kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Fykgkjh,jkgulkhgluhliyuhljkhlkjh;kiyip;jl/

Нажмите, чтобы узнать подробности

ggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Fykgkjh,jkgulkhgluhliyuhljkhlkjh;kiyip;jl/»

Сабақ жоспары

Бөлім: Компьютер және қауіпсіздік

Мектеп:

Күн:

Мұғалім:

Сынып: 5

Қатыскандар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ такырыбы

Компьютер құрылғыларының бір орталықтан басқарылуы

Сабақ түрі

Жана сабақты меңгеру

Осы сабақта жететін мақсаттар(оқу жоспарына сілтеме)

Компьютер құрылғыларының бір орталықтан басқарылуы туралы, ортақ қолжетімді файлдарды жүктеу, орналастыру, компьютерлік желі үғымы туралы білімдерін қалыптастыру.

Мақсаты

Барлық оқушылар

1. Компьютерлік желі ұғымын, файлдарды жүктеуді, көшіру және жүктеудің түрлі әдістерін үйренеді, білімдері қалыптасады.

2. Біліп үйренгендерін қолданып, практикалық және теориялық түрде берілген тапсырмаларды орындайды.

Оқушылардың басым бөлігі

Файлдарды көшіру және жүктеудің түрлі әдістерін үйренеді.

Кейбір оқушылар

Білімін жинақтайды, рефлексия жасайды: файлдарды жүктеу,көшіруге арналған программалармен жұмыс жасаудың әдіс-тәсілдерін үйренеді.

Тілдік мақсаттар


Оқушылар:

Интернетті қосып, мүмкіндіктерін пайдалана алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Алдынғы білім


Қай жерде компьютерді қолдануға болатынын біледі


Ресурстар


Сабақ барысы

Жоспарланған кезеңдері

Сыныпта жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Сабақ басы




6 мин






4 мин





20 мин




Психологиялық ахуал туғызу

«Қытай асханасы»

Ортаға бір бала шығады, Ал мұғалім тақтаға кез келген қытай тамағын жазады. А басқа оқушылар оны іс қимылмен көрсетеді. Тақтаға шыққан бала оны табады.

Мысалы, аккула сорпасы.

«Өрмекшінің торы» әдісі бойынша үй тапсырмасы

сұралады. Файлдар мен бумалармен жұмыс түрлері сұралады.


Қызығушылығын ояту, мәселе қою.

Тақырыпты ашу сұрақтары

1. Файлдарды жүктеу деген не?

2. Интернетті қандай мақсатта пайдаланамыз?


Теория бойынша «Білу», «Түсіну», «Талдау»,

Компьютерлік желі (ағылш. сomputer network) — барлық құрылғылардың бір бірімен өзара әрекеттесуіне мүмкіндік беретін байланыс желілері арқылы қосылған компьютерлердің және басып шығарғыштар мен мәтіналғылар сияқты басқа құрылғылардың тобы.

Желілер шағын немесе үлкен, кабельдер арқылы тұрақты жалғанған, немесе телефон желілері мен сымсыз арналар арқылы уақытша жалғанған болуы мүмкін. Ең үлкен желі — Интернет, ол бүкіләлемдік желілер тобы болып табылады.

Сервер (ағылш. server)-файлдар, программалар арасында ортақ деректер алмасуды, желі пайдаланушылармен ортақ байланыс жасауды қамтамасыз ететін орталық компьютер. Серверге кез келген ортақ қолданбалы программаларды, компьютердің қосымша құрылғыларын қосуға болады: модем, принтер, телефон, факс, және т.б

Дәптермен жұмыс:

Компьютерлік желі- бір-бірімен әртүрлі программалармен ақпараттарды бірге қолдана алатындай жалғасқан компьютерлер тобы, (программалар, деректер, құжаттар, қосымша құрылғылар).

Топқа бөліну: қатар бойынша топқа бөліну

«Жинақтау»

«Білгенге маржан» ойыны

Әр топқа төмендегі тақырыптар бойынша мазмұнды сызба , постер дайындау

1-топ. Компьютерлік желі

2-топ. Ортақ файлдар құру

3-топ. Интернет

(топтық жұмыс)

«Білу» тапсырмасындағы сұрақтарға жауап береді.

«Түсіну» тапсырмаларына қорытынды жасап, ой-тұжырым жасайды.

«Талдау» тапсырмасындағы тақырыптың басты идеясын айтады.

«Жинақтау» тапсырмасы. Кестеде берілген анықтама-ларды сәйкестендіреді, сөзжұмбақты дәптерлеріне шешеді.

Жаңа сабақты меңігерту мақсатында жаңа ұғымдармен, материалдармен таныстыру, слайдтар көрсету арқылы мәліметтер беру.


Топ бойынша жасалған жұмыстарды тексеру.

Кітаптың 44 беті, 4 тапсырманың 2 тапсырмасы. Әр қадам тапсырмаларына нұсқау беру, тексеру.

Сөзжұмбақ «Сервер».

Жауаптары:

1. Пиксель

2. Компьютерлік желі

3. Браузер

4. Провайдер

5. Утилиттер

6. Ақпарат

«Қолдану» және «Баға беру» тапсырмалары

«Қолдану» тапсырмасы бойынша оқушылар практикалық жұмысты компьютерде орындайды. Интернеттен файлдарды жктеуді үйренеді

«Баға беру» тапсырмасы бойынша файлдарды сақтау кезінде нені ескеру керектігі туралы ойларымен бөліседі.

Бағалау, кері байланыс (бағалау парағы бойынша)

Топтар бір-бірін «Үш шапалақ» әдісі бойынша бағалайды.

Үй тапсырмасы: §5-ті оқу, анықтамаларды жаттау




Дифференциация – Сіз

оқушыларға көбірек

қолдау көрсету үшін не

істейсіз? Қабілеті жоғары

оқушыларға қандай

тапсырма беруді көздеп

отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Қауіпсіздік ережесін сақтау

Дифференциация тапсырманы таңдаған кезде көрінеді

Іздеу жұмысы смайликтер арқылы бағаланады , бірақта презентация критерийлері мұғаліммен бекітілген

Білімді рефлексия арқылы бекітеді

Деңсаулықты сақтайтын технологиялар

Серік ету сәті





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Fykgkjh,jkgulkhgluhliyuhljkhlkjh;kiyip;jl/

Автор: Куанбекова Толганай

Дата: 30.12.2019

Номер свидетельства: 534085


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства