Уақыты | |
Сабақтың тақырыбы: | §17 Байланыс арналар. Хаттамалар |
Сілтеме: | Ресурстар, оқулық, қосымша материалдар |
Сабақтың мақсаты: | Хаттамалар мен байланыс арналарының түрлерімен танысу. Ойлау, есте сақтау, қызығушылық қабілеттерін дамыту, топта жұмыс істеу дағдылары өзін өзі бағалауға дағдыландыру; Еңбекке, өзін – өзі басқаруға, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке тәрбиелеу; -
|
Оқыту модульдері | АКТ, Оқыту үшін бағалау, Сын тұрғысынан ойлау. |
Оқушылар білуі тиіс | Байланыс арналарының түсінігінің болуы және олардың сипаттамасын; Байланыс арналарының кедергі орнықтылық мүмкіндіктерін анықтай алуды; Байланыс арналарын кодтау тәсілін, коммуникация тәсілі, ақпарат жіберу тәсілі бойынша жіктелуі, желілік хаттамалардың прокси-серверінң түсінігін; Хост ІР-адресінің түсінігін; |
Оқушылар үйренуі тиіс | -байланыс арналарын ажырата алуды; -сипаттмасына байланысты байланыс арналарына мысал келтіруді, ең танымал желілік хаттамалардың әрекетін айқындауды; -желідегі компьютердің ІР-адресін анықтай білуді; |
Сабақтың жүрісі | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Психологиялық дайындық | Сыныпта жағымды психологиялық атмосфера қалыптастыру. Шаттық шеңбер құрады | Оқушылар бір- біріне жақсы тілек айтады. |
Қызығушылықты ояту | -Үй тапсырмасына байланысты оқушыларға тест тапсырмасын береді | Әр топ топ болып өзіңді тексер тест тапсырмасын орындайды. Оқушылар интерактивті тақтадан берілген сурет арқылы, жаңа тақырыпты ашады. |
-Мұғалім жаңа сабақтың тақырыбына байланысты интерактивт тақтададан интернет желісіне байланысты суреттер көрсетеді. |
Топқа бөлу | Қиынды суреттер арқылы топқа бөлінеді Ітоп: «Ноутбук», ІІтоп: «iPad», ІІІтоп «iPhone» | Оқушылар үш түрлі 3 топқа бөлінеді. |
Мағынаны тану | Үш топқа тапсырма беріледі І топ: «Шина» топологиясы тәрізді желілердің суретін салу ІІ топ: «Сақина» топологиясы тәрізді желілердің суретін салу ІІІ топ: «Жұлдызша» топологиясы тәрізді желілердің суретін салу | Оқушылар берілген тапсырманы постер арқылы қорғайды |
Сергіту сәті | Оқушыларға интерактивті тақтадан «Сөзсызба»беріледі . | Оқушылар бұл сызбадан бүгінгі өткен тақырыптың терминдерін оқи алады. |
Ой-толғаныс | Ой-толғаныс кезеңінде оқушылар практикалық жұмыс орындайды. | Оқушылар жеке өздеріне электрондық пошта ашып үйренеді. |
Сәйкестендіру | Оқушыларға сәйкестендіру кестесін таратады. | Оқушылар сәйкестендіру кестесін толтырады. |
«Ойлаудың 6 қалпағы» әдісі | Енді сабақты қорытындылау үшін «ойлаудың 6 қалпағы» әдісін қолданамыз. | Оқушылар «ойлаудың 6 қалпағы» әдісі бойынша қорытындылайды. |
Бағалау | Топ басшысы:------------------------------------------------------------------------- қ/с | Оқушының аты-жөні | Үй тапсырма (тест) | Постер қорғау | «Сөзсыз ба» (сергіту сәті | Практи-ка лық жұмыс | Сәй кес тен діру | Ойлау-дың «6қал-пағы» | Бар-лық ұпай | Баға | 1 | | | | | | | | | | 2 | | | | | | | | | | 3 | | | | | | | | | | 4 | | | | | | | | | | 5 | | | | | | | | | | 6 | | | | | | | | | | 7 | | | | | | | | | | Өте жақсы -3 , жақсы-2 , орташа -1 , егер бөлімге қатынаспасаң-0 |
Үйге тапсырма | §17-ні оқу, бақылау сұрақтары мен тапсырмаларға жауап беру. |
Рефлексия | Оқушылар сабақ бойы толтырып отырған көңіл күй картасын оқып береді |