| Сабақтың тақырыбы: | Қаріп, абзацтар, шегіністер мен аралықтар. |
| Сабақтың мақсаты: | Білімділік: : Ms Word редакторында құжатты форматтау тақырыбы бойынша оқушыларға толық түсінік беру. Дамытушылық: Оқушыларға мәтін немесе оның үзінділерін ерекшелеу тәсілдерін, негізгі форматтау режімдерін қолдануды үйрету, Тәрбиелік: символдарды форматтау; мәтінді туралау, жоларалық интервал, тасымалды орналастыру сияқты мәтіндік құжаттарды форматтаудың жолдарын үйрету. |
| Күтелетін нәтиже: | Қаріптермен жұмыс Абзацтар мен жұмыс жасап үйрену Шегіністердің көмегімен пайдалана білу Аралықтар арқылы жұмыстар жасау |
| Сілтеме | Компьютер, электрондық оқулық, әдістеме 6 сынып, интернет сайттарWWW. Coogle ашық сабақтар сайты. Ұстаз кз. http://bilimdiler.kz/informatika/6 |
| Сабақта қолданылатын материалдар: | А-з, стикер, үлістерме материалдар, интерактивті тақта, дербес компьютер, топқа бөлу:монитор, процессор, |
| Оқыту әдістері: | 1-модуль оқыту мен оқудағы жаңа тәсіл (топтық жұмыс,диалог). 2-модуль сыни тұрғыдан ойлауға үйрету (Мәтіндік суреттер). 4-модуль АКТ-ны пайдалану. (жеке камьпютермен жұмыс,слайдтар). |
| Сабақтың барысы. І. Ұйымдастыру кезені | Амандасу. Сынып тазалығын тексеру. Сыныпты 3 топқа бөлу (Қаріп, абзацтар, шегіністер) Сабақта отырайық жылы жүзбен, Бізге келсін, қуаныш нұр іздеген Шуақ толған жанымыз, жүрегіміз Үлгі алсын көрген жан мына бізден. |
| ІІ. Үй тапсырмасын тексеру | Постер қорғау
|
| ІІІ. Жаңа сабақ | “Ой қозғау” Сурет бойынша өз ойларын ашық айту |
| ІҮ. Тапсырма | Практикалық тапсырмалар.Карточкалармен жұмыс. |
| Ү. Сергіту сәті | Жаттығу |
| ҮІ. Пысықтау | Жаңа сабақты бекіту «Ой жинақтау» |
| ҮІІ. Қорытынды | Оқушыларды бағалау |
| ҮІІІ. Үй тапсырмасы. | Қаріп, абзацтар, шегіністер мен аралықтар |
| | Мұғалімнің іс - әрекеті | Оқушының іс - әрекеті |
| І. Ұйымдастыру кезені | Амандасу, сыныпты түгендеу, оқушыларды сабаққа әзірлеу | Жоқ оқушыларды мұғалімге ескертеді,берілген суреттермен топқа бөлінеді. |
| ІІ.Үй тапсырмасын тексеру | §4.1 Мәтіндік процессор туралы жалпы түсінік §4.2 Программа интерфейсі §4.3 Құжатты құру және сақтау | Оқушылар смайликтерді таңдап,берілген сұрақтарға жауап береді |
| ІІІ. Жаңа сабақ | Сурет бойынша өз ойларын ашық айту 1) 2)  3)  | Оқушылар берілген конспекты трек – сызбалар арқылы дәптреге жазып алады |
| ІҮ. Тапсырма | Компьютердегі тәжірибелік жұмыс Карточкалармен жұмыс жасату | Оқушылар тәжірибелік тапсырмаларды орындайды. |
| Ү. Сергіту сәті | жаттығу | Оқушылар жаттығу жасайды |
| ҮІ. Пысықтау Жаңа сабақты бекіту «Ой жинақтау» | Мен сабақ жөнінде не айталамын? •Нені білдім __________________________ • Немене қызықты болды _________________________ • Неменеге таңғалдым_________________________ • Не і білгін келеді ________________________ | Бұрыннан білетінін, білгісі келетінін, бүгінгі сабақта не үйренгенін жазады. |
| Бағалау | Мұғалім оқушыларды бағалайды. | Сабақтың соңында мұғалімге келіп күнделікке бағаларын қойдырады. |
| ҮІІІ. Үй тапсырмасы. | Қаріп, абзацтар, шегіністер мен аралықтар | Оқушылар берілген тапсырманы мұқият тыңдап, күнделікке жазып келу. |