| Информатика 45 минут | 10 а сынып |
Сабақ тақырыбы: | Алмастыру буфері, Бет түсі. |
Жалпы мақсат: | Құжат құру, құжаттың терезе түрін баптауды түсіндіру. |
Сілтеме: | 10 сынып Информатика, Атамұра 2013, компьютер, MS Word бағдарламасы |
Оқушылар үшін оқу нәтижелері: | Бағдарламаның мүмкіндіктерімен танысып, тереземен жұмыс жасауды үйрену. |
Негізгі идеялар: | Word редакторы, терезе элементтері, жаңа құжат, форматтау, редакциялау |
Сабақта қолданылатын материалдар: | Электронды оқулық, кеспе материалдар, оқулық, постер, слайдтар, компьютер. |
Оқыту әдістері: | 1.«Миға шабуыл», есте сақтау қабілетін қалыптастыру үшін тренинг 2.Диалогтік оқыту 3.АКТ 5.Бағалау, (бағалау парақшасы арқылы), алақан рефлексиясы |
Дерек көздері: | Электронды оқулық, MS Word бағдарламасы, дайын мәтін, постерлер,тест парақшалары | |
Ойлау деңг. | Мақсат | Күтілетін нәтиже | Түрткі (сұрақ, тапсырма, жағдаят) | Бағалау | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Білу | Оқушылардың өткен сабақтан алған білімін анықтау | Тестке жауап беру. | «Ой қозғау» Тест арқылы үй тапсырмасын тексеру. 83- бет | | Біледі | 2 | Дайындап келген тест сұрақтарын таратып беру, бағалау. Оқушыларды Стандартты және форматтау тақтасындағы құралдар арқылы бөлу. | Берілген тест сұрақтары арқылы оқушылар үй тапсырмасына жауап береді. |
Жартылай біледі | 1 |
Білмейді | 0 |
Түсіну | Word редакторының терезе интерфейсіндегі беттің белгіленуін алмастыру буферімен, бірнеше құжатпен жұмыс жасауды қалыптастыру | Терезе элементтерін білу, әр элементтеріне сипаттама беру беттерді белгілеуді үйрену. | Жұппен жұмыс | | Біледі | 2 | Оқушыларға тапсырма. оқулықтан оқуға мәтінді беру. | Топта оқушылар оқулықты оқиды. Топта бір-біріне түсіндіреді. Өзін-өзі бағалау. |
Жартылай біледі | 1 |
Қолдану | Мәтіндік редактордың терезе элеметтерін атап шығу. Алмастыру буферін пайдалану. | Мәтіндік редактордың командаларын, стандартты саймандар тақтасы мен пішімдеу қатарындағы батырмалардың қызметін білу, аттарын атап шығу | «Миға шабуыл» Постермен жұмыс. Буфер дегенімізді қалай түсінесіңдер? Өмірде қалай қолданамыз? Бет (страница) дегенімізді қалай түсінесіңдер? | Түрткі сұрақтар арқылы тақырыпты ашу. | Біледі | | Мұғалім оқушыларға тақтада постердің дұрыс құрылған түрін көрсетеді | Оқушылар өзара бағалайды |
Жартылай біледі | |
Білмейді | |
Талдау | Мәзір командалары және пішімдеу және стандартты саймандар қатарын пайдалану, мәтіннің стильдерін өзгерту. | Берілген мәтінді теру арқылы , Мәзір командасы мен пішімдеу және стандартты саймандар қатарын қолданып, мәтіннің стилін өзгертуді және буферді пайдалану арқылы тәжірибеден өткізу | Практикалық дағды қалыптастыру. Тәжірибелік жұмыс. 90- бет | Терезе элементтері Стиль Мәзір ком Пішім Стандарт | Біледі | 2 | Мұғалім интерактивті тақтада мәтінді көрсетеді, және мәтінді пішіндеп, редакциялап көрсетеді. Оқушы жұмысын қадағалайды, тексереді. Оқушыларға жасалған жұмыстарына сәйкес 0, 1, 2 бағалау шкаласы жазылған стикерлерді таратады | Оқушылар бір- бірден компьютерге отырып мәтіндік бағдарламада берілген тапсырма бойынша жұмыс жасайды. |
Жартылай біледі | 1 |
Білмейді | 0 |
Жинақтау | MS Word бағдарламасында құжат жасауда, терезе элементтерінің қызметін жете түсіне білу | MS Word бағдарламасында құжат жасайды, мәтіннің стилін өзгерте алады. | «Ранжирлеу» әдісі Мына құжаттарды жасау үшін не маңызды? | Титулный лист Көшіру амалы | Біледі | 2 | Мұғалім интерактивті тақтада көрсеткен екі құжатты жасаудың маңыздылығын сұрайды | Оқушыларды стикерлерге қажетті командаларды тізбектеп жазадаы.Өзін-өзі бағалайды |
Жартылай біледі | 1 |
Білмейді | 0 |
Бағалау | MSWord бағдарламасын қолдану аясын білу және түсіну | Құжатпен жұмыс жасау жолдарын үйренеді | «Алақан» рефлексиясы | Терезе элементтерін | Біледі | 2 | Мұғалім сұрақ қояды | Оқушылар жеке-жеке өз пікірін білдіреді |
Жартылай біледі | 1 |
Білмейді | 0 |