kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Роботтың тарихы мен болашағы"туралы баяндама

Нажмите, чтобы узнать подробности

Прзентация для учителей и для учеников.Презентация для 5 класса

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Роботтың тарихы мен болашағы"туралы баяндама»

Ашық сабақ  Тақырыбы: «Алгоритм түрлері» Пән мұғалімі: Д.Д.Нурмаганбетова 5 «А» сынып Мерзімі: 15.01.2018

Ашық сабақ Тақырыбы: «Алгоритм түрлері»

Пән мұғалімі: Д.Д.Нурмаганбетова

5 «А» сынып

Мерзімі: 15.01.2018

Сабақтың мақсаты: 5.3.2.1 – Алгоритм анықтамасын тұжырымдау  Сабақтың міндеттері:  1. Оқушыларға алгоритмнің типтері мен оның құрылымын түсіндіре отырып, компьютерде есеп шығару кезеңдерімен таныстыру, практика жүзінде қолдануға үйрету.  2. Оқушылардың алгоритм типтерін құру, дағдыларын дамыту арқылы ой-өрісін дамыту.  3. Сабақ барысында топпен жұмыс жасай отырып оқушыларды ұқыптылыққа, жинақтылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың мақсаты: 5.3.2.1 – Алгоритм анықтамасын тұжырымдау Сабақтың міндеттері: 1. Оқушыларға алгоритмнің типтері мен оның құрылымын түсіндіре отырып, компьютерде есеп шығару кезеңдерімен таныстыру, практика жүзінде қолдануға үйрету. 2. Оқушылардың алгоритм типтерін құру, дағдыларын дамыту арқылы ой-өрісін дамыту. 3. Сабақ барысында топпен жұмыс жасай отырып оқушыларды ұқыптылыққа, жинақтылыққа тәрбиелеу.

І.Ұйымдастыру кезеңі: Сыныпты топқа бөлу. Мұғалімнің іс-әрекеті: Шаттық шеңберін құру арқылы бүгінгі сабаққа оқушылар бір-біріне сәттілік тілеп, жылы лебіздерін білдіреді.  Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар іс-әрекетті, барлығы бірдей істейді. Қ алаған қиындыны алып құрастыру арқылы 2 топқа 5-6 оқушыдан бөлінеді.

І.Ұйымдастыру кезеңі: Сыныпты топқа бөлу.

Мұғалімнің іс-әрекеті: Шаттық шеңберін құру арқылы бүгінгі сабаққа оқушылар бір-біріне сәттілік тілеп, жылы лебіздерін білдіреді.

Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар іс-әрекетті, барлығы бірдей істейді. Қ алаған қиындыны алып құрастыру арқылы 2 топқа 5-6 оқушыдан бөлінеді.

ІІ. Үй тапсырмасына шолу. Мұғалімнің іс-әрекеті: Үйге берілген тапсырманы «Алгоритм сарайына» саяхат жасау арқылы дайындықтарын байқау. «Алгоритм сарайының» тапсырмалары: Ережені ұмытпа. Шағын тест Кім жылдам?  Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар өзара әрбір тапсырмаға топ мүшелері кезек-кезек жауап беру арқылы орындайды.

ІІ. Үй тапсырмасына шолу.

Мұғалімнің іс-әрекеті: Үйге берілген тапсырманы «Алгоритм сарайына» саяхат жасау арқылы дайындықтарын байқау.

«Алгоритм сарайының» тапсырмалары:

  • Ережені ұмытпа.
  • Шағын тест
  • Кім жылдам?

Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар өзара әрбір тапсырмаға топ мүшелері кезек-кезек жауап беру арқылы орындайды.

ІІІ. Жаңа білімді меңгеру Мұғалімнің іс-әрекеті: Миға шабуыл әдісі арқылы ашық сұрақ қойып, жаңа тақырыпты анықтау. Сызықтық алгоритм дегеніміз не? Блок схемасын көрсету. Тармақталған алгоритм дегеніміз не? Блок схемасын көрсету. Циклдік алгоритм дегеніміз не? Блок схемасын көрсету. Оқушының іс-әрекеті: Топпен бірлесе отырып жауап береді, туындаған сұрақтарға топ болып жауабын анықтайды.

ІІІ. Жаңа білімді меңгеру

Мұғалімнің іс-әрекеті: Миға шабуыл әдісі арқылы ашық сұрақ қойып, жаңа тақырыпты анықтау.

  • Сызықтық алгоритм дегеніміз не? Блок схемасын көрсету.
  • Тармақталған алгоритм дегеніміз не? Блок схемасын көрсету.
  • Циклдік алгоритм дегеніміз не? Блок схемасын көрсету.

