kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Открытый урок Файлдар,бумалар ж?не жарлы?тар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Файлдар, бумалар  ж?не  жарлы?тар

Windows OЖ  -ні?  негізгі нысанасыны?   аны?тамалары мен  сипаттамалары  туралы  о?ушылар  т?сінік алады.Бума мен жарлы? ??руды ?йренеді, сыни т?р?ыдан ойланады,  практикалы?  тапсырмалар орындай біледі. АКТ-ны  ?олданады мен  сипаттамалары  туралы  о?ушылар  т?сінік алады.

Тапсырма

М??алімні? іс-?рекеті

О?ушыны? іс-?рекеті

?діс-т?сілдер

?арым-?атынас

Уа?ыт

Ресурстар

Ба?алау

1.

Топ?а б?лу

?й тапсырмасын с?рау

О?ушылар?а фон суреттерін таратады,топ?а б?леді

О?ушылар?а с?ра? о?иды

?з топтарына орналасады

С?ра??а жауап айтады

Суреттер ар?ылы топ?а б?лу

С?ра? жауап

О?ушы мен о?ушы

О?ушы мен м??алім

2 минут

2минут

Интерактивті та?та,суреттер

Стикер

С?ра??а жауап берген топ?а Like пен ба?аланады

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«открытый урок Файлдар,бумалар ж?не жарлы?тар»

Күні

Сыныбы

Сабақтың тақырыбы

Сабақтың мақсаты

Күтілетін нәтиже

25.11.2015

5 «Г»

Файлдар, бумалар және жарлықтар


Windows OЖ -нің негізгі нысанасының анықтамалары мен сипаттамалары туралы оқушылар түсінік алады .


Бума мен жарлық құруды үйренеді, сыни тұрғыдан ойланады, практикалық тапсырмалар орындай біледі. АКТ-ны қолданады

Ұйымдастыру кезеңі


Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер

Қарым-қатынас

Уақыт

Ресурстар

Бағалау

1.

Топқа бөлу






Үй тапсырмасын сұрау

Оқушыларға фон суреттерін таратады,топқа бөледі





Оқушыларға сұрақ оқиды

Өз топтарына орналасады







Сұраққа жауап айтады

Суреттер арқылы топқа бөлу



Сұрақ жауап

Оқушы мен оқушы







Оқушы мен мұғалім

2 минут






2минут

Интерактивті тақта,суреттер



Стикер









Сұраққа жауап берген топқа Like пен бағаланады

Негізгі кезең

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер

Қарым-қатынас

Уақыт

Ресурстар

Бағалау

1.




















2.

«Тікелей эфир» әдісімен жаңа сабақты меңгерту















Көзбен көретін айғақтармен жұмыс

Сыныпты 3 топқа бөлінеді

1-топ Файлдар

2-топ Бумалар

3-топ Жарлықтар өз топ аттары бойынша оқулықтағы §11.Файлдар,бумалар және жарлықтар тақырыбы бойынша жапсырма парақтар таратады.


Мұғалім тақырып бойынша жаңа сабақты меңгеруту мақсатында тікелей эфирді қадағалайды

Әр топ журналист,операторын,продюсерін,әрлеушісін және режисерін сайлайды.

Продюсер, режисер,журналист постерге жапсырма қағаздарын жапсырады, әрлеуші постерді әсемдейді, оператор уақытты бақылап ортырады .




Постер қорғау кезінде журналист(топ басшы) жүргізеді , оператор веб камерамен тікелей эфирге шығады

Тікелей эфир



























Оқушы мен оқушы


















Оқушы мен оқушы

10минут

















10 минут

Оқулық интернет жүйесі, электронды оқулық, интерактивті тақта.

Оқушалрға Like стикері таратылып , бір –бірін Like санымен бағаланады. Жаналған Like бағалау парағына жабсырылып отырады.

Қорытынды


Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер

Қарым-қатынас

Уақыт

Ресурстар

Бағалау

1.


















2.














3










4

Практикалық жұмыс «Бума,файл,жарлық құру»












Практикалық жұмыс «Алтын сандықты табу» буманың бұтақталуы





Бағалау











Үйге тапсырма беру

Мұғалім сабаққа қатысты тапсырмалар береді.













Мұғалім карточкалар таратады










Топтақы ең белсенді оқушыны және ең көп Like жинаған топтарды мадақтап бағалайды




Үйге тапсырма 95 –бет Өзіңді тексер .

Берілген тапсырманы компьютерге жеке отырып жұмыс жасайды

Төмендегі жиырылған «5Г сыныбы» бумасын ашып әр оқушы өз есімдері бойынша бума құрады.Буманың ішіне жарлық пен кез –келген бір файл құру керек

Оқушалар тапсырма


Оқушалар бұтақталған бумалар арқылы Алтын сандықты табу керек

Практикалық жұмыс










Практикалық жұмыс

Оқушы мен оқушы







.



Оқушы мен оқушы

10минут















5 минут










1 минут

Компьютер, интерактивті тақта, стикер









Әр оқушы өзін-өзі бағалайды Тапсырмалардың

3 Қызыл

2 Жасыл

1 Сары











Алтын сандықты ең бірінші болып тапқан оқушыға қызыл Like

Екіншіге жасыл Like

Үшіншіге сары Like









































Әлия Молдағұлова атындағы №173 орта мектеп










Ашық сабақ





Сабақтың тақырыбы: Файлдар, бумалар және жарлықтар

Пән мұғалімі: Елемесова Айнұр


















2015-2016


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
открытый урок Файлдар,бумалар ж?не жарлы?тар

Автор: Елемесова Айнур Туребековна

Дата: 27.01.2016

Номер свидетельства: 283818


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства