Цель: заинтересовать воспитанников кружка информатикой, устанавливая связь между информатикой и другими сферами жизни; углубить и расширить знания воспитанников с информатики; развивать интерес, творческую активность, любознательность, логическое мышление; воспитывать активность и коллективность у детей.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Мероприятие с информатики "БРЕЙН-РИНГ"»
Виховний захід з інформатики «Брейн-ринг»
Мета: зацікавити вихованців гуртка інформатикою, встановлюючи зв’язки між інформатикою та іншими сферами життя; поглибити і розширити знання учнів з інформатики; розвивати пізнавальний інтерес, творчу активність, допитливість, логічне мислення; виховувати активність і колективність в учнів.
Обладнання: завдання командам.
Хід заходу:
Ведучий 1: Доброго дня, шановні друзі! Розпочинаємо “Брейн-ринг” з інформатики, Спеціалістом робить його власна діяльність. Треба лише, щоб він умів учитися, учитися все життя, повинен уміти знаходити знання, яких не вистачає, знати, де їх можна знайти і як ними скористатися, адже “мудрим ніхто не вродився, а навчився”, “навчити можна лише того, хто хоче вчитися”. Ми впевненні, що серед вас є майбутні лауреати найпрестижніших світових наукових відзнак.
Ведучий 2: Увага! Увага! Дайте простір фантазії!
Розпочинаймо засідання клубу зустрічей!
Давайте зробимо ще крок
До знань, науки та культури!
Сьогодні буде ще нагода
Всім вручити нагороди!
Ведучий 1: Основне нам, друзі, розумом дерзати!
На всі запитання відповідь давати!
Сміливість і дотепність хай бринить щораз.
Бути переможцем хоче кожен з вас!
Ведучий 2: Сьогоднішній двобій судитиме шановне журі у складі: Система оцінювання — п'ятибальна.
Ведучий 1: А зараз проведемо жеребкування.
З різних класів зібрались команди. Їх дві.
Знайомтесь, будь-ласка, з командами й ви!
Ведучий 2: Команда перша та міцна
(називає прізвище та ім’я капітана)- команди голова
А поруч з капітаном в комп’ютерному крузі
Помічники чудові, його надійні друзі.
Хоч інформатику вони не так давно вивчають,
Про файли та курсори все необхідне знають.
(Команда презентує себе та вітає супротивників, журі та вболівальників.)
Ведучий 1: Команда друга теж до змагань готова:
Вона за рік багато засвоїла нового.
Там хлопці працьовиті, їм невідома втома,
Вони серед комп’ютерів неначе в себе вдома.
І капітан вам всім знайома – (називає прізвище та ім’я) пречудова!
(Команда презентує себе та вітає супротивників, журі та вболівальників.)
Ведучий 2: Сьогодні ми побачимо – хто швидший і спритніший,
А також всі дізнаємось, хто тут найрозумніший!
Нехай обом командам удача посміхається!
Учасникам команд та їх уболівальникам бажаємо: “Ні пуху, ні пера!”
Повторимо: “Ні пуху, ні пера!” (весь зал)
Ведучий 1: Ось конкурс перший – “розминкою” він зветься.
Кожній команді десять питань дається.
Команда 1
1. Накопичувач на магнітній стрічці. (Cтрімер)
2. Стандартний пристрій введення даних. (Клавіатура)
3. Пристрій зв'язку комп'ютерів телефонною мережею. (Модем)
4. Один з пристроїв зовнішньої пам'яті. (Дискета)
5. Пам'ять, що складається з RАМ і RОМ. (Внутрішня)
6. Мінімальний розмір одного елемента пам'яті. (Байт)
7. Матричний ... (Принтер)
8. Жорсткий диск. (Вінчестер)
9. 1024 Мбайта. (Гігабайт)
10. «Серце» комп'ютера. (Процесор)
Команда 2
1. Одиниця вимірювання інформації. (Біт)
2. Пристрій відображення інформації. (Дисплей)
3. Принтер навпаки. (Сканер)
4. Клавіші F1 ... F12. (Функціональні)
5. Процес розмітки поверхні диска. (Форматування)
6. Пристрій виведення графічної інформації. (Плоттер)
7. Одна із 17 газет видавництва «Шкільний світ». (Інформатика)
8. Режим роботи монітора. (Графічний)
9. Одиниці вимірювання тактової частоти процесора. (Мегагерц)
10. Всесвітня павутина. (Інтернет)
Ведучий 2: Наступний конкурс «Музичний». Написати слова з інформатики, які містять ноти: до, ре, мі, фа, соль, ля, сі. Хто більше?
Ведучий 1: Поки команди готуються дорогі вболівальники ми повідгадуєм загадки.
1. Якщо треба знову й знову
Вести з комп'ютером розмову,
Є помічник — «тваринка» в нас,
Що допоможе нам всяк час. (Миша.)
2. Ця всесвітня мережа
Стільки знає — просто жах!
З нею вчись ти працювати —
Теж багато будеш знати. (Інтернет.)
3. Хто хоче щось запам'ятати —
В блокнот свій може записати.
Комп'ютер теж немов блокнот —
Не має з пам'яттю турбот.
А як називають комп'ютер-блокнот? (Ноут-бук.)
4. В комп'ютера, як і в людини,
В роботі органи єдині.
Скажіть, як те, що замість серця,
В комп'ютерних відсіках зветься? (Хард-диск.)
5. Про нього знаємо ми нині:
З ним справу мають в медицині.
Біолог з ним теж справу має,
А комп'ютер від нього страждає. (Вірус.)
6. Існує їх 10.
І знає їх кожний:
Робити всім можна.
Для комп'ютера ж тільки
Лиш 2 головні.
Про що йде мова?
Хто скаже мені? (Цифри 0 і 1.)
7. 3 ним справу має архітектор,
З ним справу має будівельник.
Хто за комп'ютером працює,
До нього теж давно вже звик.
Скажіть, про що іде тут мова —
Назвіть одне англійське слово. (Windows.)
8. В 1кг— 1000 г,
В 1км — 1000 м.
А скільки байтів у 1 кілобайті? (210 = 1024.)
9. Якщо ви поїдете до Каліфорнії, будете там працювати з комп'ютером і протягом 2-х годин жодного разу не зробите цього, то вас оштрафують на 500 доларів. Що саме ви повинні зробити, щоб уникнути штрафу? (Обов'язкову перерву для відпочинку.)
10. Послухайте вірш про незвичайну (на перший погляд) дівчинку.
Було їй 1100 років,
Вона ходила на уроки
До 110-го класу,
Носила 100 книжок щоразу.
Крокуючи десятком ніг,
Вона ходила вздовж доріг.
Рук, вух, очей по 10 мала,
І все, що поруч, помічала.
Коли виходила гуляти,
За нею бігло цуценятко.
І цей її стоногий друг
Мав один хвіст та 10 вух.
Все дуже дивним тут здається,
Нехай же відповідь дадуть:
У чому ж тут суть? (Усі числа подані у двійковій системі числення.)
Ведучий 2: Команди зачитують свої слова. Перемагає той хто більше придумав слів. Кожне слово оцінюється в 1 бал.
Ведучий 1: А зараз конкурс “Реставрація”. Команди отримують картки з окремими складами і матеріали. Потрібно скласти вислів.