Оқушының іс-әрекеті: Топпен бірлесе отырып жауап береді, туындаған сұрақтарға топ болып жауабын анықтайды.

ІV. Голоссарий (дәптермен жұмыс) Мұғалімнің іс-әрекеті: Бүгінгі тақырып бойынша ережелермен таныстыру  Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар жаңа ережелермен танысып дәптерлеріңе ережесі мен жаңа терминдерді жазады.

ІV. Голоссарий (дәптермен жұмыс)

Мұғалімнің іс-әрекеті: Бүгінгі тақырып бойынша ережелермен таныстыру

Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар жаңа ережелермен танысып дәптерлеріңе ережесі мен жаңа терминдерді жазады.

V. Компьютермен жұмыс Мұғалімнің іс-әрекеті: Барлық оқушы компьютерге отырып, берілген схеманы сызып толтырады.  Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар тапсырманы компьютерде орындайды

V. Компьютермен жұмыс

Мұғалімнің іс-әрекеті: Барлық оқушы компьютерге отырып, берілген схеманы сызып толтырады.

Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар тапсырманы компьютерде орындайды

Тапсырма: Циклдік алгоритмге арналған схеманы PAINT бағдарламасында сызып көрсету Басы Ауа райының температурасын анықтау Температура 0-ден төмен Жоқ Иә Куртка кию Тон кию Соңы

Тапсырма: Циклдік алгоритмге арналған схеманы PAINT бағдарламасында сызып көрсету

Басы

Ауа райының температурасын анықтау

Температура

0-ден төмен

Жоқ

Иә

Куртка кию

Тон кию

Соңы

VІ. Қызығушылықтарын ояту Мұғалімнің іс-әрекеті: Сергіту сәті. Физминутка  Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар өз орындарынан тұрып, бейнероликті бақылап отырып жаттығу жасайды.

VІ. Қызығушылықтарын ояту

Мұғалімнің іс-әрекеті: Сергіту сәті. Физминутка

Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар өз орындарынан тұрып, бейнероликті бақылап отырып жаттығу жасайды.

VІІ. Сабақты бекіту Мұғалімнің іс-әрекеті: Мектеп оқушыларының формасы қандай болу керек? Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар қағазға топпен сурет салып салған суреттерін қорғайды.

VІІ. Сабақты бекіту

Мұғалімнің іс-әрекеті: Мектеп оқушыларының формасы қандай болу керек?

Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар қағазға топпен сурет салып салған суреттерін қорғайды.

VІІІ. Үйге берілетін тапсырма. Мұғалімнің іс-әрекеті: Ауа райының маусымдық ауысу алгоритімін құр  Оқушының іс-әрекеті: Үйге берілген тапсырманы орындайды.

VІІІ. Үйге берілетін тапсырма.

Мұғалімнің іс-әрекеті: Ауа райының маусымдық ауысу алгоритімін құр

Оқушының іс-әрекеті: Үйге берілген тапсырманы орындайды.

ІХ. Бағалау Мұғалімнің іс-әрекеті: Әр топқа таратылған бағалау парағын алып балдық жүйе бойынша топтардың жалпы пайызын көрсету.  Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар өздерінің топтарына берілген бағаға келіседі.

ІХ. Бағалау

Мұғалімнің іс-әрекеті: Әр топқа таратылған бағалау парағын алып балдық жүйе бойынша топтардың жалпы пайызын көрсету.

Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар өздерінің топтарына берілген бағаға келіседі.

Х. Кері байланыс Мұғалімнің іс-әрекеті: 1. Бүгін мен не үйрендім? 2. Маған не ұнады, ұнамады? 3. Жаңа сабақ бойынша тағы не білгін келеді?  Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар топпен қағазға өз пікірлерін, ойларын еркін жазып тапсырады.

Х. Кері байланыс

Мұғалімнің іс-әрекеті:

1. Бүгін мен не үйрендім?

2. Маған не ұнады, ұнамады?

3. Жаңа сабақ бойынша тағы не білгін келеді?

Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар топпен қағазға өз пікірлерін, ойларын еркін жазып тапсырады.

Сабақ аяқталды,  сау болыңыздар!  Назарларыңызға рахмет!!!

Сабақ аяқталды, сау болыңыздар! Назарларыңызға рахмет!!!


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
"Роботтың тарихы мен болашағы"туралы баяндама

Автор: Колганат Батырбаева

Дата: 24.02.2020

Номер свидетельства: 540965


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства