Сабақ: 22 | Новый ОМ |
Күні:10.01.16 | Мұғалім: Бергазина Ж.У. |
Сынып: 7б | Қатысушылар саны | қатыспағандар |
Сабақ тақырыбы | Фигураларды салу. |
Сабақ мақсаты | Білімділік:Оқушыларды Inkscape редакторының құралдарын қолданып векторлық кескіндерді салуды үйрету; Дамытушылық: Оқушылардың векторлық редакторының интерфейсін пайдалана білу қабілетін дамыту; Тәрбиелік:Оқушылардың өзін-өзі реттеу әрекеттерін жүйелеу. |
Сабақтың типі: | аралас |
Өткенсабақ | §21. Inkscape векторлық графикасының редакторы |
Жоспар |
Уақыт | Сабақ кезеңдері | Жоспарланғанжұмыс мазмұны,жаттығулар | Ресурстар |
2минут | Ұйымдастыру кезеңі: | Сәлемдесу; Оқушыларды топқа бөлу: әріптер арқылы(векторлық кескін, растрлық кескін): Растр тобы: А, Г, М, И, К, Н, П, Т Вектор тобы: Б, В, Д, З, Р, Л, Ж | Әріптер бейнеленген кеспе қағаздар. |
5 минут | Үй тапсырмасын тексеру | Тест (қосымша 1) | Интерактивті тақта; Слайдтар жиынтығы. |
5 минут | Білімді өзектендіру. Жаңа материалды қабылдауға дайындық. Оқыту үшін бағалау. | Балалар,бүгiн бiз өте қызықты Inkscape векторлық графикасының редакторы программасын қолданып сурет саламыз. Тапсырмалар:118 бет. Компьютердегі тәжірибелік жұмыс.А, В, С деңгейі. Inkscape векторлық графикасының редакторының терезесінің элементтерін көрсету. Практикалық тапсырма: | Интерактивті тақта. Inkscape векторлық графикасының редакторы. Орыс тілімен байланыс. Сөздік жұмыс. |
8 минут | Жаңа тақырыптың мазмұнын ашу, меңгерту. | Білу, түсіну кезеңі. Оқулықпен жұмыс. Топтық жұмыс.Фигураларды салу жолдарын анықтау. §22-оқу. Фигураларды салу жолын түсіну үшін компьютерде құралдарды қолданып көру. Мұғалім сұрақтарына жауап беру. Inkscape графиктік редакторында фигура салу үшін не істеу керек? Жауапты талдау (флипчартпен жұмыс). Қосымша 2. Қай іс әрекеттердің орнын ауыстырса болады? Түйіндер не үшін қажет. | Inkscape векторлық графикасының редакторы интербелсенді тақта Оқулық. §22. |
15-18 | Жаңа тақырыпты бекіту. | Қолдану, талдау кезеңі. Оқушылар компьютердегі тәжірибелік жұмысты орындайды: 118 бет: Оқушылардың жұмыс нәтижелерін талдау. | Компьютер Inkscape графиктік редакторы. |
5 | Сабақты қорытындылау. | Оқуды бағалау. Жинақтау, бағалау кезеңі Өзін-өзі реттеу және бағалау парағын толтырады. Сұраққа жауап: Фигураларды салуда нені көбірек қолдандың «құралдар параметрлері» панелінбе әлде сызықтардағы түйіндерді ме? | Компьютер Inkscape графиктік редакторында орындаған оқушылардың жұмысы. Бағалау парағы. |
1минут | Үй жұмысы. | | Оқулық. |
Қосымшаақпарат |
Дифференциация – қосымшақолдаудықалайкөрсетесіз? Үлгеріміжақсыоқушыларғақандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – оқушыларжетістіктерін/білімдерінқалайтексересіз? | Пәнаралықбайланыстар Денсаулықжәнеқауіпсіздік АКТ құндылықтармен байланыс (тәрбиелеу элементі) |
Деңгейлік тапсырмаларды бірінші болып бітірген оқушылар фигураларды салуда қиындыққа тап келген оқушыларға көмектеседі. Көмектесу барысында үлгерімі жақсы оқушылар өздеріне кездеспеген қателіктерді түзетуге мәжбур болып, редактормен жұмыс жасау машығын жетілдіреді. Өз кезегінде үлгерімі төмен оқушылар сыныптастар тарапынан қажетті қолдауға ие болады. | Бағалау критерийлері: Үй тапсырмасы – 5 ұпай Inkscape векторлық графикасының редакторының терезесінің элементтерін көрсету -5 ұпай А деңгейін орындағандар-3 ұпай А, В деңгейін орындағандар – 5 ұпай А, В, С деңгейін орындағандар–10 ұпай 5 бағасы: 18-20 ұпай 4 бағасы: 10-17 ұпай 3 бағасы: 3-9 ұпай | Математика: фигуралардың параметрлері. Қауіпсіздік ережелері: Жұмысты бастағанда, жұмыс кезінде, жұмысты аяқтағанда. |
Рефлексия Оқыту/сабақ мақсаттары/қол жеткізімді болды ма?
Оқушылар бүгін нені үйренді?
Оқыту атмосферасы қалай болды?
Дифференциацияныжүзегеасырумүмкінболдыма? Уақыткестесінебағындым ба? |
|
|
Қорытынды бағалау
Барынша сәтті өткен екі мәселені атаңыз (сабақ беру мен оқыту) 1: 2: Сабақты жақсартуға көмектесетін екі мәселені атаңыз (сабақ беру мен оқыту) 1: 2: Сынып туралы және жекелеген оқушылар туралы жаңа не білдім, келесі сабақты жоспарлауымда мұны қалай қолданамын? |