kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ш.Уалиханов атында?ы КМУ Студент-практикант

Нажмите, чтобы узнать подробности

?стазды? ?лы ?асиет. ?стаз – білім н?рімен сусында?ан жан. Абай атамыз «сен де бір кірпіш д?ниеге,кетігін тап та, бар ?алан» деп айт?андай ?р о?ушы?а білім беріп, о?ан ?мірлік ба?ыт сілтеп ?мірге «кірпіш» болып ?алануына зор ?лес ?осушы- м??алім. Білімді, т?ртіпті, т?рбиелі, инабатты,жаны таза рухы биік, Отаншыл адамды, т?л?аны ?алыптастырып, баптайтын адамны? ?зі де ?андай болуы керек, ол кім? ?рине, ол «?лы» деген с?збен тіркесіп келетін ?стаз, м??алім. Елбасымыз Назарбаев Н.? «Елімізді? ерте?і б?гінгі жас ?рпа?ты? та?дыры ?стазды? ?олында» -деп атап к?рсеткендей, ?рпа?ты? та?дыры ?стазды? ?олында» - деп атап к?рсеткендей, ?рпа? та?дыры ?шін жауап беру- ?стаз атаулы?а ?лкен салма? тастап отыр. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ш.Уалиханов атында?ы КМУ Студент-практикант»

Блум таксономиясы бойынша сабақ барысы (10 – сынып)


Химия

Күні 15.02.2016ж.


Сабақ №40


Сабақтың тақырыбы

Натрий және калий. Натрий және калий қосылыстары

Мақсаты

Периодтық жүйенің заңдылықтарынан, атом құрылысы мен металдардың жалпы қасиеттері және s-элементтер туралы білімдеріне сүйене отырып, оқушыларды натрий және калийдің өзіне тән қасиеттерімен таныстыру. Оқушыларды натрий және калий қосылыстарының қолданылуымен, олардың табиғаттағы және адам өміріндегі маңызымен таныстыру арқылы білім мен дағдысын бір жүйеге келтіру.

Жұмыс нәтижесі

Натрий және калий қосылыстары бойынша білім-білік дағдылары қалыптасады.

Сілтеме

1.Химия. Жалпы білім беретін мектептің 10-сыныбына арналған оқулық /Н.Н. Нұрахметов, Қ.Бекішев,Н.Заграничная, Г.В.Абрамова - Алматы: «Мектеп» 2014.

2.Химия. Әдістемелік нұсқау/Н.Нұрахметов, Қ.Бекішев,Н.Заграничная - Алматы: «Мектеп» 2014.

Негізгі идеясы

Оқытудың әдіс-тәсілдерін тиімді пайдаланып, пәнге қызығушылықтарын арттыру.


Қолданылған әдістері мен тәсілдері

Диалогты оқыту: сұрақ қою, әңгімелесу;

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету: ой шақыру, сатылай кешенді талдау, кедергілерден өту тапсырмалары;

Оқуды және оқыту үшін бағалау: «екі жұлдыз, бір тілек», қол шапалақтау, смайликтер;

АКТ-ны қолдану: таныстырылым жасау, виртуалды зертхана

Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс.


Ресурстар

компьютер, проектор, интерактивті тақта, флип чарт қағаздары, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар,желім, қайшы


Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут



Сабақ жоспары

1.Ұйымдастыру: жағымды психологиялық көңіл-күй орнату. Топқа бөлу, мақсат қою, сергіту сәті

2.Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша

3.Рефлексия

4.Үйге тапсырма


Үйге тапсырма

§5.2 № 3,6

§5.3 Б.А. Бірімжанов еңбектері жайлы мәлімет






40 Сабақтың барысы: Химия 10- сынып

Ойлауды Блум

бойынша жіктеу

Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткілер.

Нәтиже

Бағалау

критерий

лер

дескрип

тор

Ұ

п

а

й

Жб

Білу

Үй тапсырмасы: Өткен сабақ бойынша білім деңгейлерін бақылау





Ой шақыру:



















Теңіз суы арқылы құтыда хат келді. Хатта жұмбақ жазылған(хат оқылады).

Жұпта, топта талқылап сұрақтарға жауап береді, білімдері жүйеленеді







Жұмбақты шешеді

Білім деңгейлері нің қалыптасуы


Қалыптас қан білімдерін толық көрсетеді

3


Қалыптас қан білімдерін көрсетеді

2

Қалыптас қан білімдерін толық көрсете алмайды

1

Түсіну

Оқулық мәтінін игерту.














Сатылай кешенді талдау

Натрий және калий, олардың қосылыстары туралы не білесіңдер? (оқушылар дың жауаптарын тақтаға жазу).


Оқулық бойынша топтық жұмыс\мәтін

мен жұмыс.

Тақырып бойынша сатылай кешенді талдау жүргізеді.


Натрий және калий қосылыстары жайлы алғашқы білімдерімен бөліседі










Топ бойынша тақырыпты сатылай кешенді талдап меңгереді

Топтық жұмыстың ұйымдасты рылуы

Топтық жұмысы толық ұйымдасты

рылды

3


Топтық жұмыс ұйымдасты

рылды

2

Топтық жұмыс толық ұйымдасты

рылма

ды

1

Қолдану

Кедергіден өту тапсырмалары


1.Калий перманганатындағы калийдің массалық үлесі қанша?

2.Натрий  хлоридінің  балқымасын электролизде генде анодта қ.ж 2,24 л хлор бөлінді. Реакцияға түскен тұздың  массасын есептеңдер?

2. Егер реакцияның шығымы 70% болса, 42,6г натрий сульфатынан түзілетін  тұнбаның массасы қандай?

Теориялық білімдерін практика барысында пайдалана біледі, кедергілерден өтіп, мақсаттарына жетеді

Қойылған кедергілер ден өтуде алған білімдерін қолдану дағдысы

Қалыптас қан

3


Толық емес

2

Қиын

1

Талдау

Білімді тәжірибеден өткізу

Жалынның металл тұздарымен боялуы


Білімдерін тәжірибеден өткізеді, зертханалық жұмысты бақылайды

Пәнге қызығушы лықтарының артуы

Жоғары

3


қалыпты

2

төмен

1

Жинақ

тау

Білімді тұжырымдау.

Натрий мен калий металдарына жарнама жасау.

Барлық бiлiмдi тиянақтап, бiр жүйеге келтiреді

Білімді тұжырым дау қабілеті

Жоғары

3


Қалыптас қан

2

Қалыптаспа

ған

1

Бағалау

Ойын жинақтауға баулу

Не білдім?

Не үйрендім?

Не меңгердім?

Ойланады, ой жинақтайды

Ой жүйелілігі

Ойы жүйелі

3


Ойы жүйелі, тың ойлы емес

2

Жалпыға ортақ ой

1










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Химия

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс

Скачать
Ш.Уалиханов атында?ы КМУ Студент-практикант

Автор: Мананбаева Арайлым ?айсар?ызы

Дата: 22.04.2016

Номер свидетельства: 321515


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства