kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ғаламтормен жұмыс жасау кезінде болатын қауіптер

Нажмите, чтобы узнать подробности

Информатика пәнінен жаңартылыған бағдарлама бойынша 5-сыныпқа арналаған қысқа мерзімді жоспар

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ғаламтормен жұмыс жасау кезінде болатын қауіптер»

Информатика пәні бойынша қысқа мерзімді сабақ жоспары

Бөлім 5.1А: Компьютер және қауіпсіздік




Мектеп: «Қарасу орталау мектебі, мектепке дейінгі шағын орталығымен» кмм




Күні: 11.09.2017


Мұғалімнің аты-жөні: Әзен Рыскүл






Сынып: 5


Қатысқан оқушылар саны: 6


Қатыспағандар:0

Сабақтың тақырыбы

Ғаламтормен жұмыс жасау кезінде болатын қауіптер

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5.4.2.1 бөтен жұмыстарды көшіріп алудың заңсыздығын талқылау

5.2.2.1 басып шығару үшін құжаттарды тиімді ұйымдастыру (парақтың бағдарын, параметрлерін орнату, алдын ала қарап шығу)

Сабақтың мақсаттары

Ғаламторды қолданудың қауіпсіздік ережелерін меңгеру.

Ғаламторда пайда болатын жағымсыз және қауіпті жағдайларды шешу мүмкіндіктері туралы білім деңгейін көтеру. Ғаламтор желісін қолдану кезінде қауіпті жағдайларды бағалау дағдыларын қалыптастыру.

Жетістік критерийлері

Білу және түсіну

Ғаламторда коммуникация үдерісінде пайда болатын қатерлерге мысал келтіру;

Қолдану

Осы қатерлерге байланысты жағдайларда қауіпсіз стратегияларды таңдау;

Бағалау

Ғаламтор дереккөздерін қолдану кезіндегі болатын қатерлерлі бағалау



Тілдік мақсаттар

Пән лексикасы және терминология:

Аватар, браузер, іздеу жүйесі, спам, форум, чат.

Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер:

Жеке ақпарат дегеніміз - ...

Ғаламтордың басқа қолданушыларына хабарлауға болмайды ....

Егер бейтаныс адрестен хабарлама келсе ... қажет.

Осыған дейін меңгерілген білім

Ғаламтодан ақпарат іздеу. Мәтіндік құжаттарды жасау, редактілеу және форматтау.

Дерек көздері

7-сынып информатика оқулық, доп, карточкалар, оқушының жұмыс дәптері, презентация


Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы


5 мин




(К) Ғаламтор: пайдалы ма, зиянды ма?

Бұл жатығу тақырыпқа шығу үшін кіріспе болып табылады және қатысушылардың ғаламтор желісінде әр түрлі ресурстарды қолданудың оң тәжірибесін өзекті етеді.

Жаттығу шеңберде өткізіледі. Жүргізуші (мұғалім) ешқашан ғаламторды қолданбаған, ол туралы естімеген, алайда ғаламторда қызықты және пайдалы нәрселер бар екендігіне күмәнданатын адамның рөлін ойнайды. Жүргізуші қатысушылардан оның қателесетіндігін айтуды өтінеді. Міндетті шарттар: дәлелдер қайталанбауы тиіс және мына фразадан басталғаны жөн: «Сіз ғаламтордан ... таба аласыз».

Жүргізуші жаттығуды бастайды. Қолына допты алып, «Менің ойымша ғаламторда қызықты және пайдалы ештеңе жоқ» деп айтады. Әрі қарай жүргізуші допты басқа қатысушыға лақтырады, допты қағып алған оқушы ғаламтордың пайдалы екендігіне дәлел келтіреді. Сөзін «ғаламторда Сіз ... таба аласыз» деп допты жүргізушіге қайта лақтырады. Жүргізуші допты келесі қатысушыға лақтырады. Ойын барлық қатысушы дәлел келтіргенде аяқталады.

Доп


Сабақтың ортасы



32 мин



(Т) «Бейтаныс достар»

Әрбір топқа жағдаятқа қатысты сұрақтары бар карточкалар таратылады. (Қосымша 1)

Әрбір топқа келесі тапсырмаларды орындауға 10 минут уақыт беріледі:

1. өзінің жағдаятын талдау;

2. басты кейіпкерге не істеу керек екендігіне ұсыныс беру;

3. сұрақтарға жауап беру;

(К) Талқылау

Оқушылар өз жұмыстарының нәтижелерімен таныстырады.

(Т) Ғаламторда жұмыс істеудің қауіпсіздік ережелері

Оқушылар топта ғаламторда жұмыс істеу барысында сақтайтын қауіпсіздік ержелерін талқылайды.

СЕРГІТУ СӘТІ

(Ж) Постер жасау

Оқушылар мәтіндік редактордың дайын шаблонын қолдана отырып, ғаламторда жұмыс жасаудың ережелері туралы брошюра жасайды. (1 бөлім –сыртқы). Шаблонның ішкі бөлігін оқушылар келесі сабақта орындайды.

Қосымша 1

Жағдаятқа қатысты сұрақтары бар карточкалар









Дәптерлер




Мәтіндік редактор



Сабақтың соңы

3 мин

Рефлексия

(Ж) «Тілектер тізбегі» технологиясы

Әрбір оқушы тізбек бойынша өзіне және басқаларға ғаламторда жұмыс жасаудың қауіпсіздік ережелерін атап, тілек айтады. Тізбекті тілекпен мұғалім аяқтайды, қорытынды жасайды.

(К) Үйге тапсырма

1) *«Ғаламторға саяхат» тақырыбына шығарма жазу.

Шығармада мүмкін болатын қауіптер мен оларды шешу жолдары туралы жазу.

Слайд 4


Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Мәтіндік редакторда тәжірибелік тапсырмаларды орындау кезеңінде оқушылар қиналады, оларға нұсқаулық карта жасауды ұсынады. Тәжірибелік тапсырманы келесі сабақта авторлық құқықты оқығанда аяқтауға болады.

Шығармашылық үй тапсырмасы ретінде кейбір оқушылар «Ғаламторға саяхат» ертегісін жазады.Онда ғаламтордың қаупі мен шешу жолдарын айтады.

«Ғаламтор: пайдалы ма, зиянды ма?», «Бейтаныс достар» тапсырмаларын орындауда меңгеру деңгейін бағалау үшін мұғалім сұрақтар қояды.Тәжірибелік жұмыс барысында оқушылармен бірге тапсырмалардың бағалау критерийлері құрастырылады.

Сабақта оқушылардың шаршауының алдын алу мақсатында белсенді әдіс түрлері, топтық жұмыс, сергіту сәті қарастырылған. Компьютердің алдында отырғанда арқасын түзу ұстауын , көз бен монитор экраны арасындағы қашықтықты сақтауын қадағалайды. Қауіпті жағдайды мұғалімге хабарлайды.

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.



Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:


2:


Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:


2:


Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Ғаламтормен жұмыс жасау кезінде болатын қауіптер

Автор: Әзен Рыскүл

Дата: 07.10.2017

Номер свидетельства: 431204


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства