Бесінші сынып?а арнал?ан "А?паратты ?ндеу т?сілдері" та?ырыбы бойынша к?нделікті саба? жоспары. Вьюшкова,Параскун,?бенов авторларыны? о?улы?ы бойынша жасал?ан ("Арман-ПВ" баспасы). Б?л саба? жоспары ?шінші де?гейі бойынша о?ы?ан м??алімдерге к?мекші ?дістемелік ??рал болып табылады деп ойлаймын.
Просмотр содержимого документа
«"А?паратты ?ндеу т?сілдері" та?ырыбы бойынша саба? жоспары (Информатика.5-сынып) »
Сыныбы | 5 |
Сабақтың тақырыбы | Ақпаратты өңдеу тәсілдері. |
Сабақтың мақсаты | Ақпаратты техникалық құралдар мен ДК көмегімен беру, сақтау және ұсыну тәсілдерін ажырата білуге баулу |
Күтілетін нәтиже | Ақпаратты қабылдауды, жеткізуді,өңдеуді және сақтау тәсілдерін біледі |
Сілтеме | 5 сынып Информатика оқулығы, презентация, тапсырмалар, тестілеу |
Сабақ кезеңдері | Сабақ барысындағы іс - әрекет |
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
Қызығушылықты ояту Ынтымақтастық атмосфера құру. (2 минут) | Оқушылармен амандасу. Бейнеролик қояды.Сыныпты түгендеу.Ойын ұсынады. | «Дүкенге серуен» ойынын ойнайды(мен бүгін қарындаш сатып алдым,ал оң жағымда тұрған оқушы қалам сатып алды.... т.с.с.) |
Ұйымдастыру кезеңі (5 минут) | 1.Топқа бөлінуге ұсынады 2.Топ мүшелерінің қызметтерін анықтайды | 1.Кезектесіп,орындарымен ауысу арқылы сол топтың мүшесі болады. 2. Топбасшысы, хатшы, зерттеуші, тайм-киппер |
Үй тапсырмасын сұрау Миға шабуыл (6 минут) | 1.Ойыншық лақтыру арқылы өткен тақырыпқа байланысты бірінші сұрағын қояды. 2.Тест ұсынады | 1.Ойыншық арқылы жауап берген оқушы басқа оқушыға сұрақ қояды,т.с.с. 2.Тест орындайды. |
Мағынаны тану (15 минут) Постер қорғау | 1.Ақпарат туралы оқулық бойынша шолу жасайды. 2.Ақпарат өндеу тәсілдері туралы постер қорғауға ұсынады: 1-ші топқа: Ақпаратты қалай сақтаймыз? 2 –ші топқа Ақпаратты қалай жөнелтеміз және өндейміз? | Әрбір топтан спикер тағайындалып ақпаратты өндеу туралы постерлерін қорғайды. |
Ой толғаныс (5 минут) | Тестілеу ұсынады | Тест орындайды |
Сергіту сәті 2 минут | Компьютерден бейнероликті жібереді. | Оқушылар бейнероликтегі биін қайталап билейді. |
Рефлексия (3 минут) | «Ашық микрофон»ойынын ұсынады. | Сабақтан алған әсерін айтады |
Бағалау (5 минут) | Критерий,дескрипторлар арқылы бағалау | Топ басшыларының бағалауы. |
Үйге тапсырма (2 минут) | Ақпарат және оның түрлері туралы мәліметтерді білу | Күнделіктеріне жазады |
Тест. «Ақпараттың қасиеттері»
1.Адам ең көп ақпаратты ненің көмегімен алады?
А)сезу және көрудің;
В)иіскеу мен естудің;
С)есту мен көрудің;
Д)көру және дәмін тату арқылы.
2. Сендер электрондық хатта көрген фильмдердің туралы баяндадыңдар делік.
Бұл ақпараттың қай түріне жатады?
А) есту; В) сезу; С) көру; Д) жазбаша.
3. Осы информатика оқулығына келтірілген мәліметтер негізінен ақпараттың
қай түріне жатады?
А) мәтіндік және графикалық;
В) графикалық және естілетін;
С) электромагниттік және көрінетін;
Д) цифрлық және музыкалық.
4. Ақпаратты сақтау үшін адамдар нені қолданбайды?
А) қағазды; В) дискіні; С) тасты; Д) суды.
5.Ақпаратты сақтау үшін ерте замандағы адамдар нені пайдаланған?
А) биді; В) суреттерді; С) қимылды; Д) дыбысты.
6. Дыбыстық ақпаратты не арқылы жеткіземіз?
А) кітап; В) радио; С) журнал; Д) плакат.
Тест. «Ақпараттың қасиеттері»
1.Адам ең көп ақпаратты ненің көмегімен алады?
А)сезу және көрудің;
В)иіскеу мен естудің;
С)есту мен көрудің;
Д)көру және дәмін тату арқылы.
2. Сендер электрондық хатта көрген фильмдердің туралы баяндадыңдар делік.
Бұл ақпараттың қай түріне жатады?
А) есту; В) сезу; С) көру; Д) жазбаша.
3. Осы информатика оқулығына келтірілген мәліметтер негізінен ақпараттың
қай түріне жатады?
А) мәтіндік және графикалық;
В) графикалық және естілетін;
С) электромагниттік және көрінетін;
Д) цифрлық және музыкалық.
4. Ақпаратты сақтау үшін адамдар нені қолданбайды?
А) қағазды; В) дискіні; С) тасты; Д) суды.
5.Ақпаратты сақтау үшін ерте замандағы адамдар нені пайдаланған?
А) биді; В) суреттерді; С) қимылды; Д) дыбысты.
6. Дыбыстық ақпаратты не арқылы жеткіземіз?
А) кітап; В) радио; С) журнал; Д) плакат.