kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

ҚМЖ. 3 сынып "Цифрлық сауаттылық". тақырыбы. "Өміріміздегі қайталаулар"

Нажмите, чтобы узнать подробности

ҚМЖ цифрлық сауаттылық пәнінен Сабақтың тақырыбы "Өмірімідгеді қайталаулар"

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«ҚМЖ. 3 сынып "Цифрлық сауаттылық". тақырыбы. "Өміріміздегі қайталаулар"»

І-бөлім

Программалау (ортақ тақырыптары: «Жабайы табиғат», «Жақсы» деген немене? «Жаман» деген немене?»)

Мектеп:


Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Альмурзина А.А


Пәні: Цифрлық сауаттылық

Сынып: 3 «а»

Қатысқандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Өміріміздегі қайталаулар


Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3. 4. 1. 1 қайталауды қолданатын алгоритмдер құрастыру (цикл);


Сабақ мақсаттары

Барлығы:Алгоритм түсінігімен таныс

Көбісі:Алгоритмдерге мысалдар келтіре алады.

Кейбірі:Цикл алгоритімін программалауда қолдана алады


Сабақ барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Басы


Ұйымдастыру кезеңі.

Мұғалім оқушылармен амандасады, сабаққа дайындығын қадағалайды, оқушыларды іскелік ырғаққа бейімдейді.

Мұғалім: Сәлеметсіздер ме оқушылар! Біз бүгінгі сабағымызды бастаймыз.


Сабақ тақырыбына жетелеу. Оқулық бойынша сабақ тақырыбын ашу

Мұғаліммен амандасады. Жаңа сабаққа дайындалады.

«Мадақтау» әдісі

Оқулық, презентация


Сабақтың ортасы

Жаңа білімді меңгеру.

Цикл – белгілі бір құбылыс немесе іс-әрекеттердің тұрақты қайталануы.

Циклдік алгоритм – белгілі бір санда немесе көрсетілген шарт орындалғанша қайталанатын іс-әрекеттердің реті.

Цикл денесі – қайталанатын әрекеттер тізімі.

Сұрақтарға жауап береді. Жаңа сабақты меңгереді.


«Бес бармақ» әдісі

Презентация


Сабақтың ортасы


Тапсырма №1

«Көмір тасудың» сөзбен сипатталған циклдік алгоритміне блок-схема құрыңдар.

Тапсырма №2

Қанаттың үйіне түсірілген көмірдің массасы 500 кг. Ал көмір таситын шелекке 10 кг көмір сыяды. Осы деректерді пайдаланып анықтаңдар:

1. «Көмір тасу» циклдік алгоритмінің денесі неше рет қайталанады? Ал екі шелекпен тасыса ше?

2. Цикл саны белгілі болса, «Көмір тасу» циклдік алгоритмінің блок-схемасы қалай өзгереді?


Тапсырмаларды алып, қосымша диск-тен тапсырмалар орындайды.

«Мадақтау» әдісі

Оқулық, презентация


Сабақтың соңы

Сабақты бекіту.


• Циклдің адам өміріндегі маңызы қандай?

• Күнделікті тұрмыстағы қандай іс-әрекеттерді циклдік алгоритмге мысал ретінде алуға болады?

• Блок-схеманы не үшінқолданады?


Қызыл – сабақты толық түсіне алмадым, тапсырмаларды толық ордамадым.
Сары – ортасында сабақты жақсы түсіндім, тапсырмаларды орындадым, кейбір тапсырмаларда қиындықтар кездесті.

Жасыл – сабақты жақсы түсіндім, тапсырмаларды толық орындадым.




Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Үйге тапсырма алады. Және сабақ бойынша бағаланады. Кері байланыс жасайды

«Мадақтау» әдісі

Презентация, стикер






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
ҚМЖ. 3 сынып "Цифрлық сауаттылық". тақырыбы. "Өміріміздегі қайталаулар"

Автор: Айбатыровна Альмурзина Айымгуль

Дата: 24.12.2021

Номер свидетельства: 596012


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства