kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Оксидтерді? жіктелуі, алынуы, ?олданылуы, ?асиеттері мен сипаттамасы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тарауды? та?ырыбы: Затты? атын білдіретін с?здер

 Оксидтер, оларды? жіктелуі, ?асиеттері туралы жалпы т?сінік

А.Оксидтерге сипаттама беріп, оларды жіктей алады

В.Оксидтерді аны?тамасына с?йене отырып, ажыратып, салыстырады.

С. Оксидтерді? ерекшеліктерін салыстыра отырып, ?ндірістегі ма?ызына ба?а береді

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Оксидтерді? жіктелуі, алынуы, ?олданылуы, ?асиеттері мен сипаттамасы »

Сыныбы: 8

Күні:

Сабақтың тақырыбы


Оксидтердің жіктелуі, алынуы, қолданылуы, қасиеттері мен сипаттамасы


Мақсаты



Оксидтер, олардың жіктелуі, қасиеттері туралы жалпы түсінік

Күтілетін нәтижелер



А.Оксидтерге сипаттама беріп, оларды жіктей алады

В.Оксидтерді анықтамасына сүйене отырып, ажыратып, салыстырады.

С. Оксидтердің ерекшеліктерін салыстыра отырып, өндірістегі маңызына баға береді

Керекті жабдықтар



Н.Нұрахметов, К.Сарманова, К.Жексембина Химия оқулығы (8-сынып), оқыту әдістемесі,

А.Е.Темірболатова есептер мен жаттығулар жинағы (8-сынып),табыс критериі, маршруттық карта парағы, электронды оқулық, рефлексия парағы

Мектептегі тәжірибе кезеңінде орындауға арналған тапсырмалар

Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру, оқушыларға сұрақ қою және олардың жауаптарына кері әрекет ету,

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Кіріспе




1 мин




-оқушылармен амандасу;

- сыныпты түгендеу;

-кезекшілік қызметін қадағалау;

-оқушылардың назарын сабаққа аудару;

-мұғаліммен сәлемдесу;

-кезекшілік қызметін атқару;

- сабаққа зер салу;

Тұсаукесер





5 мин

Ой қозғау арқылы жаңа сабақты ашу. Топтарға бөлгенде неліктен күрделі зат, оттек, элемент болып отырмыз қалай ойлайсыздар? Мына көрсетілімде не көреміз? Қандай өзгерістер мен не түзіліп жатыр?- сұрау арқылы сыни ойландыру

Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсатын, табыс критерийлерін оқушылар анықтайды.

Табыс критерийлері:

1.Оксидтердің анықтамасын, олардың үш топқа жіктелетіні туралы білу

2.Олардың анықтамасына сүйене отырып,оксидтерді топтарына қарай ажырату

3.Оксидтердің өндірістегі маңызына баға беру


Негізгі бөлім





20 мин





10 мин

Жаңа сабақты оқушыларға «Үш қадамдық сұхбат» арқылы бір-біріне түсіндіру үшін тақырыпты бөліп беру



Бекіту тапсырмаларына жеке оқушыларға,АББҚБ балаларға жеңілдетілген маршруттық карта: «Артығын тап» және дарынды оқушыға «CO2 , CaO»өндірістегі маңызы жайлы шығармашылық тапсырма берілді

Мәтінді жеке оқиды, А-В ға, С-Д ға түсіндіреді, кейін керісінше орындап, соңында өз жұптарының айтқандарын топта талдайды. Екі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы өзара бағалау.

Оқушылар өздеріне берілген тапсырмаларды нұсқаулыққа сүйене отырып орындайды және өз-өздерін табыс критерийі арқылы бағалайды.

Қорытынды





9 мин


Сабақты «ыстық орындық» арқылы сабақты қорытындылау

Табыс критерийлеріне оралып, оқушылардың өзді-өздерін бағалауы.

Сабақ бойы жұмыстанулары бойынша оқушыларды мадақтап, ынталандырамын, сенім білдіремін.

Бағаға түсініктеме беремін.

Үйге тапсырма беремін: Тақырыпты оқу, 5-7 есептерді орындау

Рефлексия:

Бүгінгі сабақта маған оңай болды .........

Бүгінгі сабақта маған қиын болды ........

Нені өзгертер едім.........


Оқушы барлық қойылған сұрақтарға жауап береді. Оқушылар сабақтың табыс критерийіне қаншалықты жеткенін анықтайды, өзін-өзі бағалайды.


Бағаларымен танысады.








Сабақ соңында оқушылар рефлексия жасайды.

Сабақтың өзіндік талдауы









Сабақ бойынша өзгертулер






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Химия

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Оксидтерді? жіктелуі, алынуы, ?олданылуы, ?асиеттері мен сипаттамасы

Автор: Бозанова Алтынгул Шектибаевна

Дата: 23.05.2015

Номер свидетельства: 214694


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства