бағалау критерилары:

  • Бірінші орындап болған екі ұланға 3ұпай беріледі.

  • Екінші орындап болған екі ұланға 2 ұпай беріледі.

  • Үшінші орындап болған екі ұланға 1 ұпай беріледі.

  • Көмек сұраған ұландарға қызыл түсті ұпай беріледі.

.

Бағалау

Ұландардың сабақ барысында жинаған ұпайларын қоржыннан тексеру және бағалау.


Үйге тапсырма

«Информатика»2014. Б.Қ. Сапарғалиева, Н.Е. Масалиева, Г.А. Тезекбаева

§7. 51-56 бет.

Бақылау сұрақтарына жауап табу 56 бет



Компьютер

Видиопроектор


















Кеспе қағаздар















Бағалау топтамалары
















Компьютер












Бүгін сабақта стент



Күнделік


Соңы

5 минут


Сабақты қорытындылау
Ұландарға «Мишень» таратылады және соның көмегімен кері байланыс алынады.



«Мишень»














Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасы. Терезе

Автор: Айтбаева Жазира Рахматулаевна

Дата: 31.10.2017

Номер свидетельства: 435709
