kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Оксидтерді? жіктелуі, номенклатурасы, ?асиеттері (8 сынып)

Нажмите, чтобы узнать подробности

Материалда 8 сынып?а арнал?ан "Оксидтерді? жіктелуі, номенклатурасы, ?асиеттері" тв?ырыбында саба?ты? жоспары ?амтыл?ан.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Оксидтерді? жіктелуі, номенклатурасы, ?асиеттері (8 сынып)»

Күні: 20.04.2016ж

Сыныбы: 8

Сабақтың тақырыбы: Оксидтер: құрамы, номенклатурасы, жіктелуі, қассеттері, алынуы

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға оксидтердің жіктелуі, аталуы мен алу жолдары.Жай және күрделі заттармен әрекеттесі жайында түсінік беру

Тәрбиелік: Оқушыларға Оксидтердің жіктелуі, аталуы мен алу жолдары тақырыбын түссіндіре отырып, тазалыққа, ізеттілікке, сабырлылыққа, адамгершілік мәдениетін қалыптастыруға тәрбиелеу

Дамытушылық: Оксидтердің жіктелуі, аталуы мен алу жолдарынн негіздерді, тұздарды қыздыру арқылы бөлімдерін тереңдету, өз бетінше ізденуге дамыту

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдісі: өрмекші торы, ассоциация құру, Блум таксономиясы, есептер шығару, топтық жұмыс

Сабақтың көрнекілігі: Судағы ерігіштік кестесі, сызбалар, периодтық жүйе, жіп, презентация, карточкалар

Пән аралық байланыс: математика, фиика

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Сәлемдесу, түгелдеу

2. Оқушылардың құрал жабдығын тексеру

3. Оқушылардың назарын сабаққа аудару

ІІ. Оқушы білімін жан-жақты тексеру: «Өрмекші торы» әдісі

ІІІ. Топқа бөлу ( химиялық ыдыстардың суретінің қиындыларын дұрыс құрастыру арқылы оқушылар 2 топқа бөлінеді) Орындарына отырған соң, сол ыдыстың зертханада қандай мақсатта қолданылатынын айту керек.

ІV. Жаңа сабақ кезеңдері

І кезең.

« Көпір» тапсырмаларды оқушылар үйден орындап келеді. Кім? Не? Не істеді? Деген сұрақтарға жауапбереді.



Оксидтер тақырыбы бойынша ассоциация құру



ІІ кезең. Жаңа сабақты өз бетімен меңгерту тапсырмалары


Теориясы « Біліу» мақсатына жету. Кім? Не? Қашан? Қалай? Не істеді? Деген сұрақтарға жауапбереді.( әр ұжымға тапсырмалары беріледі)


1 - топқа

  1. Мына қосылыстардың ішінен оксидтердің формулаларын теріп жазып, оларды атап элементтердің валенттіліктерін анықтаңдар.

HCI, CaO, Na2S, CO2, KCI, P2O5, H2S, SO2, H2SiO3, Fe2O3.

  1. Мына реакция теңдеулерін аяқтап, теңестір.

C + O2=

S + O2 =

HgO =

  1. Сынап (II) оксидіндегі оттектің массалық үлесін (%) есептеңдер.

  2. Мына элементтердің: H, Na, Mg, AI, Ca оксидтерінің формуласын жазып, атауларын атаңдар.

  3. Мына оксидтерді: MnO2, MnO3, NO, Mn2O7 халықаралық атаулары бойынша екі тәсілмен атаңдар.

  4. Берілген оксидтерді жіктеңдер: CaO, SO2, BeO, CO


2 – топқа

1. Мына қосылыстардың ішінен оксидтердің формулаларын теріп жазып, оларды атап элементтердің валенттіліктерін анықтаңдар.

NaCI, FeO, K2S, CaO, KCI, Ag2O, H2S, SO2, H2SO3, NO.

  1. Мына реакция теңдеулерін аяқтап, теңестір.

N2 + O2=

P + O2 =

CuS + O2 =

Cu + O2=

  1. Магний (II) оксидіндегі оттектің массалық үлесін (%) есептеңдер.

  2. Мына элементтердің: H, Si, Ag, Cu, Ca оксидтерінің формуласын жазып, атауларын атаңдар.

  3. Мына оксидтерді: Cr2O3, CrO3, NO2, AI2O3 халықаралық атаулары бойынша екі тәсілмен атаңдар.

  4. Берілген оксидтерді жіктеңдер: Na2O, CO2, ZnO, NO


«Түсіну» неліктен? Себебі? Не үшін? Неге? Түсіндір.


Сұрақтарға жауап бер

Неге металдың оксиді негіздік оксид деп аталады?

Неге бейметал оксиді қышқылдық оксид деп аталады?


«Талдау» а) салыстыр ә) айырмашылығы неде? в) ұқсастықтары неде? г) тақырыптың басты идеясы

«Жинактау» қорытынды шығар, анықтама бер. Мазмұнды жүйеле, кесте, сызба, т.б. түрінде жаттығулар орындалды.



1 топ тапсырмасы. Мына оксидтерді алыну жолдарын жаз, атаны ата,теңдеу теңестір.

  1. K2O

  2. N2O3

  3. CaO

  4. P2O5

2 топ тапсырмасы. Массасы 10г магний оксиді күкірт қышқылымен әрекеттескенде түзілетін тұздың массасын есептеу



Практика «Қолдану» оқулықпен жұмыс. Қарапайым тапсырмалар орындалады

Оксидтердің формуласын теріп жазып, жіктеңдер.



Практикасы « Баға беру» сен қалай ойлайсың не істер едің?





Үйге тапсырма


§44 №5 116 бет

§45 № 2-11 118-119 бет





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Химия

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Оксидтерді? жіктелуі, номенклатурасы, ?асиеттері (8 сынып)

Автор: Таттыгалиева Дамира Аманжоловна

Дата: 07.06.2016

Номер свидетельства: 333119


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства